Prichádzajú do módy moletky?

Elixír večnej mladosti zatiaľ nie je k dispozícii, a tak si mnohé ženy kompenzujú pribúdajúce roky drastickými diétami, ktoré im majú uchovať skvostnú dievčenské postavu. Neuvedomujú si pritom.


Že ich úsilie vyhrať nad neúprosným tokom času je vopred odsúdené na neúspech.

"V polovici tridsiatky začína ženská koža biologicky starnúť. Stráca vodu, a tým aj elasticitu, a pružnosť nezriedka aj slabne," vysvetľuje prirodzené zmeny pokožky berlínska dermatologička doktorka Gertraud Kremerová. Predovšetkým veľa štíhlym ženám potom hrozí, že sa im nielen v tvári začnú tvoriť vrásky, ktoré im k veku pridajú pekných pár nelichotivých rokov.

"Guľatejšie, ktoré majú v podkožných vrstvách primeranej zásoby tuku, podobnému nebezpečenstvu čelí lepšie," vysvetlila Kremerová

Zúfať si však nemusí žiadna príslušníčky nežnejšieho pohlavia. Hoci doktorka Kremerová hovorí skepticky o všetkých kozmetických prípravkoch určených na vyhladzovanie vrások, ponúka tridsaťročným i starším pomerne jednoduchý recept. Extrémne štíhlym odporúča, aby pribrali nejaké to kilo, ženám s normálnou alebo mierne zvýšenou váhou potom predovšetkým konzumácii sójových produktov, doplnených pravidelným užívaním vitamínu C alebo E. V krajnom prípade aj operatívny zákrok.

"Dnes sa pri ňom tuk neodstraňuje, ale prerozdeľuje a premiestňuje

Väčšinou sa vysaje z tvárí a uloží pod vrásky," uviedla. Za najlepší a najúčinnejší však nielen táto kožná lekárka považuje zmenu v nazeraní na ženský pôvab. Prvé kroky v tomto smere urobil francúzsky módny časopis Elle, ktorý dal priestor trochu kyprejšími tvarom Catherine Zeta-Jonesovej, Liv Tylerová či Jennifer Lopezovej.

"Éra supermodeliek je nenávratne preč," tvrdí zástupkyňa šéfredaktorky tohto magazínu Francizska Dömgesová. "Žiadna žena už dnes nemusí konzumovať strúhanú mrkvu, aby spĺňali kritériá krásy. Ak chce žena vyzerať ako mladá Audrey Hepburnová, musí už vopred rátať s tým, že po tridsaťpäťke bude musieť rovnako začať poriadne jesť," dodala Francizska Dömgesová.

Nový trend, ktorý sa dá stručne charakterizovať ako zaoblená postava v tvare gitary, vraj vítajú najmä muži. Jedna z vedeckých štúdií totiž preukázala, že sa im páči nielen tvár bez vrások, ale aj pekne modelovaný zadoček. Dnešné modelky, ktoré skôr pripomínajú chmeľové tyčky, im prílišné estetické uspokojenie neposkytujú.

Prichádzajú do módy moletky?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky