Ženy na hormonálnej antikoncepcii sú vo vzťahu šťastnejší, ale majú horší sex

Hormóny ovplyvňujú nielen naše telo, ale aj správanie. A to tak výrazne, že si to ani neuvedomuje. Pohlavné hormóny pôsobia predovšetkým pri procese hľadania partnera, zamilovávania sa a spolužitie s ním.


Preto sa tiež rada vedcov na celom svete zaoberá vplyvom hormonálnej antikoncepcie na ženské správanie a vzťahy

Pri užívaní týchto tabliet sú ženy totiž stabilne vo fáze večného tehotenstva. Subjektívne vzaté pritom taký stav prospieva vzťahom, pretože ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu sa cíti celkovo šťastnejší. Paradoxne majú ale horšie sex. Doktorka Lisa DeBruinová z University of Aberdeen síce toto zistila v prieskume, avšak subjektívne pocity sa snaží vysvetliť biologicky. Prečo sa ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu cíti celkovo spokojnejšie vo vzťahu, ale pritom majú horší sex ako tie, ktoré hormóny neužívajú, možno vysvetľujú iné štúdie, z ktorých vyplýva, že ženy s hormonálnou antikoncepciou reagujú proti prírodnému výberu.

Pudovo totiž ženy silne priťahujú takí muži, ktorí majú veľmi odlišné gény od tých ich

To je zariadené preto, aby došlo k miešanie nepríbuzných génov, čo vedie u potomkov k silnejšej imunite, väčšej vitalite a plodnosti. Ale tieto zákony neplatia práve pri užívaní hormonálnej antikoncepcie. Rad výskumov potvrdila, že ženy užívajúce tento druh antikoncepcie si vyberá partnerov geneticky veľmi podobné. "Iné štúdie pritom dokazujú, že ženy s partnerom geneticky podobným uvádzajú najhoršie sexuálne uspokojenie a milujú sa s takým partnerom nerady. Hľadajú potom uspokojenie mimo vzťah, "tvrdí DeBruinová.

Ženy na hormonálnej antikoncepcii sú vo vzťahu šťastnejší, ale majú horší sex


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky