Ženský orgazmus

Ženský orgazmus je na rozdiel od mužského obklopený určitým tajomstvom, nielen pre mužov, ale aj pre ženy samé. Rôznorodosť spôsobov jeho vyvolania, jeho sily, jeho prežívania a jeho vonkajších prejavov i jeho zraniteľnosť je oveľa väčšia ako u mužov.


Spúšťací oblasťou býva klitoris alebo pošva;

trvanie nutného dráždenia môže kolísať od dvoch do dvadsiatich minút. Vo výskumnej literatúre sa uvádza, že pri dráždení klitorisu samotnou ženou často stačia tri minúty, pri pohlavnom teaku sa potrebná doba najčastejšie pohybuje okolo ôsmich minút. Obidva uvedené spôsoby dráždenia sa u početných žien dobre spájajú a vzájomne sa podporujú, u iných však môžu pôsobiť len samostatne a môžu sa i vzájomne rušiť. Orgazmy nimi vyvolané môžu mať rôznu zážitkovú kvalitu. Nemalá časť žien môže mať orgazmus iba na základe priameho alebo nepriameho dráždenia klitorisu a vyvolanie orgazmu dráždením v pošve sa nedarí.

Zážitky ženy pri orgazme môžu byť slabé aj silné, malé a veľké

Môžu mať charakter prostého uvoľnenia sexuálneho napätia, ktoré sa predtým vystupňovalo a môžu mať charakter mimoriadneho zážitku, pri ktorom žena prežíva veľkú slasť až extázu. Na chvíľu stráca kontakt s okolím a cíti sa ako v inom svete. Niekedy bývajú pocity skôr miestne, ako príliv tepla v oblasti klitorisu a sťahovania či tepanie v pošve, inokedy sa odtiaľ rozlievajú do celého tela, alebo sú už od začiatku prevažne záležitosťou celého organizmu. Môžu byť nepostrehnuteľným vnútorným stavom ženy, ktorá sa ponorí do seba, a môžu byť zdieľanou slasťou, v ktorej rozhodujúcu úlohu hrá šťastie zo splynutia partnerom.

Telesné prejavy najčastejšie zahŕňajú opakujúce sa sťahy v prednej tretine pošvy

Tieto sťahy prebiehajú vo zdurenie pošvových stien, ktoré sa označuje ako orgastická manžeta, a vo svaloch okolo pošvového vchodu. Prenášajú sa aj do konečník a na maternicu. Sťahov býva najčastejšie päť až pätnásť, spočiatku v intervaloch 0,8 sekundy, podobne ako u muža. Ich intenzita sa postupne znižuje a intervaly sa predlžujú. Trvanie celého orgazmu sa podľa týchto znakov pohybuje okolo štyroch až desiatich sekúnd. To je tak zvaný krátky orqasmus. Iné ženy však mávajú "dlhý orgazmus", pri ktorom po niekoľkých počiatočných pravidelných sťahoch nasledujú nepravidelné sťahy, ktorých môže byť dvadsať až tridsať i viac. Orgazmus potom trvá pol minúty, minútu ale aj niekoľko minút. Niektoré ženy zase ani pri silne prežívanom orgasrmu sťahy v pošve vôbec nemajú.

Vypudenie tekutiny pri ženskom orgazme, pripomínajúce mužskú ejakuláciu, je javom veľmi riedkym

Tekutina niekedy len vyteká, inokedy vystrekuje i do väčších vzdialeností. Jej pôvod môže byť rôzny. Niekedy pochádza z pošvy, inokedy zo žliazok okolo ústia močovej trubice. Výnimočne môže ísť o pomočenie, vyprovokované orgazmom.

Správanie ženy tesne pred orgazmom a pri orgazme má veľkú rôznorodosť od tichého nehnutého pohrúžení do seba so zatajeným dychom, kedy ani partner nespozná, čo sa deje, až po dramatické prejavy zmietaním celého tela, pri ktorých žene celkom prestane záležať na tom, či jej vzdychy a výkriky budú počuť až za stenou u susedov. Najčastejšou pozorovateľnú reakciou je zrýchľujúce sa dýchanie, napätie tela, niekoľko vzdychov a potom uvoľnenie a pozvoľný prechod do pokoja.

Súhra s mužom pri vyvrcholení môže zahŕňať súčasné orgazmy partnerov, alebo môže prežívať svoj vrchol každý zvlášť. Niektorým dvojiciam je príjemnejšie, keď má vrchol najskôr žena, iným, keď má vrchol najprv muž, ktorý uspokojí ženu dodatočne dráždením klitorisu. Žena môže mať orgazmus pred súložou, pri súloži a po súloži.

Schopnosť a potreba opakovaných orgazmov je charakteristická len pre menšiu časť žien

Na rozdiel od mužov, u ktorých je pravidlom, že majú po ejakulácii rôzne dlhé obdobie, kedy ich úd na sexuálne dráždenie vôbec nereaguje, môžu ženy zostať i po dosiahnutí orgazmu ešte vzrušené a pri pokračujúcom dráždení mať orgazmus alebo orgazmy ďalšie. Ich intenzita sa prípadne môže i stupňovať. Väčšina žien je však za bežných podmienok plne uspokojená s jedným orgazmom a niektorým ženám by pokusy o ďalšie sexuálne boli skôr nepríjemné. Po prebehnutí orgazmu majú potrebu odpočinku, porozprávania alebo nežného, ​​už neprovokujúceho maznanie pri pomalom doznievaní orgastického zážitku a vzájomnom prežívaní blízkosti s partnerom.

Orgazmus v zmysle pociťovaného vyvrcholenia a uspokojenie neznamená nutne to isté, čo nasledujúca duševná spokojnosť, i keď väčšinou ide oboje ruka v ruke. Videli sme už, že niekedy môže byť žena nespokojná i po orgazme, išli nespokojná vo vzťahu k mužovi. Inokedy sa môže naopak i po milovaní,. ktoré neskončilo ženiným orgazmom dostaviť pocit uvoľnenia, šťastia a pohody s krásnou spomienkou a potešením zo zážitku, ktorý spolu partneri prežili.

Ženský orgazmus


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky