Romantické filmy môžu zničiť váš milostný život

Vedci tvrdia, že ak sa až moc radi pozeráte na filmy ako sú Láska nebeská alebo Notting Hill, môžete si zničiť milostný život. V čom spočíva nebezpečenstvo? Ľudia totiž pod vplyvom takých filmov môžu uveriť.


Že pre nich niekde na svete existuje úplne perfektný partner či partnerka, a majú teda úplne nerealistické očakávania.

Fanúšičky romantických filmov často zabúdajú na komunikáciu s partnerom. Majú totiž pocit, že ak je niekto ten pravý, bude vedieť, čo jeho partnerka chce, bez toho aby mu to musela hovoriť.

Doktor Bjarne Holmes a jeho tím z edinburghskej Heriot Watt University študovali 40 najpopulárnejších romantických filmov z rokov 1995 až 2005 a určili spoločné témy, ktorá v týchto filmoch nebola realistická. Študenti, ktorí sa pozerali na romantické filmy, potom mali väčší sklon veriť v osud a osudovú lásku, ako ich ďalší rovesníci.

"Psychológovia v manželských poradniach často vídajú páry, ktoré majú za to, že sex by vždy mal byť absolútne perfektné

Myslia si, že ak je niekto naozaj ten pravý, bude vedieť, čo potrebujete, bez rečí. Nachádzame dôkazy o tom, že populárna médiá zohrávajú zásadnú úlohu v šírení týchto predstáv. Problém je v tom, že hoci väčšina z nás vie, že predstava dokonalého vzťahu je nereálna, niektorí ľudia sú čím ďalej tým viac ovplyvnení predstavami z médií. A často si to ani neuvedomujú, "povedal doktor Holmes reportérom BBC.

Romantické filmy môžu zničiť váš milostný život


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky