Pátrate po nevere?

Podľa výskumu sexuologického ústavu v Prahe sa v Česku približne 46% vydatých žien a 66% ženatých mužov priznáva k nevere. Žiadny, ani dobre fungujúci vzťah voči nej nie je imúnny. Z toho je potrebné vychádzať. Niečo také sa jednoducho stáva.


Muži dokážu byť chorobnú žiarlivci a pri pohľade na milovanú ženu v náručí soka sa im zatmie pred očami

Čo sa ale týka dôvtipu, schopnosti a mazanosti v pátraní po nevere, na ženy skrátka nemajú. K osvedčeným ženským pátracím metódam patrí kontrolovanie partnerovho mobilu, sms, emailu, prezeranie spodného prádla, golierov košele, prehľadávanie vreciek, hľadanie dlhých vlasov, odtlačkov rúžu, stop parfumu, vypytovanie kamarátov, kolegov, časté telefonáty na služobné cesty, zámerne predčasné a neohlásené návraty domov a desiatky ďalších viac či menej záludných akcií.

Nie je ale rozumnejšie držať sa zlatého pravidla, že po nevere sa zásadne nepátra? Otázkou totiž zostáva, čo s odhalenou pravdou nakoniec urobíme a ak je tá horká istota naozaj to, čo sme chceli spoznať.

Ak totiž o partnera stojíme

Nechceme brať deťom otca a rozbíjať rodinu, ktorá inak celkom dobre funguje, je lepšie sa do tejto potupnej anabáza vôbec nezapájať. Neprospieva to ani jednej strane a môžeme pritom nevratne prísť o partnerovu dôveru. Prospešnejšie pre vzťah je obojstranná voľnosť a dostatok priestoru na to, aby sa obaja mohli sebarealizovať a cítili sa spokojní.

A keď už sa nejaká tá nepríjemnosť prevalí, účinnou ženskou zbraňou je pozbierať všetku silu a sebavedomie a ukázať chlapovi, že dokážete žiť aj bez neho. Otriasť sa a ísť ďalej. Je to rozhodne dôstojnejšie variant než strácať sebaúctu v úlohe detektíva. A čo vy, dámy, pátrate po nevere? Napíšte nám váš názor do diskusie pod článkom.

Pátrate po nevere?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky