Prvé rande - čoho sa vyvarovať

Možno máte vo svojej pamäti uchované spomienky na svoje prvé lásky z prostredia škôlok a škôl, kedy ste sa snažili Váš náprotivok zaujať ťahaním za vlasy, zdvíhaním stoličky na lavicu ai V dospelom veku nejdeme do zoznamovania tak priamočiaro.


Ostatne, pošťuchovanie a robenie si naschválov by k nám síce priviedlo pozornosť toho druhého, ale určite nie takú, ktorú očakávame. Aj keď sa hovorí, že ten, kto sa hrá, nehnevá, nie vždy je určitá forma hranie vítaná a vhodná. Ako však na zoznámenie, akých chýb sa pri ňom vyvarovať? Je lepšie sa stavať do lepšieho či naopak horšieho svetla? Nielen na tieto otázky môžete nájsť odpovede v našom článku.

Prvá schôdzka, prvé rande

Preskočíme tzv předpřípravnou fáze, pri ktorej Váš náprotivok náhodne, alebo systematicky stretnete, oslovíte. To, či ste druhej osobe sympatickí, a vyžaruje z Vás niečo, čo je pre druhého zaujímavé, a lákavé k preskúmaniu, bližšiemu poznaniu, môžete celkom ľahko spoznať. Najkrajšie obdobie, je obdobie vzájomného oťukávanie, zbližovanie, obdobie zamilovanosti, kedy Vás len pri pomyslení na toho druhého ľahko zamrazí v tele, divoko sa rozbúši srdce, a pred zaspaním si vybavujete onú tvár. Od vzájomných sympatií je len krôčik k prvému randenia, k prvej schôdzke. Tá môže rozhodnúť, či sa vzťah rozvinie, alebo naopak skončí. Je prakticky jedno, či sa zameriame na muža, či ženu. V oboch prípadoch bude konkrétne strana bezpochyby nesvoja, v očakávaní, čo príde, a tak sa môže aj správať inak, ako je pre ňu príznačné. Teraz pôjde o to, či ono iné správanie bude zámerné, alebo vyplývajúce z danej situácie.

Veľavravnou na prvej schôdzke

Čo je pre Vás príznačné, skôr byť v pozícii poslucháča, alebo ste skôr radi stredom pozornosti? Ani jeden extrém nie je práve tým najlepším riešením. Ak budete poväčšinou len mlčať, maximálne přikyvovat, milo sa usmievať, môže z Vás čišet buď úplná apatia, podriadenosť, alebo tak šialená túžba mať "konečne niekoho", že si týmto spôsobom môžete nájsť úplný opak Vás samotných, tj dominantného partnera, ktorý Vám bude "vládnuť". Potom je to samozrejme otázka, či Vám to vyhovuje, a ako sa k tomu staviate.

A ak budete naopak zo seba chrliť jednu vtipnú historku za druhou, či sa zameriate na Váš životopis, kedy nevynecháte nič zo svojho detstva, dospievania a súčasného žitia, potom môžete náprotivok celkom odzbrojiť, unaviť, otráviť. A ak Váš monológ bude kľúčovou, keď navyše budete do pokusov náprotivku o prevzatí si slova, zasahovať, a skákať mu do reči, potom sa môžete javiť vo svetle vychloubače, jedinca s veľkým egom a pod Zlatá stredná cesta je teda najlepšie. Prečo sa do niečoho nútiť, pretvarovať sa, či sa snažiť na prvej schôdzke vysvetliť všetko, čo sa vo Vašom živote udialo? Na to môžete mať veľa času.

Nemusíte hovoriť všetko, ale neklamte

A čo už poviete, nech už toho bude menej, alebo viac, by malo tzv stáť na pevných základoch, nie virtuálnych, tj malo by sa jednať o pravdu, nie lož. Prečo druhému náprotivku oznamovať lživé informácie napríklad o svojom súčasnom stave, veku, súrodencoch, konte, prácu, a pod? Ak hľadáte serióznu, dlhodobý vzťah, nie len taký flirt, potom jedného dňa rovnako vyjde pravda najavo. A ak sa bude realita diametrálne odlišovať od toho, čo ste povedali, môže Váš vzťah, tak ako začal, tiež na klamstvách stroskotať. Ak nebudete niečo chcieť povedať, potom sa do toho nenúťte, odveďte reč inam, alebo jednoducho povedzte, že o tom nechcete hovoriť, a bodka. Žiadne vymýšľanie si, stavanie vzdušných zámkov a pod

Neprezrádzajte informácie len o sebe, načúvajte

Máte toho toľko, čo povedať? Dostávate sa doslova do varu, kedy neviete, kedy skončiť? Alebo dávate v hovorení prednosť náprotivku, ale napriek tomu, že hovorí, tak ste v podstate myšlienkami inde? Nechcete sa však o druhom "niečo" dozvedieť, spoznať, koho máte pred sebou? Prílišným zahleděním sa do seba, či naopak letargiou, vypnutím myšlienok, toho však moc nezistíte. Nemyslite si však, že to ste len Vy, kto hrá na schôdzke určitú rolu. Nemyslite si, že to ste práve Vy, nehľadiac na pohlavie, kto rozhodne, či bude ďalší schôdzka. Aby ste neboli nemilo prekvapení, že aj napriek výmenou si telefónnych čísel, e-mailových adries a pod, bude ďalšie rande. Nemusí to tak byť. Ak sa budete zaujímať len o seba, strhávať na seba pozornosť, a druhého prehliadať, potom to druhá strana zákonite skôr, či neskôr vycítia. A v prípade, že nechce byť vo vzťahu len takú puťka, ktorá bude kývať, počúvať, obdivovať Vás, potom vzťah veľmi rýchlo zmení smer, a to čelom vzad.

Ohováranie bývalých kolegov

Skôr alebo neskôr príde reč na to, či ste mali už nejaký vzťah, prečo, a na čom stroskotal. Otázky tohto typu môžu padnúť na prvej, či druhej, tretej schôdzke. Môžete však aj Vy sami začať sa svoju "minulosťou". Určite ste už počuli, či čítali, že nie je vhodné pri výberovom konaní, keď sa uchádzate o určité miesto, nadávať, či ohovárať bývalého, či súčasného zamestnávateľa. A tohto pravidla je dobré sa držať aj v osobnom živote. Tu teda miesto zamestnávateľa, vystupuje bývalý náprotivok. Ostatne, čo od toho čakáte, keď budete dotknutého, či príslušnú ohovárať, hádzať ho / ju do zlého svetla? Pozitívne emócie najskôr nevyvoláte, maximálne tak pohoršene, súcitné a pod Do značnej miery navyše Vaše správanie, postoj k doterajšiemu životu, ku ktorému patrí aj minulosť, vypovedá o Vás samotných. Tak, ako sa správate teraz, zmýšľate o bývalom partnerovi, tak sa možno budete správať aj k súčasnému partnerovi, partnerke. K prokouknutí nie je ďaleko, a tak vzťah môže skončiť ešte skôr, ako vôbec začne.

Prílišný záujem o druhého škodí

Doteraz ste nemali v láske príliš šťastie? Alebo sa práve vykřesáváte, z nie práve úspešného vzťahu, a radi by ste zahojila boľavé srdce? Či to sú dlhé mesiace, dokonca aj roky, čo ste nemali niekoho blízkeho, ku komu by ste sa pritúlila, schúlil v náručí ai? Vo všetkých prípadoch, a nielen týchto spomínaných, je potom tak trochu pochopiteľné, že po novom vzťahu, lepším vzťahu, túžite. A ak sa Vám bude na schôdzke náprotivok páčiť, môžete to s Vašou túžbou aj prehnať. Jedna vec je chcieť vo svojom vnútri, druhá potom dať najavo ono chcenie. Vaším prílišným záujmom môžete druhého naopak odradiť, znechutiť, či v ňom vyvolať strach. Určite teda nijako netlačte na pílu.

Vzhľad a upravenosť

Vašou vizitkou nie je len správanie, ale aj Váš vzhľad. A nemyslíme ani tým, či máte malý, či veľký nos, dlhé, či krátke vlasy, chudší, či naopak zakulacenější postavu ai Skôr tým myslíme upravenosť, čistotu, vôňu. V prvom rade je dobré prispôsobiť oblečenie prostredia, kam pôjdete. Vziať si na seba napríklad oblek, keď budete mať piknik v prírode, či zavítate na diskotéku, nie je práve najideálnejšie. A naopak si vziať na seba otrhané džínsy, krátke tričko, sotva zakrývajúce pupok, zase nie je oblečením do luxusných reštaurácií. Vedľa zvoleného oblečenia je potom tu aj jeho čistota, av neposlednom rade Vaša vôňa, či už vôňa vyžarujúca z Vás, či vône za použitia toaletné vody, parfému. Chodiaci parfumérie zrovna nikto neobdivujú. A muž môže byť statný, drsný, proste mužný, ale ťažko voňať potom linoucím sa z podpazušia však nemusí.

Prvé rande - čoho sa vyvarovať


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky