Sex z pohľadu mužov a žien

Vnímanie a dôležitosť sexu sú mnohokrát u opačného pohlavia na diametrálne odlišnej úrovni. Nemožno však jednoznačne škatuľkovať, že ženy sú citlivejšie a vnímavejšie ako muži. Aj medzi mužmi je možné nájsť duše, ktoré neprahne len po akte ako takom.


Sex, tri slová, ktoré pre mnohých z nás znamenajú kľúčovú súčasť života

Súčasť života, ktorá nám ho obohacuje, prehlbuje, nenechá ho zaspať. Sex môže mať toľko podôb, foriem, možnosťou. Sex môže byť nežný, jemný, náruživý, výbušný, búrlivý, divoký, nespútaný. Jedno s druhým sa navyše nevylučuje. Nežnosť môže ísť ruka v ruke s vášňou i nespútanosťou, aj keď sa jedná o úplne odlišné pojmy. Sex je poväčšinou spájaný s intímnym, súkromným životom dvoch jedincov. Aj tu je však možné nájsť výnimky, kedy si sexu užíva skupinka viacerých osôb. Predsa len sex, milovanie, sa odohráva za zatvorenými dverami bytu, domu, spálňa. Nepôjdeme ani tak nahliadnuť, čo sa deje za dverami spálne, ako skôr, čo sa deje v ženskej, mužskej duši, srdci, strán troch písmen sex.

Sex a muži

Ako vnímajú sex muži, páni tvorstva? Muži, ktorí sú hlavou rodiny, aj keď na druhú stranu onou hlavou musí niečo, niekto hýbať, tj krk? Krkom potom býva nežné pohlavie. Dievčatá, ženy môžu svojimi "zbraňami" v mnohých ohľadoch nasmerovať muža, kam chcú. Avšak by to nemalo mať čo spoločné s nátlakom, vyhrážaním, vydieraním apod Sú však oblasti, do ktorých si muži nenechajú hovoriť. Môže sa jednať o ich koníčky, zamestnanie, ale aj sex. Je možné sa do určitej miery dostať druhému obrazne povedané do hlavy. Ťažko však povedať, či skutočne chceme vedieť, čo sa druhému v hlave rodí, naháňa. Kolikráte platí príslovie o sladké nevedomosti. Ak sa vrátime k intímnej stránke nášho života, potom by totiž pre mnohú dievča, ženu mohlo byť zistenie o vnímanie sexu z pohľadu mužov, značne prekvapivé, a to kolikráte nie v pozitívnom slova zmysle.

Vnímanie sexu z pohľadu mužov

Áno, medzi muži sú takí, ktorí sú nežnosť, pozornosť, vnímavosť sama. Na druhú stranu, zrejme máloktorá dievča, žena si v hĺbke duše praje, aby mala zženštilého muža. Máloktorá dievča, žena chce muža tintítko, ktorý je síce jedna veľká neha, ale v pozícii muža, ochranitelského, mužného samca, je prakticky nepoužiteľný. Potom sa tu ponúka možnosť mať nežného muža a muža samca, ako milenca. Lenže, to už vzťah veľmi komplikuje. A tak, keď by mala žena na vybranie medzi nežným a mužným mužom, potom by s najväčšou pravdepodobnosťou zvolila možnosť druhú.

Mužnosť a tvrdosť v spojení s nehou

Mužnosť, tvrdosť, ale nemusí ísť zákonite ruka v ruke s prípadným veliteľstvom, nadradenosťou, ubližovaním apod Sú muži, dalo by sa o nich povedať, že sú dokonalými muži, ktorí sú "snom" každej ženy. Sen si potom nemusí nijako narušovať domnienkami, pravú tvárou mužov, keď sa pred nami prejavujú inak, než ako im hovorí ich vnútro. To, že sú v sexe spočiatku úplne dokonalými, všímavými milenci, sa potom môže časom zmeniť. Zatiaľ čo predtým sa starali o potešenie ženy, po čase budú možno od ženy vyžadovať sexuálne praktiky, ktoré sa jej nemusí páčiť. Na vine, diaľke sa tomu tak povedať, môže byť vplyv médií, kamarátov, ale tiež môžu požiadavky vychádzať z osobnosti muža.

Neha - aj ona má svoje hranice

Nežné pohlavie a muži majú pod pojmom neha, iné predstavy. Pre mužov je neha príliš nezáživné, zdržujúci, rovnako ako dlhá predohra. Nehu prejavujú pohladením, tľapnutím po zadočku a pod Lenže, práve ono potľapkanie ženy nemusí zrovna pozitívne kvitovať, zvlášť, ak nie sú zrovna spokojné so svojou postavou. A hneď tu môže dôjsť k nedorozumeniu. Kým muž si myslí, že týmto žene prejavuje lásku, všímavosť, žena to môže brať aj ako upozornenie, že by mala niečo robiť so svojim zadočkom. A čím dlhšie sa o nedorozumenie nebude hovoriť, o to viac môže potom vygradovat prípadná hádka. A takýchto prípadov môže byť oveľa viac.

Ak chce žena nehu, stačí o ňu povedať

Zhrnuté a podčiarknuté, ak chce žena nehu, ktorá ju niečo povie, bude sa jej páčiť, potom si o ňu musí povedať. Nie je na tom nič zlé. Naopak, ak nebude pár medzi sebou komunikovať strán intímneho vzťahu, potom môže dôjsť skôr, alebo neskôr k problémom. A to častokráte aj problémom veľmi zbytočným. Avšak, tak už to tak býva. Pary sa mnohokrát nerozcházejí, nerozvádzajú kvôli zásadným veciam, ale aj kvôli maličkostiam.

Vnímanie sexu z pohľadu žien

to sa už dostávame k vnímanie sexu z pohľadu žien. Aj keď ženy chcú prevažne poriadnej samca, vypracované, sa svalnatým telom, vysoké, poriadnej, v posteli očakávajú kombinácii mužstvo a nehy. Nie je to síce tak obvyklé, ale rozhodne sa to ani nevylučuje. Neha a zženštilosť totiž môžu byť dva úplne odlišné pojmy. Aj mužný chlap môže byť nežný. Kolikráte môže naopak príjemne dievča, ženu prekvapiť. Poväčšinou však u prvého milovania neočakávajte, že Vám splní Vaše tajné priania, sexuálne priania. Prvé milovanie môže byť vášnivé, divoké, výbušné, ale nemusí byť jednoducho to, ktoré dievča, žena očakáva. Okrem toho, prílišné očakávania môže byť zbytočným sklamaním. Je tak vždy lepšie očakávať menej, a potom byť pozitívne prekvapenými. Ostatne, prílišné plánovanie, a to aj strán intímneho, nie je práve po všetkých smeroch žiaduce, nutné.

Potešenie mužov aj ženy

Ak je však nehy príliš, potom sa síce nemusí zajesť, ale nikam nebude intímne stránka smerovať. Intímny vzťah nemusí byť nijako nudný, stereotypný, ak zapojíte nehu, ale aj divokosť, nespútanosť. Tá môže vzísť od muža, aj ženy. Žena s mužom sa môžu vzájomne dopĺňať, čo je pre vzťah ideálna. Dvaja, ktorí sa priťahujú, môžu byť rovnaké povahy, rovnakých záujmov, ale tiež môžu byť protiklady. Jedna vec je však ich osobnosť, záujmy, záľuby, druhá potom citlivosť, všímavosť. To, že sú záujmy dvoch diametrálne odlišné, ešte nič nevypovedá o tom, že aj po stránke intímne budú na inej strane hráčskeho poľa. Všetko môže byť o komunikácii, ústretovosti, sile samotnej lásky.

Dokonalý sex

Čo si predstaviť pod dokonalým sexom? Existuje vôbec dokonalý sex? A kto rozhoduje o dokonalosti sexe? Tak, ako nikto z nás nie je dokonalý, tak ani sex nemožno zaškatuľkovať do určitej tabuľky, ktorú možno rádoby niekto vymyslel. Dokonalý sex môže byť každého z Vás. Dokonalý sex môže byť ten, kedy Vám obom priniesol potešenie, pocity, vďaka ktorým sa rozochvela každučká časť Vášho tela.

Posteľ na milovanie, nie na premýšľanie

Celý deň ste v jednom kole, prakticky sa nezastavíte, nieto aby ste mali vôbec dostatok voľné chvíle pre porovnanie si myšlienok, ujasnenia ďalšie cesty? Večer, v noci, keď ľahajú do postele, potom môžete sumírovat, plánovať, zvažovať. Lenže v tom prípade sa asi chuť na sex len tak nedostaví. A ak sa Vám vtieravé myšlienky dokonca derú na povrch pri samotnom milovaní, potom asi len ťažko hovoriť o dokonalom sexe. Aj keď nie je vôbec jednoduché, len tak prsty lusknout, a jednoducho nepremýšľať, trénujte vypnutie myšlienok. Ak totiž bude Vaša myseľ stále ubiehať iným smerom, a Vy opäť budete musieť vynaložiť úsilie, na spätné sa dostať k milovaniu, potom Vás to všetko stojí nemalú silu, vnútornú silu. Silu, ktorú by ste mohli venovať oveľa príjemnejším veciam, ktoré spájajú v maximálnej možnej miere dve osoby.

Sex z pohľadu mužov a žien


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky