Tipy pre spokojnejší sexuálny život

Ste vo fáze chodenie a vzájomného oťukávanie? Potom si užívajte tohto krásneho obdobia, ktoré sprevádza jemné mravčenie, sotva pomyslíte na Váš náprotivok. Alebo už čaro zamilovanosti tak trochu pominulo a máte pocit, že Vás už žiadne vzrušenie nečaká?


Ak budete len tak "sedieť so založenými rukami", potom zrejme vzrušujúce dobrodružstvo nezaťuká na dvere Vašich spální. Môžete však vzrušenie ísť sami naproti. Váš sexuálny život zase môže dostať novú iskru, nový žiar, ktorý Vás s náprotivkom viac zblíži a kvalitu vzťahu prehĺbi.

Vplyv spokojnosti v sexe na spokojnosť vo vzťahu

Beriete sex ako niečo navyše vo Vašom vzťahu, zvlášť, ak ste vo vzťahu už nejaký ten rok? Väčšinu dňa ste v práci. Ani po príchode domov nemôže byť moc reč o tom, že by ste sa zastavili. Večer, či skôr v noci, kedy Vaše kroky smerujú do spálne, si prajete poväčšinou jediné, a to čo najskôr zaspať a mať kvalitné, hlboký spánok?

Stereotyp, ktorý môže stretnúť každý vzťah

Ono ani nie je divu, že vďaka takému záprahu, sa Vám nedostáva síl a chute na sexuálne hrátky. Lenže, ako plynie deň za dňom, tak môžete skĺznuť do stereotypu. Stereotypu, ktorý nemusí byť zase tak zlý, nepriaznivý pre Váš vzťah, ale je ubíjajúce, všedné, a svojím spôsobom aj nudný. Sex môžete stále brať ako niečo navyše, ale v tom prípade je dobré k nemu tak pristupovať. Keď sa ju "Vzmuž" na maznanie, snažte sa trochu, neberte ho ako povinnosť.

Milovanie vás zbaví vnútorného napätia

Nepociťujete akoby stuhnutosť, vnútorné napätie? Nie ste poväčšinou napružené, kedy stačí málo, a hneď sa staviate do opozície? Verte, že nie ste sami. Môže to byť tým, že sa Vám nedostáva stránka relaxačné. Pracovať na plný záťah môžete dlhú dobu, ale jedného dňa sa dostaví "stop stav", kedy ďalšia povinnosť, úloha, pre Vás bude neprekonateľné, príliš ťažké bremeno, bez ohľadu na to, ako v skutočnosti je činnosť zložitá. Budete bez energie, vnútornej sily. Nebude sa Vám dostávať toľko potrebná invencia. Energiu a vnútorné "šťavu", musíte zase organizmu dodať. A práve milovanie Vám k tomu môže byť veľmi nápomocné. Po milovaní, ktoré pôjde priamo z Vás, nebude len tak "obyčajné", mechanické, sa budete cítiť uvoľnene a súčasne plní sily, ktorá Vás nakopne, a ktorú môžete zúročiť pre nasledujúce činnosti.

Milovanie sa postará o zdravý rumenec

Milovanie, sex má aj ďalšie pozitívne sprievodné faktory, ktoré na sebe môžete zaznamenať. Prípadná bledosť, sivou pleti, sa pomaly dá na ústup, a do Vašich tvári sa navráti zdravý rumenec, ktorý Vás urobí príťažlivejšími. A rozhodne je lepší pohľad na jasnú, prežiarenú farbu pleti, ako na Poblednuté tváričku.

Milovanie zjemní Vaše črty

Počas milovania sa dajú "do pohybu" svaly Vášho tela, a to aj tie, ktoré možno inak moc nepoužívate. Svaly, vrátane mimických vo Vašom tvári. Dôjde tak k zapojeniu každučké časti tela aj tváre. Čo sa odrazí nielen na spevnenie postavy, ale aj zjemnenie rysov vo Vašom tvári. Sexom sa dá skutočne omladnúť, nie je to len zavedené klišé, o ktorom sa môžete dočítať. Ostatne, sami to vyskúšajte. Určite nebudete ľutovať. Vaše oči budú prežiarené a zároveň z nich bude vyžarovať tajomstvo. Záhada, ktorej rozhrešenie budete poznať len Vy a Váš náprotivok.

Sex - keď chýba energia a chuť

Nedostáva Ak sa Vám energia, potom je lepšie sa nepřemáhat, nelámať to nijako cez koleno. A tak všedné dni, ak sú pre Vás časovo, fyzicky aj duševne náročné, nechajte plynúť tak, ako sú. Zato víkendy môžu byť Vaše. Vaše však nie v tom zmysle, že v sobotu, nedeľu budete doháňať resty, ktoré sa nahromadili počas pracovného týždňa. A tak niekedy, okrem obligatorního veľkého upratovania, upratovania, nákupu, sledovanie televíznych programov a iné, niečo z uvedeného "ošáli", či presuňte na iný deň, a venujte sa sami sebe. A že to, čo vyzerá tak jednoducho, sa však v praxi moc realizovať nedá? Trebárs z dôvodu, že máte deti? Ak máte možnosť stráženia, treba babičkou, dedkom, potom to využite. Kým sa deti dostanú do iného prostredia, budú robiť radosť Vašim rodičom, potom Vy zase môžete robiť radosť sebe aj náprotivku, navzájom.

Lieky ako príčina nechuti k sexu

Beriete dlhodobo nejaké lieky? Prečítali ste si vedľajšie príznaky? Práve na ne sa zamerajte, pretože medzi nimi môžete objaviť, že liek, ktorý Vám ošetrujúci lekár odporučil, sa môže napríklad prejaviť iv menšej chuti na sex. Napríklad antidepresíva sú známe tým, že vo významnej miere znižujú chuť na milovanie. A aj keď sa to nezdá, nie je nás málo, kto sa lieči z depresie. Ak aj Vy riešite otázku depresie, a súčasne Vaša chuť na milostné hrátky, klesla, potom sa poraďte s ošetrujúcim lekárom, psychiatrom, psychológom. Trebárs bude možné prejsť na iné antidepresíva, či znížiť ich dávku, alebo vedľajšie príznaky vykompenzovať afrodiziakami, či už prírodnými, alebo umelými.

Lieky na podporu potencie, sexuálnej výkonnosti

A ako je to s liekmi, tabletkami na podporu potencie, sexuálnej výkonnosti? Môžu na Vás pôsobiť pozitívne. Môže sa však tiež jednať o tzv placebo efekt, kedy Vám lieky pomohli, ale s podporou psychiky, sebavedomie. Veľmi totiž záleží na tom, ako sa cítite vo vnútri, ako zmýšľate, ako si veríte, v akej ste psychickej pohode. Ak nemajú spomínané lieky na podporu potencie, sexuálnej výkonnosti nijaké drastické vedľajšie účinky, a pomáhajú Vám, tak nie je dôvodu s nimi prestať. Len ich dlhodobé užívanie nie je práve ideálne. Skúste pre raz vynechať, moc nad tým však nepremýšľať, a užiť si blízkosti Vášho partnera. Trebárs naraz zistíte, že liekov už nie je potrebné. A tak cesta do domácej lekárničky pred milostnými hrami, bude môcť byť čím ďalej viac sporadičtější.

Čistota nie je len pol zdravie

A keď sme už pri tej pomoci, potom sa zameriame na podporu, či skôr zvýšenie sexuálnej túžby tak trochu z inej stránky. Možno sa Vám to bude zdať divné, ale nevyhnutným základom pre sexuálnu príťažlivosť je čistota a príjemná vôňa. Čistota tak neznamená len pol zdravia. Čistota môže vo významnej miere pomôcť aj pre sexuálne chuť, atraktívnosť. Nie je dobré si pliesť mužnosť, "surovú drsnosť" a mužnosť, kedy je náprotivok cítiť potom. Tiahnúce sa pot z podpazušia asi len málokoho priťahuje, nieto nežné pohlavie. Avšak, to platí aj opačne. A čo sa týka vône, potom môžete použiť Vašu obľúbenú vôňu, ktorá sa páči aj Vášmu partnerovi. Len nezabudnite, že menej znamená viac. Chodiaci parfumérie z Vás byť nemusí. Stačí len kvapka na pulzujúce miesta: zápästia, na krk, podkolennej jamky a pod

Sebauspokojovanie je fajn, ale nenahradí vzájomnú blízkosť

Rad z nás, ak nie drvivá väčšina masturbuje, či už sporadicky, alebo pravidelne. Sebauspokojovanie je vhodnou alternatívou k tomu, keď sa nám nedostáva sexu v takej miere, ktorú potrebujeme. Pozor však, aby ste sa nestali závislými na masturbáciu. Veľmi ľahko by ste zvykli sexu, kde hlavnú úlohu hrá len jeden účastník. Táto forma sexu by pre Vás bola pohodlná, nijako obmedzujúce, a dostupná prakticky kedykoľvek, kedy by ste chceli. Lenže, nebolo by to na druhú stranu smutné? A o nejakom výnimočnom vzrušenie, ako takom, tiež nemožno zrovna hovoriť. U masturbácia ide "len" o ukojenie, zbavenie sa prepätiu. Zato s kolegom sa Vám dostane aj vnútorného uspokojenia, kedy budete jeden druhému nablízku, budete tu jeden pre druhého. A to, že sa budete "musieť" podeliť o hlavnú úlohu, kedy už budú v hre dvaja aktéri, určite zahryznete.

Tipy pre spokojnejší sexuálny život


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Tipy pre spokojnejší sexuálny život

Nový Jičín 1 Kopřivnice 1 Frenštát pod Radhoštěm Studénka 3 Příbor Odry Bílovec 1 Fulnek 1 Štramberk Suchdol nad Odrou Mořkov Šenov u Nového Jičína Veřovice Kunín Jistebník Petřvald u Nového Jičína Tichá Lichnov u Nového Jičína Libhošť Hodslavice