Vedci: Strelci by mali súložiť štyri hodiny pred závodmi, atléti a vzpierači vôbec

Vedci už vedia, v ktorých športových odvetviach je pred súťažným vystúpením priamo žiaduce sex. A naopak - ktorí športovci by sa mali milostným hrám pred závodmi zďaleka vyhnúť.


"Dlho sa malo za vedecky dokázaný fakt

Že sex pred vrcholnými športovými akciami má na výkony pretekárov vyslovene negatívny vplyv. Ale neplatí to pre všetky športové odvetvia!" informuje server derwesten.de. Tak treba lukostrelci, pistoláři či strelci na asfaltové holuby potrebujú pre svoje špičkové výkony koncentráciu, pokoj a chladnokrvnosť.
A na tieto vlastnosti má sex priamo pozitívny vplyv. Preto by práve títo športovci mali mať pohlavný styk zhruba štyri hodiny pred začiatkom súťaže.

Tvrdí to aspoň profesor Frank Sommer z Univerzitnej kliniky v Hamburgu-Eppendorfe, ktorý so svojim týmom výskumníkov podrobil skúmaniu 84 športovcov a športovkýň. Naproti tomu treba skokani do výšky, šprintéri či vzpierači by si naozaj mali nechať zájsť na intímnosti pred preteky chuť.

"Sex krátko pred športovým výkonom má totiž negatívny vplyv na rýchlosť a silu," tvrdí profesor Sommer.

Štúdia sa uskutočnila na základe zadania Nemeckej spoločnosti pre muža a zdravie.

To všetko však platí výhradne pre vrcholových športovcov!

"Pre tých, ktorí športujú len amatérsky, pre radosť a pre zdravie, nemajú výsledky našej štúdie absolútne žiadny význam," zdôrazňuje hamburský vedec.

Vedci: Strelci by mali súložiť štyri hodiny pred závodmi, atléti a vzpierači vôbec


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky