Sex a migréna a ako na to?

Poznáte ten starý známy výrok: "Dnes nie, bolí ma hlava!" Tahle vetičky sa stala naozaj veľmi populárne medzi mužmi. Robia si z žien v tomto smere peknú srandu a priznám sa, že aj keď sa tiež nad týmto výrokom občas zasmeje


Tak mi to ale v reálnom svete zase až tak moc na smiech nepripadá. Ak od seba rozlíšime migrénu od výhovorky máme v oboch smeroch vyhraté. Vždy sa s tým dá niečo robiť.

Výhovorka

Predstavte si to. Šesťkrát do mesiaca vašej ženu bolí hlava a hlási, že sex nebude. Takto sa to dajme tomu ťahá pol roka a vy ste si na to zvykol. Síce viete, že vaša partnerka s hlavou u lekára nebola, pretože ako sama tvrdí, zase tak strašné to nie je, ale napriek tomu sa trochu strachuje. A po ďalšom polroku vám už nepríde divné, že jej tá hlava bolí stále, že tú bolesť síce zvládne aj bez lieku, ale sex je nad jej silu. Jednoducho ste si zvykol a ďalej v krčme hýrite humorom a bavíte kamarátmi vtipy o tom, že tú vašej zase bolela hlava. Nechcem povedať, že zakaždým si to partnerka vymyslí, ale čo takto sa nad tým zamyslieť. Prečo jej hlava bolí vždy, keď chcete sex? Možno by stačilo si o tom pohovoriť. Väčšinou ide o to, že práve v tom sexe nie je niečo v poriadku, alebo nie je niečo v poriadku s vaším vzťahom a vy si to cez istú naháňačku z práce do práce ani neuvedomujete. A teraz hovorím skôr o pároch, ktoré majú deti, obaja pracujú a lietajú, aby všetko zvládli. Asi sotva tento problém nastane u ľudí, ktorí spolu chodia a vlastne nemajú žiadne zásadné starosti. Aj keď asi je pravda, že veľa nevydatých žien sa pár mesiacov dokáže vyhovárať na bolesť hlavy, než aby rovno svojmu partnerovi povedali, že už s ním nechcú byť, že majú iného, ​​alebo že je to s ním v posteli vôbec nebaví.

Migréna = so sexom sa pre dnešok naozaj rozlúč

Je celkom dosť vysoké percento žien, ktoré trpia naozajstnú migrénou. Väčšinou partner čoskoro zistí, že partnerka sa na nič nevyhovárať, pretože taký záchvat nenechá nikoho na pochybách. Ale napriek tomu si dosť ľudí myslí, že taká migréna je sranda. Proste niekoho bolí hlava a nie je potrebné z toho robiť tragédiu, predsa to za chvíľu prejde. Omyl. Migréna je tak zákerná a šialená bolesť, že si to málokto vie predstaviť. Migréna spôsobuje prudkú bolesť hlavy, zvracanie, závrate, nejasné videnie a tiež otupenosť končatín. Tento nepríjemný stav je dôsledkom nadmerného zúženia ciev v mozgu a môže bohužiaľ trvať až 72 hodín. Navyše ten kto má migrény, vôbec dopredu nevie, kedy migréna udrie. Chystáte sa na báječnú oslavu narodenín, žene ste kúpil nový nádherný vibrátor a tešíte sa ako si večer po oslave zaradíme v pelechu. Ale ouha. Vašej milovanú vzala taká migréna, že jej v tú chvíľu zaujíma len to, kde má posteľ. A to nie preto, že by chcela vyskúšať ten darček, ale pretože má pocit, že v najbližších niekoľkých hodinách umrie neznesiteľnou bolesťou. Z oslavy nie je nič a vibrátor zostáva zabalený v krabici. Vám neostane nič iné, ako odvolať známe a napchať do seba tú hromadu chlebíčkov, ktoré ešte vaša partnerka stihla pripraviť. Takže ak lekár u vašej partnerky zistí migrénu, potom verte, že keď večer prídete domov a vaša žena bude tvrdiť: "Dnes nie, bolí ma hlava," určite nie je vhodná chvíľa na nejapný vtip. A rozhodne neskúšajte sex aj keby sa vám po pár hodinách zdalo, že už je jej lepšie.

Sex je liek?

Rozhodne by som nechcela znižovať prácu našich psychoanalytik, ktorí vo svojom odbore dokážu mnohé zázraky, ale jeden zlý príklad by som mala. Manžel mojej kamarátky bol na takej prednáške a padol tam dotaz na migrénu a sex. Dotknutá analytička vraj povedala, že sex je naozaj dobrý liek na migrénu. Síce vraj vravela, že nie u každého to môže fungovať, však sa ten manžel rozhodol s migrénou u svojej ženy týmto spôsobom skoncovať. Večer jej rozbolela hlava a tak jej presvedčil, že to vylieči sexom. Tá bolesť sa dala ešte zniesť a tak do toho išla. V polovici milovanie jej však chytila ​​taká migréna, že namiesto orgazmu boli na programe večera lieky a kýblik pri posteli. Aj keď v tomto prípade, by som sa snáď prikláňala k názoru, že ten dotyčný manžel bol tak posadnutý vidinou nekončiaceho sexu, že analytické počúval len na pol ucha a vzal si z toho to, čo sa mu hodilo, ale kto vie. Rozhodne by som to bez riadnej prednášky neskúšala.

Sex môže byť častejšie, ale ...

Dnešná veda migrénu nedokáže úplne vyliečiť, ale liečiť sa dá. Tiež sa v Taliansku podarilo rozlúštiť gén migrény a to by mohlo znamenať veľký prínos pre pacienta. Lenže sa obávam, že až k nám výsledky dorazí, tak budeme chodiť o palici a nečinne vysedávať v parku. Posledné prieskumy tiež dokázali, že migrénu spúšťa určité druhy potravín. Obsahujú totiž zložky, ktoré sú pre migrénu ako zápalná šnúra. Trochu problémom je, že tých potravín je celkom dosť. Takže si normálny smrteľník po prečítaní všetkých druhov môže myslieť, že jeho žena síce bude sexovať častejšie, ale potom umrie od hladu.

Takže sa neodporúča konzumovať

Mliečne výrobky: tvrdé syry, zrejúce syry, jogurty. Ovocie: banány, avokádo, citrusové plody, kompóty. Zelenina: paradajky, zemiaky, kapusta, nakladaná zelenina, cibuľa. Alkohol: červené víno, pivo. Ostatné: čokoláda, kakao, konzervované ryby, chlieb, mäso, glutamát sodný, obilniny a zrniny.

Naproti tomu tých odporúčaných je veľmi málo: Mandle, petržlen, cesnak, čerešne, ananás.

Je dobré si to jednoducho vyskúšať. Ak vás chytí migréna, zamyslite sa čo ste jedli. Vylučovacou metódou potom zistíte, čo je tým spúšťacím faktorom. A postupom času budete vedieť čo rozhodne jesť nemáte. Migréna potom nebude prichádzať tak často a vy si určite viac užijete sexu. Ale pozor, je dobré premýšľať aspoň tri dni staré, pretože napríklad čokoláda spustí migrénu až za 36 hodín. Páni, ak chcete svojej žene pomôcť a vlastne aj sebe nešetrite peniazmi. Kupujte partnerke minerálnu vodu magnézia, obsahuje totiž cez 200mg horčíka a ten priaznivo ovplyvňuje migrénu. Veľmi pomáha aj pri samotnom záchvate a hlavne ako prevencia. Ak minerálnej vody nepijete radi, existujú na našom trhu tablety horčíka. Krabička stojí približne 120,-Sk a je ich tam 100ks. Jedna tableta denne podľa výskumu pomohla po dvoch týždňoch 80% pacientom.

Byliny sa odporúčajú tieto: Ginko dvojlaločné - má schopnosť podporovať mozgový krvný obeh. Ostatné byliny prospešné pri liečbe Migrény sú napríklad mäta, kozlík lekársky, zázvor, rozmarín a harmanček. Veľmi sa odporúča užívať Pupalkový olej, ktorý má protizápalové účinky. Rovnako tak aj Rutín, ktorý odstraňuje z tela jedovaté kovy, ktoré môžu spôsobovať migrénu. Rozhodne by som určite odporúčala konzultovať všetky tieto doplnkové tablety s neurológom.

Podporte svoju partnerku

Ak ste svedkami záchvatov vašej milovanej polovičky, premýšľajte s ňou o tom čo jedla. Nedovoľte aby si na tento stav zvykla ona, alebo ešte horšie vy. Ak sa vám podarí určiť spúšťacie faktory potom verte, že z toho budete mať obaja radosť. Migréna nebude prichádzať trikrát do mesiaca, ale napríklad len raz. Pri samotnom záchvate nastupujú na rad lieky predpísané neurológom a potom samozrejme partner, ktorý by mal mať na pamäti, že ticho, kľud a tma je to, čo práve partnerka potrebuje. Vezmite deti von a utvorte svojej žene vhodné podmienky, aby sa z toho najhoršieho mohla v pokoji dostať. Zatemní okná, vypnite televíziu, uvarte jej mätový čaj a dajte jej ho k posteli. Sex a záchvat migrény naozaj nejde moc dohromady o to horšie je, že migréna vašej partnerku opustiť síce môže navždy, ale až po prechode. Užívajte sexu aspoň medzi záchvatmi a keď vám žena povie, že jej bolí hlava, buďte radi, že je to migréna a nie bohapustú výhovorka. Na výhovorku vám totiž nepomôže ani vylúčenie určitých druhov potravín a ani horčík.

Sex a migréna a ako na to?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky