Strata sexuálnej túžby vo vzťahu

Je Vám ľúto, že už vo Vašom vzťahu nezažívajú to príjemné mrazivé mravčenie, ktorého sa Vám dostávalo v období chodenia, randenia, zvádzanie? Zabředli ste do stereotypu všedných dní, kde vášeň prichádza len sporadicky?


Potom sa Vám ponúka minimálne dve možnosti

Jedna z nich je, okoreniť váš milostný život nejakou tou žeravou zápletkou, v podobe úletu. To však môže vzťah až překořenit. A síce si užijete pár vášnivých, divokých, vzrušujúcich nocí, za ktoré však potom môžete draho zaplatiť. Alebo je tu aj ďalšia možnosť, a to pokúsiť sa opätovne o vzplanutie erotické iskry vo Vašom vzťahu. Uvidíte, že trocha tej námahy, ale príjemné, trocha tej vynaliezavosti, a trocha toho investovaného času a invenciou, sa Vám môže mnohonásobne vrátiť v podobe horúcich nocí.

Vyhasnutia sexuálnej túžby

Možno Vám rodičia hovorili, nech si užívate detstva, dospelosti, keď ešte nemáte prakticky žiadne povinnosti, okrem školy. Málokto z nás však na také, dobre mienené rady dá. A to isté mi môžeme v obdobnom duchu hovoriť aj našim potomkom. Na každom šprochu, nájdeš pravdy trochu. A to platí aj tu. Čím viac povinností sa na Vás bude valiť, či už po stránke kariérny, alebo rodinné, tým menej sa vám bude dostávať voľného času, ale aj menej energie, chute. Skôr si večer, kedy sa konečne vyskytne chvíľka, ktorú si budete môcť užiť, len tak sadnete, či už ku knižke, k televízii, počítači, alebo pôjdete do sprchy, spať, než aby ste sa "vzchopili", mávnutím čarovného prútika zo seba striasli únavu, stresujúce myšlienky, a išli sexuálne vyvádzať.

Milovanie raz denne alebo raz ročne

Nemyslite si, že sa s týmto obrázkom stretávate sami. Možno by ste sa čudovali, koľko párov žije týmto spôsobom. Na začiatku vzťahu sa pár miloval raz alebo niekoľkokrát denne, postupne prešlo milovanie v raz týždenne, raz mesačne, a bohužiaľ, i keď sa vedú vtipy o tom, že pán / í má sex raz v roku na Vianoce, tak ani to nie je výnimka. A ako ste na tom Vy? Deň za dňom plynie, au Vás sa skutočne milovanie odohráva sporadicky, pretože večer, či v noci doslova padáte do postele únavou, a ráno, sotva, čo sa prebudíte, tak vyrážate smer práce? A cez víkendy dobiehame resty všedných dní, kedy sa venujete rodine, domácnosti, koníčkom? Smutné, ale to je život. A smutné to byť stále takto nemusí. Môžete zase, ak budete však sami chcieť, vniesť do vášho milostného života novú nádej, a to nie na prežitie, ale na použitie.

Dôvody vyhasnutí sexuálnej túžby - stres

A čo konkrétne mohlo zapríčiniť, že Vaša túžba vyprchala, vychladla? Dôvod môže byť len jeden, ale tiež ich môže byť viac, keď sú navzájom previazané. K najčastejším dôvodom, prečo už nie je tak často počuť z spálne slastné vzdychanie rozkoše, patrí všadeprítomný stres. Stres je fenoménom dnešnej uponáhľanej, náročné doby.

Kvôli čomu sa stresujeme

Stresovať sa môžete z práce, keď máte pred sebou ťažké, náročné úlohy, horiace termíny. Stresovať sa môžete naopak tiež z toho, že ste bez práce, a novú nájsť nemôžete. Stresovať sa tak môžete z nedostatku finančných prostriedkov, neschopnosti splácať pôžičky, úver a pod stresovať sa môžete z výchovných praktík druhého z partnerov. Stresovať sa môžete z detí, ktoré Vás nepočúvajú, majú vzdorovací obdobie, prechádza pubertou, neučí sa, prepadli drogám, alkoholu ai stresovať sa môžete zo žiarlivosti, ktorú na Vás uplatňuje partner / ka. Stresovať sa môžete, že nemládnete, ale starnete. Stresovať sa môžete, že sa zaguľacuje, nemôžete schudnúť. A takto by sme mohli pokračovať.

Dôvody vyhasnutí sexuálnej túžby - deti

Život sa naozaj do určitej miery zmení, akonáhle prídu na svet deti. Deti prináša plno radosti, ale tiež vyžadujú plno Vašej starostlivosti, starostlivosti, lásky, trpezlivosti, av neposlednom rade plno času. Každé životné obdobie detstva potom prináša svoje. Ako malé, tak aj tie väčšie, veľké deti, Vám dokážu vylúdiť na tvári úsmev, ale tiež do očí vniesť slzy smútku, beznádeje. Asi len málokto sa môže pochváliť tzv sterilné rodinou, kde všetko vzorne klape, a nie je dôvodu k hádkam. Skôr sa však vyskytuje obrázok, kedy sa rodičia detí medzi sebou dohadujú, koho to bola vina, že dieťa robí to, či ono. Alebo sa dohadujú, ako ďalej budú riešiť danú situáciu. S prehadzovaním "horúceho zemiaku", sa potom ide v neskorých večerných, nočných hodinách do postele, kde asi ťažko spolu so zhasnutím svetla, príde chuť na romantické, nežné, či vášnivé, divoké milovanie.

Dôvody vyhasnutí sexuálnej túžby - práce

Už vyššie sme sa tiež dotkli práce, ako jednej z príčiny, prečo v spálni chýba maznanie a milovanie. Práca je pre naše žitie veľmi dôležitá, ak teda zrovna nevyhráme v nejakej súťaži, a potom si môžeme len užívať. Práca nás živí, Satio, robí nás šťastnejšími, ale aj smutnějšími, vyprahlejšími, naštvanějšími apod V každej práci je "niečo". Len málokto z nás vykonáva prácu, ktorá ho baví, napĺňa ho, nemá s ňou žiadne problémy, teší ho, nepřerůstá mu cez hlavu ai Skôr sa však stretávame s tým, že hoci prídeme domov, tak máme práce ešte plnú hlavu, a sme myšlienkami inde. Alebo si sadneme s partnerom au večere, pri televízii, preberáme, čo sa nám "prihodilo".

Keď chýba práce

A ak prácu nemáme, potom sa zase trápime, ako bude náš život vyzerať v nasledujúcich dňoch, ako vôbec zaplatíme zloženky, platby a pod Problémy, ťažkosti pracovného charakteru len ťažko necháme v práci, ale vnášame je aj do nášho súkromia. Na druhú stranu sa nie je čomu diviť. Veď je súčasťou nášho života.

Dôvody vyhasnutí sexuálnej túžby - nie / ste spolu

Ďalším dôvodom vyhasnutí sexuálnej túžby je čím ďalej menej spoločne tráveného času. Možno však teraz namietate, že ste spolu viac, ako na začiatku vzťahu, kedy ste sa napríklad videli raz, dvakrát do týždňa. Čo do frekvencie možno áno, ale nie, čo do intenzity a skutočného bytia spolu. To, že ste spolu v jednom byte, dome, dýchate rovnaký vzduch, ešte neznamená, že spolu ste. Keď ste už spolu, venujte sa sami sebe. Nechajte televízii televíziou, knihu knihou, a choďte spolu von, do kina, na večeru. Podnikajte spoločnej veci.

Ako vniesť do spálne erotiku

V dôvodoch by sme mohli ešte zotrvať. Venujme sa však teraz niečomu príjemnejšiemu. Ako vniesť opätovne do spálne erotiku? V prvom rade je potrebné chcieť. I keď budete doslova "liezť po štyroch" únavou, skúste sa premôcť, a prekvapte náprotivok uvoľňujúce masážou, pohárom šampanského a chutnú večerou. Uvidíte, že sa Vám táto "počiatočné investície" vráti a vyplatí. A nemusíte zostať len u daného. Miesto domáceho úboru, ktorý už zažil aj lepšie časy, a rozhodne sa o ňom nedá povedať, že by bol nejako slušivý, vyzývavý, či miesto pyžamá, si skúste obliecť erotické prádlo alebo upnuté boxerky, a to vo farbách, ktoré náprotivok priťahujú. A nemyslite si, to že ste unavení Vy, či nie ste zrovna naladení na tú správnu, požadovanú notu, to isté môže platiť pre Váš náprotivok. Ak by ste však čakali na dobu, kedy budete obaja fit, plní energie, s dobrou náladou, dostatkom voľného času, bez vtírajících sa myšlienok na prácu, povinnosti a pod, tak by ste sa tiež nemuseli dočkať.

Strata sexuálnej túžby vo vzťahu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky