Sedem vecí, ktoré dokážu zruinovať sexuálny život

Zabijaci sexuálneho života. Dokážu sa vkradnúť do vašich spální a začať nenápadne škodiť. Na ktoré z nich si dať obzvlášť pozor, aby váš sexuálny život nezničili úplne a navždy?


Stres

Jedným z najrozšírenejších zabijakov sexuálneho života býva - zvlášť v súčasnej dobe - stres. Stres nielenže môže ovplyvniť všetky dôležité súčasti vášho života, ale môže sa nenápadne vkrást aj do vašej spálne, kde začne "páchať škodu". Sem tam sa vám určite stane, že kvôli všedným starostiam odsunieme večerné sex až na ďalší deň. Dlhodobý stres však môže pôsobiť ďaleko vážnejšie. Je totiž zabijakom libida.

Prítomnosť partnera pri pôrode

Aj keď je v súčasnosti úplne bežné mať svoju drahú polovičku pri pôrode, niektorí muži to, čo pri pôrode videli, považujú za svoj životný zážitok, iní - ktorí sa spravidla nechali svojou partnerkou do prítomnosti pri pôrode prehovoriť - si však odnášajú trauma. V tomto druhom prípade sa nepríjemné spomienky na pôrod môžu vracať hlavne pri sexe. Ale samozrejme, je to extrém.

Príchod detí na svet

Sexuálny život sa niekomu prevráti tiež s narodením vlastného dieťaťa. Spoločná spálne tak spravidla stratí svoju intimitu, pretože v nej budete mať tiež detskú postieľku, kde bude spať vaša milovaná ratolesť. Únava a vyčerpanie sa teda v tomto prípade spája tiež s tým, že je ťažšie než predtým nájsť pre sex to správne miesto aj vhodný čas.

Únava a vyčerpanie

Pozor na únavu a vyčerpanie. Tiež ony dokážu zanechať vo vašej spálni nenávratné škody. Stratenú energiu si skúste dobiť výdatným spánkom, relaxáciou alebo spoločnú dovolenku. A pamätajte - bez energie nie je výkon.

Sebeckosť

Zabijakom sexuálneho života býva tiež sebeckosť jedného z partnerov. Aby ste svoj sexuálny život úplne nezruinovalo, je lepšie, nemyslieť v sexe len na seba, ale určite dať priestor aj prianiam a potrebám svojho partnera.

Hádky

Hádky pre niekoho bývajú korením vzťahu, niekto tiež zastáva názor, že po hádkach býva zmierenia najsladšie. Niektoré ženy však často nebývajú po hádke schopné intímneho zblíženia, lebo v nich stále zostávajú pocity horkosti z vypovedaných slov a obvinenia. Časté hádky navyše nemusia byť považované za korenie vzťahu, ale za skutočný partnerský problém.

Sebakritika

Pozor na prílišnú sebakritiku. Mohla by mať totiž negatívny vplyv na dianie vo vašej spálni. Partnerovi rozhodne nemusíte dookola omieľať, že máte malé prsia, veľký zadok, nespevnené brucho a že by ste potrebovali minimálne päť kíl schudnúť. Tento pocit "nedokonalosti" mnohým ženám bráni v tom, aby sa naplno realizovali v spálni. Je rozhodne lepšie v tomto prípade odhodiť starosti za hlavu a nechať sa unášať iba vzájomnou náklonnosťou.

Sedem vecí, ktoré dokážu zruinovať sexuálny život


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky