Predám spermie. cena dohodou

Túžite po dieťati a partner je proti, alebo žiadneho nemáte? Nemusíte hľadať známosť na jednu noc alebo zvoliť cestu rádoby "zlyhané antikoncepcia" alebo "zabudnutého prášku".


Ak viete, že na dieťa budete stačiť sama a že ho dokážete zabezpečiť po všetkých stránkach, skúste si zabrouzdat po internete. Tu sa to ponukami na predaj semena len hemží.

Oplodnenie = nový biznis

Z oplodnenie sa stal v poslednej dobe biznis. Darí sa mu nielen na klinikách reprodukované medicíny, ale aj na "čiernom trhu". Stačí si zaserfovat po sieti a zistíte, že veľa mužov tu ponúka svoje spermie za niekoľkotisícový poplatok. Ide naozaj v tomto prípade len o ponuku asistovanej reprodukcie, alebo im ide aj o sex, za ktorý navyše dostanú dobre zaplatené?

Aj napriek tomu

Že v Českej republike funguje desiatka reprodukčných centier a kliník, obchod so spermiami cez inzerát kvitne. Aký je jeden z hlavných dôvodov? Peniaze. Na klinike asistovanej reprodukcie zaplatí neplodné páry za umelé oplodnenie cudzie spermií zhruba sedemdesiat tisíc korún - ak sa z neplodnosti lieči chorý pár, platí časť poisťovňa. Za oplodňujúci súlož s mužom, ktorý svoje spermie ponúka cez internet, žena pritom zaplatí v poriadku niekoľkých tisíc korún.

Oficiálny versus čierny trh

Aký v Česku existuje ďalší podstatný rozdiel medzi "oficiálnym trhom" a "čiernym trhom" sa spermiami? Reprodukčné centrá a kliniky neumožňujú oplodniť samotné ženy bez partnera, pomáhajú totiž iba párom. "Darca spermií" samozrejme skôr hľadajú tie ženy, ktoré žijú single alebo sú opačné orientácie. Tieto ženy tak často obchádzajú zákon a prizvú si ochotného kamaráta, ktorý zohrá rolu partnera a pripojí svoj podpis na žiadosť o umelé oplodnenie. Nie je to však žiadna formalita a táto kamarátska služba ho môže prísť pekne draho. Stáva sa totiž otcom dieťaťa so všetkým - tj vrátane nárokov na alimenty aj vrátane toho, že sa o neho musí postarať, ak sa stane niečo s matkou. Preto čím ďalej viac žien hľadá darcu spermií na "čiernom trhu" - najčastejšie na internete.

Predám spermie. Cena dohodou

Som 27ročný mladý muž a za finančnú odmenu vám ponúkam svoje spermie. Darujem pravidelne vo spermobance, teda som zdravý a schopný. VŠ, vysoký, technický typ. Beriem to len ako privýrobok, úplná anonymita je pre mňa podmienkou a po úspešnom ukončení nechcem žiadne ďalšie informácie. Nebojte sa ma na čokoľvek opýtať, úprimnosť je pri tomto dôležitá.

Aj takto môžu vyzerať inzeráty na internete, ktoré ponúkajú predaj spermií. Spermie možno pritom aplikovať ako metódou striekačky, tak klasickou cestou - teda pohlavným stykom. Za jeden "odber" spermií si títo muži účtujú od dvoch tisíc korún s tým, že spermie možno aplikovať aj opakovane. Ďalej pre ne býva samozrejmosťou, že žena, ktorá túži po dieťati, im uhradí aj náklady na cestovné a prípadné ubytovanie. Čo darcu spermií spravidla vyžaduje? V prvom rade anonymitu, diskrétnosť a žiadne ďalšie záväzky. Po úspešne vykonanom oplodnení si vo väčšine prípadov nepraje ani žiadne ďalšie stretnutia či kontaktovanie.

Problém: Žena môže časom uplatňovať výživné

Môže sa stať, že žena bude chcieť časom uplatňovať výživné na darcovi spermií, teda biologickom otcovi. Ten sa tak môže ocitnúť v úlohe nechceného otecka a všetko potom riešiť cez súd. Aj keď spolu žena a muž pred samotným oplodňovacím aktom často podpisujú dohodu, v ktorej sa navzájom obaja zaväzujú, že po sebe už nič ďalšieho chcieť nebudú, môže mať tento "obchod" jeden zásadný háčik. Z vyživovacej povinnosti sa nikto - zvlášť v dnešnej dobe testov DNA - nemusí vyviazať.

Tiež darcu spermií sa môže prípadne chcieť vídať so svojím dieťaťom. Aj v tomto prípade matka súdny spor prehrá. Z anonymného biologického otca sa tak môže stať skutočná osoba, s ktorou je potrebné dohodnúť sa na výchove dieťaťa aj na peniazoch.

Predám spermie. cena dohodou


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky