Sex - môže skomplikovať život

Sex nám život obohacuje, prináša extázu, dobrú náladu, uvoľnenie, zbližuje nás s kolegom. Sex nám však tiež môže život značne skomplikovať. Sám o sebe však nie, len s naším pričinením. Užívate si sexu, alebo ho používate ako určitý manipulačný nástroj?


Vo vzťahu sa dá vydierať všemožným spôsobom

Kedy zdrojom vydieranie môžeme byť mi sami, alebo deti, či záľuby, koníčky a pod Vydieranie sa potom môže uskutočňovať na rovine nenápadné, alebo priamočiare. Aj Vy sami si siahnite do svedomia, a povedzte si, či ste niekedy náprotivok nevydírali, kedy ste chceli tzv niečo za niečo. Mohli ste si o danej priamo povedať, alebo ste k danému partnera nenápadne, ale cielene smerovali. Avšak, vydieranie môžete byť aj Vy. Vzťah je o kompromise, tolerancii. Nie je dobré si však pliesť kompromis s niečím, za niečo za každú cenu. A tak, keď sa vo vzťahu objavia vydierania, poväčšinou to neveští nič dobrého. Je možné z toho vykorčuľovať so cťou, a preniesť sa cez určitý problém, cez životnú etapu. Vydieranie však tiež môže byť koncom vzťahu. A ako ste na tom Vy? Vydierajú sexom, alebo naopak Váš náprotivok?

Sex za odmenu

Hovoríte si, že žijeme v 21. storočia, tak nie je možné, aby sa v našich domácnostiach vyskytlo vydieranie tohto druhu? Skutočne však vidíte za každé dvere bytu, domu? Asi by sme sa všetci divili, čo by sme uvideli, čoho by sme boli svedkami. Vydieranie sexom, ako už bolo povedané vyššie, nemusí byť priamočiare. Naopak môže byť nenápadné, kedy druhému z aktérov ani nepríde, že by ho druhý vydieral. Sex za odmenu síce môže fungovať na rovinu, typu, že jeden z partnerov povie druhému, že urobí to, či ono, a keď to urobí v stanovenom termíne, danej kvality, potom dostane "sladkú odmenu". Skôr sa však "niečo za niečo" uskutočňuje nenápadnejší, menej viditeľnou formou.

Vydieranie sexom zo strany muža, ženy

Ako domáce násilie, mobbing, bossing, tak vydieranie sexom sa uskutočňuje nielen zo strán mužov, ale aj nežného pohlavia. K ženám je síce priradené označenie nežné pohlavie, ale s tým úzko nemusí súvisieť, že sú ženy slabé, nemohúci, potrebujú ochranné krídla a pod Naopak sú ženy častokráte v mnohých ohľadoch silnejších, odhodlanejšia, neústupnejší, než muži. Možno je to dané tým, že svoju pozíciu v spoločnosti, v práci, si museli "vybojovať". Niektoré ženy sú potom viac "na koni", ako iné, a tak tzv berú situáciu do svojich rúk. Nemožno jednoznačne povedať, či vydieranie sexom, či už na úmyselné rovine, alebo vyplývajúce zo situácie, je doménou skôr žien, či mužov.

Vydieranie sexom - doména žien

Každopádne sú to skôr ženy, ktoré sa "domácemu" sexu po určitej dobe spolužitia vyhýbajú, odmietajú ho. S tým však už súvisí aj stereotyp, ustupujúce zamilovanosť, precitnutie a zložení ružových okuliarov apod A ono odmietanie môže ísť tiež ruka v ruke práve sa spomenutým vybojováním pozície, kedy odmietnutie sexu nemusí byť vždy výhovorkou v podobe "bolenie hlavy", ako si muži často myslia, a tak trochu si z toho robí žarty. Zhrnuté a podčiarknuté, skôr ženy tak viac "manipulujú" so sexom, ako nástrojom, kedy je niečo za niečo.

Sex spojený s otehotnením

Sex, ako taký tiež môže skomplikovať život, keď si s nami "hrá" príroda v tom smere, že sa nám nedarí počať potomka. Pár, ktorý tzv nehrotí počatia, nemá k tomu dôvodu, je skôr nad vecou, ​​a každé milovanie si môže užívať. Je však na druhú stranu pochopiteľné, že keď sa pár už nejaký ten mesiac, či dokonca rok snažia o otehotnenie, že potom sex prestáva byť zdrojom zábavy, príjemnosti, a skôr prejde do roviny povinnosti. Pri zdaru počatie potomka potom logicky platí, čím väčšia snaha, častejšie sexuálny styk, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa podarí. Lenže tu je onen kameň úrazu, kedy povedzme každodenný sex môže byť spočiatku blahodarný pre obe strany, ale časom sa, na rozdiel od iných činností, zaují, a pár k nemu bude pristupovať pomerne s nechuťou. A psychika, sama o sebe, hrá tiež veľkú úlohu pri splodenie potomka.

Vynútenie sexu kvôli otehotneniu môže znamenať koniec

Paradoxne potom, čím väčšia snaha, čím väčšie tlačenie na pílu, tým sa môže jeden z partnerov tzv zablokovať, a otehotnenia sa o to horšie povedie. V konečnom dôsledku potom môže dôjsť aj k hádkam, ktoré môžu vyústiť až v rozchod, ukončenie vzťahu. A ak vezmeme do úvahy, že predtým bol sex skôr vnímaný len pre zachovanie rodu, tak sa ocitáme v paradoxné rovine, pretože sex môže teraz naopak náš rod predčasne "ukončiť".

Sex ako hojivá náplasť pri rozchode

A keď sme sa už dotkli rozchodu, potom môže sex tiež fungovať, ako hojivá náplasť, ktorá prekryje otvorenú ranu. Môže, ale samozrejme nemusí. Či už tým, kto vyhľadáva "prvú pomoc", je žena, alebo muž, všetci máme city. A je len malá pravdepodobnosť, že onou náplastí si ranu skôr nezanesie, než ju vyhojíme. Áno, sú aj prípady, keď treba ukončení dlhodobého vzťahu, a následné rýchle naskočení do iného vzťahu, skončilo šťastným koncom. Nežijeme však v romantických filmoch, ktoré môžeme vidieť v televízii, či v kine. Skôr si tak ubližujeme, a sex v tejto podobe nám môže značne život skomplikovať.

Relax a dovolenka miesto sexuálnej náplasti

Nikto z nás nemá srdce z kameňa, a tak sex na divoko, nezáväzný sex, nám môže ublížiť, ako priniesť uzdravenie. A k tomu môžeme ešte pripočítať prípadné pohlavné choroby, alebo nechcené otehotnenie. Miesto po náplasti v podobe sexu, je tak isto lepšie siahnuť napríklad po relaxačnom pobyte na horách, v saunovom svete a pod Okrem toho potrebujeme čas, čas pre porovnanie myšlienok, triedeniu, čo ďalej budeme chcieť. A tak je lepšie počkať, ako sa bezhlavo rútiť do dobrodružstva, ktoré vyzerá lákavo, ale je na povrchu.

Sex ako rebrík k ​​vyššej kariére

Vyššie sme spomenuli bossing, ktorý môže byť k uzretí v pracovnom prostredí, kedy zo strany nadriadeného smerom k podriadenému dochádza k šikanovaniu. Avšak existuje aj opačný smer, tj šikanovanie od zamestnanca smerom k zamestnávateľovi, a tu hovoríme o Staffing. Súčasťou bossingu, ale aj Staffing potom môže byť nástrojom, či zdrojom vydierania aj sex. Ak sa zameriame na staffing, potom podriadený môže nadriadeného zámerne zviesť k sexu. Vďaka dôkazným materiálom, ktoré si zaobstará, potom môže držať v rukách mocnú zbraň, ktorú môže použiť napríklad pre svoj kariérny postup. A tým, kto vydiera, môže byť opäť, ako žena, tak muž.

Vynútený sex môže znamenať aj koniec kariéry

Nadriadený sa môže veľmi ľahko dostať do úzkych, keď za účelom zachovania svojho profesionálneho života, pristúpi "na podmienky" zamestnanca. Pravda však jedného dňa rovnako môže vyjsť na povrch. A netreba snáď zdôrazňovať jedno príslovie, začínajú na "čím viac sa h ... maže, tým viac smrdí. A tak je otázkou, či ono vydieranie neutnout hneď na začiatku. Sex, ako nástroj vydierania po stránke pracovnej však môže fungovať aj opačným smerom, kedy naopak za neho bude "ponúkané" lepšie postavenie, či "pouhopouhé" udržanie pracovného miesta.

Sladké udobření po hádke

Snáď sa nenájde pár, ktorý by sa počas času svojho spoločného spolužitia, nehádal. Okrem toho, občasná hádka, objasnenie si nevyřčených záležitosťou, môže prečistiť vzduch, a priniesť do vzťahu nový vietor. Otázkou potom zostáva, ako sa udobrujeme? Nie je výnimkou, že sa pár udobria práve milovaním. Milovanie môže byť o to krajšie, vášnivejšie, a je tou najsladšie odmenou, z ktorej sa môžete tešiť. Lenže aj na tejto rovine sa potom sex môže stať len akýmsi usmiřovacím prostriedkom. Lenže sex, či už môže byť sebepříjemnější, samotnú situáciu, spor nevyrieši, len ho utlmia, na čas zahladí, kedy bude spor čakať na ďalšie prepuknutie, tentokrát vo vyššom stupni.

Sex - môže skomplikovať život


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky