Páry, ktoré sa spoznávajú dlhšie pred prvým spoločným sexom, majú kvalitnejšie vzťah

Páry, ktoré strávia dlhší čas poznávaním a konvergenciou na psychickej úrovni, než sa pustí do sexuálneho spolužitia, majú kvalitnejšie vzťahy. Tvrdí to psychológovia z Iowy na základe výsledkov štúdie.


Zároveň ale dodávajú:

"Existujú však páry, ktoré na to hneď skočí a taktiež im to vyjde." Je ich však menšina. Najkvalitnejšie partnerstva tvoria dvojice, ktoré spolu nesouložily od počiatku a najprv sa poznávali či už sa dlhšiu dobu poznali ako priatelia. Podľa analýzy expertov z University of Iowa zo spokojných dlhodobých vzťahov 56 percent čakalo na sex dlhšiu dobu a najprv sa spoznávalo, 27 súložilo pri príležitostných schôdzkach a sedemnásť percent malo sex aj neromanticky vzťahu s náprotivkom. Podľa profesora Anthonyho Paik z University of Iowa je to tým, že proces dvorenie funguje ako poradná mechanizmus.

"Otázka je: \'Prečo nemôžeme mať sex hneď?\'

Očakáva sa, že by k sexu malo dôjsť veľmi skoro. Ale ak človek skutočne sex podnikne hneď, potom stráca šancu získať veľmi užitočné informácie. Platí pravidlo, čím nákladnejší a ťažší je proces vedúci k vzťahu, tým lepšie bude fungovať. To naznačujú naše dáta, "tvrdí Paik. Zároveň ale dodáva, že jeho štúdia nedokazuje, že by skorý sexuálny vzťah mal negatívny vplyv na vzťah. "Znamená to, že je možné, že sa dvaja ľudia stretnú v bare a hneď odídu spolu do postele a môžu začať dlhodobý vzťah," dodal profesor Paik. Lenže nezáväzný sex podnikáme aj s ľuďmi, ktorí nevykazujú príliš kvalít pre dlhodobý vzťah. Takže po súloži môže dôjsť k rýchlemu vytriezvenie a uvedomenie si, že dotyčný sa hodil len do postele.

Páry, ktoré sa spoznávajú dlhšie pred prvým spoločným sexom, majú kvalitnejšie vzťah


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky