Sexuálne úrazy

Oddeliť sex a lásku bolo ešte pred niekoľkými desaťročiami pre niektoré absolútne nepredstaviteľné a ťažko pochopiteľné. Nezáväzné vzťahy ale prežívajú v poslednej dobe boom a možno očakávať, že ich obľuba aj naďalej porastie.


Sex bez záväzkov, povinností a pokračovanie môže byť veľmi príjemným spestrením. Musíte v ňom ale vedieť chodiť, aby ste z neho nevyšli sa zbytočnými šrámy.

Poznáte jeho pravidlá?

Oddeliť sex a lásku bolo ešte pred niekoľkými desaťročiami pre niektoré absolútne nepredstaviteľné a ťažko pochopiteľné. Nezáväzné vzťahy ale prežívajú v poslednej dobe boom a možno očakávať, že ich obľuba aj naďalej porastie. Nedostatok času a prílišnej vyťaženie, alebo naopak citové sklamanie predstavujú hlavnú motiváciu pre jeho naviazanie. Nezáväzný sex je fenoménom, ktorý sa dotýka zadaných aj slobodných. Okrem iného ide totiž aj tajné priania a skryté chúťky, ktoré si možno v rámci vzťahu bez záväzkov realizovať a plniť.

Nahráva tomu aj skutočnosť, že internetové zoznamky sú v dnešnej dobe jedným z najrozšírenejších zdrojov zoznamovania a nezáväzný sex je skrátka populárne:

Nič nečakajte

Dvadsaťpäťročná účtovný Regína si flirt cez klávesnicu užívala najskôr len virtuálne a keď jej Karol navrhol, že by sa mohli zísť a nezáväzne si spolu užiť jednu noc plnú vášní, najskôr sa zarazila. Nakoniec po chvíli váhania odpovedala: "Prečo nie?" Bola práve nezadaná, ľahko znudená a Karel sa na fotografiu podobal jej obľúbenému hercovi. Zostávalo len určiť čas a miesto. Keď si k nej v kaviarni prisadol, miešalo sa v nej vzrušenie so strachom z neznáma. Nakoniec sa ale presunuli k nemu domov ...

Keď sa na druhý deň Regína snažila pokračovať v zabehnutých koľajniciach šteklivé konverzácie, čakalo na ňu nepríjemné prekvapenie. Karel na jej pokusy o kontakt nereagoval. Až v tej chvíli si uvedomila, že v podvedomí aspoň trochu počítala s pokračovaním tohto krátkeho príbehu, aj keď si to odmietala pripustiť.

Psychoterapeutka Miroslava Chmelařová v podobnej situácii radí: "Vždy je lepšie si dopredu uvedomiť, že ide stále o náhodný sex, pri ktorom partnera nepoznáte a neviete, čo sa z jednej noci môže vyvinúť. Ak sa aj tak pre toto malé dobrodružstvo rozhodnete, musíte počítať s tým, že sa môže stať naozaj čokoľvek. Keď k náhodnému sexu dôjde, väčšinou sa odohráva v situáciách, ktoré si dopredu nestihnete moc premyslieť. V takom prípade je dobré potom všetko nejako ukončiť, uzavrieť. "

Pravidlá nezáväzného sexu:

Ujasnite si, čo chcete: Skúste si pre seba ujasniť, čo vlastne chcete a čo očakávate. Predídete tak zbytočným sklamaním.

Nastavte pravidlá: Aj keď k sebe nemáte žiadne záväzky, explicitne si stanovte, kde sú hranice vášho vzťahu a čo už nie ste ochotní tolerovať (napríklad posielanie sms cez deň a podobne).

Nevolajte si opití: Je známou vecou, ​​že alkohol odbúrava zábrany. Urobte všetky opatrenia, aby ste sa nemohli kontaktovať pod vplyvom alkoholu a púšťať sa do sladkobolných výlevov.

Vyhýbajte sa zadaným: Možno ste síce práve single, ale aj napriek tomu sa vyhýbajte nezáväznému sexu so zadanými. Milostný trojuholník so sebou vždy nesie komplikácie.

Majte aj iný program: Nezáväzný sex by mal byť vždy jednoduchým korením a nie hlavným programom vášho života.

Nič od toho nečakajte: nedúfajte, že nezáväzný vzťah sa vyvinie v osudovú lásku. Ak chcete viac, nemaskujte to termínom "nezáväzný vzťah."

Sexuálne úrazy


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky