Randenie po rozvode sťažuje fakt: svet sa zmenil

Človek je mladý a užíva si randenie. Potom sa zamiluje a myslí, že stretol toho pravého či tú pravú. Vstúpi s dotknutou osobou do manželstva a ajhľa, po desiatich rokoch snaženia sa obaja zhodnú na jedinom riešení nezhôd - rozvodu.


Väčšina rozvedených sa potom chce opäť zoznamovať a mnohí sa do hry zvanej randenie vracajú. Lenže väčšinou dosť narazí. Svet sa totiž za desať rokov zmenil a zákony zoznamovanie tiež.

Randenie po rozvode sťažuje fakt: svet sa zmenil

Podľa autorov článku v denníku Huffington Post, ktorý problematiku randenie po rozvode otvára, nie je problémom len to, že pred desiatimi rokmi sa toľko neposielali smsky, sexuálne obrázky šikovným telefónom a neplkalo sa celú noc na Whatsapp. Ale predovšetkým to, že rozvedený jedinec jednoducho nie je rovnaký ako tí, ktorí nikdy vo vážnom vzťahu či manželstve nežili.

Autori z Huffington Post potom ponúkajú niekoľko rád:

Najviac narážajú rozvedení na to, že čakajú staromódny spôsobmi. Mnohé ženy odmietajú pozvať chlapa na rande, alebo čakajú, že za nich dotyčný zaplatí večeru. A ono sa nestane prvý, ale potom ani to druhé. Otravné je tiež to, keď dospelý a vyzretý človek príde na rande s tvrdením, že na prvej schôdzke nikdy neprevádzkuje sex. To sa dá vyjadriť aj inak a často aj vo flirtu.

Na prvom rande tiež nie je dobré vyťahovať svojho bývalého a zahltiť novú tvár svojimi krivdami

A ak sa na neho dotyčný či dotyčná spýtajú, možno otázku obísť tým, že na túto tému bude dosť času nabudúce. Nepríliš dobre pôsobí aj sťažnosti na deti, ich správanie a ich školské výsledky. A vôbec najhoršie je porovnávanie. A nemusí ísť len o meranie s bývalým, ale aj s potomkami, súrodencami či rodičmi.

Randenie po rozvode sťažuje fakt: svet sa zmenil


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky