Teenageri napriek médiám nezačínajú so sexom skôr ako v minulosti

Donedávna panoval názor, že všadeprítomný sex, útočiace na mladých ľudí z televízie, časopisov, reklám a podobne, vedie k tomu, že začínajú s pohlavným životom skôr ako ich predchodcovia.


Podľa novej štúdia amerických vedcov ale všetko nasvedčuje tomu, že to tak nie je

Vedci z univerzity v Templu na čele s profesorom psychológie Laurencom Steinbergom študovali údaje z výskumu, ktorý sa uskutočnil v roku 2006. Naznačil, že deti, ktoré vo veku 12 až 14 rokov sledujú přesexualizovaná médiá - filmy, televíziu, hudbu a časopisy - začnú samy sa sexom s väčšou pravdepodobnosťou pred 16. rokom veku. Podľa Steinberga ale stará štúdia nezohľadnila fakt, že adolescenti, ktorí majú o sex záujem, budú tiež sex v médiách vyhľadávať.

"Médiá nie sú zodpovedná za prísun erotiky k týmto mladým ľuďom," tvrdí. "Je to presne naopak."

Steinbergův tím použil pri analýze údajov štatistické metódy, ktoré zohľadňovali prirodzený sklon tínedžerov vyhľadávať sex v médiách. Tieto sklony určovali ďalšie faktory - výsledky v škole, náboženstvo, vzťahy v rodine a postoje k sexu u ich priateľov. Keď vedci vzali všetky tieto vplyvy do úvahy, súvislosť medzi médiami a pohlavnou aktivitou mladých ľudí zmizla. Výskum bol v auguste uverejnený v on-line verzii odborného časopisu Developmental Psychology.

Teenageri napriek médiám nezačínajú so sexom skôr ako v minulosti


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky