Pozor na partnerove osudovej chyby

Osudovej chyby sú vlastnosti, ktoré vzťah medzi ľuďmi dokážu premeniť na nočnú moru. Nikto nie je dokonalý a každý máme chyby alebo nedostatky, ktoré ovplyvňujú náš milostný život.


Niektoré z týchto vlastností sú však pre vzťahy oveľa nebezpečnejší a ničivejšie než iné.

1. osudová chyba - závislosť

Nadviažete Ak vzťah s človekom, ktorý trpí nejakou závislosťou, hráte sa s ohňom a pravdepodobne sa spálite. Milujete Ak človeka so závislosťou, ste v milostnom trojuholníku - vy, váš partner, to, na čom je závislý. Látka, ktorú zneužíva, je vaším sokom - vyžaduje si jeho čas, jeho pozornosť a okráda vás o jeho ducha. Milovať závislého človeka znamená milovať otroka. Závislosť narúša schopnosť vášho partnera byť k vám skutočne intímne. Pravidelné užívanie návykovej látky okráda človeka o schopnosť plne cítiť.

2. osudová chyba - popudlivosť

Ak milujete niekoho, kto trpí pravidelnými záchvatmi hnevu, cítite sa jeho hnevom ovládaní. Nikdy sa neodvážite plne uvoľniť, pretože nechcete byť zastihnutý nepripravení. Hnev je terorista - robí z ľudí rukojemníkov.

3. osudová chyba - mentalita obete

Mentalita obete je postoj, ktorý niektorí ľudia zaujímajú voči dianiu okolo seba. Za svoje problémy viní ostatné. Majte sa na pozore: ste ďalšie na rade, vďaka komu bude mať spackaný život! Milujete Ak obeť, môžete mať pocit, že bez ohľadu na to, koľko dávate, nikdy to nestačí a bez ohľadu na to, ako veľa sa snažíte uspať ju, obeť vašu snahu sabotuje.

4. osudová chyba - diktátor

Diktátor musí svoj život ovládať za každú cenu a urobí čokoľvek, aby sa vyhol pocitu, že nemá moc.

5. osudová chyba - sexuálne poruchy

  • a) sexuálna závislosť a posadnutosť
  • b) nedostatok sexuálnej stálosti
  • c) problémy so sexuálnou výkonnosťou

 

6. osudová chyba - nedospelosť

Muži a ženy s touto chybou sú zrelí ľudia, ktorí sa odmietajú správať zodpovedne a dospelo, a svojho partnera tým núti prevziať úlohu ich rodičia.

7. osudová chyba - citová uzavretosť

Manželstvo s človekom, ktorý nevie komunikovať o svojich pocitoch, nie je vzťah - je to obyčajné životné usporiadanie.

8. osudová chyba - následky minulých vzťahov

Ak sa zoznámite s človekom, ktorý sa nezotavil zo svojich minulých vzťahov, buďte pripravení na bolesť srdca a sklamanie. Na čo predovšetkým by ste si mali dávať pozor?

  • a) Váš partner je stále plný hnevu a horkosti voči svojej predchádzajúcej partnerke / partnerovi. je potrebné si uvedomiť, že čím viac hnevu voči minulosti v srdci nosíme, tým menej sme schopní milovať v prítomnosti.
  • b) Váš partner stále trpí pocitom viny a zodpovednosti voči predchádzajúcej partnerke. Ak spoznáte človeka s touto chybou, dajte mu svoje telefónne číslo a navrhnite, nech vám zavolá, až si urobí jasno vo svojich pocitoch. Inak budete súperiť a je nemožné konkurovať spomienkam, obzvlášť nie tým príjemným.
  • c) Váš partner je stále traumatizovaný tým, ako mu bolo v minulom vzťahu ublížené alebo bol zneužitý. Buďte opatrní. Možno ste s človekom, ktorého srdce sa ešte neuzdravil natoľko, aby dokázalo znova milovať.

 

9. osudová chyba - emocionálne poškodenie z detstva

Poznamenaní sme všetci. Pri pátraní po osudových chybách u partnera si však musíme položiť tri základné otázky.

  • a) Nakoľko vážne bolo emocionálne poškodenie, ktoré partner v detstve utrpel?
  • b) Je si môj partner vedomý svojho emocionálneho poškodenia a toho, ako ovplyvňuje jeho schopnosť mať zdravý vzťah?
    • c) Pracuje môj partner aktívne na tom, aby svoje emocionálne poškodenie napravil (čítaním, terapiou, seminári atď?)

Ochota vášho partnera čeliť svojmu emocionálnemu naprogramovanie a podniknúť niečo v záujme svojho uzdravenia môže značnou mierou znížiť účinok akejkoľvek osudovej chyby.

Pozor na partnerove osudovej chyby


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky