Najčastejšie výhovorky pred sexom

Aj keď je milovanie tak báječné a uvoľňujúce, nie vždy sme k nemu prístupní. Nie vždy sa chce, nech už z akéhokoľvek dôvodu. Odmietnuť však druhého, ktorý sa chce s nami milovať, je pomerne citlivou záležitosťou, nehľadiac na to, či odmieta žena či muž.


Nie vždy, keď povieme, že sa nechceme

Či nemôžeme milovať, sa jedná čisto len o výhovorku, lenivosť a pod Život nie je vždy prechádzkou ružovým sadom, a môžeme byť životom doslova zomletie. A aj keď nám dalo svojim spôsobom "prácu" si nájsť životného partnera, s ktorým nám je báječne, ešte nie je dokonalý náprotivok zárukou, že sa budeme denne milovať. Na vine, že práve nechceme sex, môžu byť závažné, aj menej závažné veci, dôvody. Dôvody, ktoré sa môžu u nežného a mužského pohlavia aj značne líšiť. Poďme sa pozrieť na najčastejšie dôvody, či výhovorky, s ktorými sa môžete stretnúť, alebo ktoré sami potrebné používate.

Bolesť hlavy

Čím iným začať, ako práve bolesťou hlavy? Bolesť hlavy skutočne patrí k najčastejším výmluvám, ku ktorým sa prevažne nežné pohlavie uchyľuje. A bolesť hlavy je natoľko známa vec, že ​​na nej bola odohraná aj nejedna mediálne scénka, vymyslený vtip, apod A zatiaľ čo muži sú spájaní s "rýmečkou", a tiež aj oni nezostávajú ochudobnení o posmešky, ženy bojujú s bolesťou hlavy. Lenže nie vždy je bolesť hlavy výhovorkou. Žena je viac citovo založená, viac si všetko berie k srdcu, viac ju zasiahne stres, posmešky, ústrky, apod, že nie je divu, že sa jej telo bráni. A jedným z obranných mechanizmov, kedy dáva telo najavo, že je najvyšší čas sa zastaviť, začať trochu inak žiť, môže byť bolesť hlavy. A tak, ak žena pri "pokuse" o milovaní muži odvetí, či už s menším, alebo väčším zaujatím, že ju bolí hlava, nemusí sa vždy jednať len o pouhopouhou výhovorku. Problém však môže nastať, ak bolesť hlavy bude častá, či už skutočná, alebo fiktívne.

Únava a zase tá únava

Ďalšie, nemenej častou výhovorkou, prečo nechceme vo večerných, nočných hodinách všedného, ​​ale aj víkendového dňa vystrájať, je únava. A aj tu sa nemusí vyložene jednať len o výhovorku. Čo do početnosti, potom môže únava, ako dôvod pre stopnutý milovanie, formulovať tiež vrchol rebríčka najčastejších výhovoriek. Kým bolesť hlavy je vyložene typickou ženskou záležitosťou, únava môže postihnúť ako ženu, tak muža. A tým pádom sa na únavu môže "vyhovoriť" ženské aj mužské pohlavie. Únava je s dnešnou dobou veľmi úzko spojená. Ono, ostatne nie je dôvodu chodiť niekam ďaleko. Sami nahliadnite do Vášho života, ako ho vediete. Sami si odpovedzte, či žijete pokojným životom, alebo tzv nestíhate, ste poväčšinou v strese. Rad, ak nie väčšina z nás trávi v práci väčšinu dňa, potom je však nečaká len oddych, ale skôr starosti o domácnosť, nákupy, varenie, upratovanie, starostlivosť o deti a pod Takže o relaxovanie, ako takom, sa moc nedá hovoriť. Snáď len v čase dovoleniek. Lenže v dňoch voľna sa nejeden z nás zase snaží rýchlo, rýchlo dohnať resty, ktoré sa počas roka nahromadili, a tak miesto skutočného odpočinku, môže byť taká dovolenka na zotavenie skôr ubíjajúce.

Nie je nálada na sex

K ďalšej veľmi časté výhovorky, ale nie už tak jasne dané, je, že nie je tá správna nálada. Na druhú stranu je to pomerne pochopiteľné. Kto z nás sa dokáže len tak mávnutím ruky zmeniť v osobu, ktorá hneď teraz zabudne na starosti, ktoré sa nám preháňajú hlavou, na nedokončené úlohy, horiace termíny, apod, a plne si dokáže vychutnať milovanie? Ak k takým jedincom patríte, potom "klobúk dole pred Vami". A tak, ak sa Vám od náprotivku dostane v posteli odpoveď typu, že nemá náladu, potom nemusíte hneď začať pociťovať nenávisť, hnev, apod Sme ľudskými bytosťami, nie sme roboty s gombíkmi, ktoré možno jednoducho naprogramovať, zapnúť, vypnúť, naladiť, ako chceme. Na druhú stranu, určite aj Vy sami ste sa minimálne raz, alebo opakovane milovali, kedy ste na erotické hrátky nemali tú správnu náladu. Lenže takéto milovanie potom vyzerá úplne inak, než milovanie uvoľnené, žiadostivé, ktorému dávate maximum. Ten, kto sa miluje bez záujmu, môže podľahnúť letargiu. Milovanie bez záujmu tiež môže skĺznuť u strany, ktorá sa miluje so sebazaprením, do totálnej nechuti, zhnusenie. A veľmi ľahko sa potom tiež môže stať, že náprotivok, ktorý si milovanie "vynútil", potom zapríčinil, že vzťah začne haprovat, a dokonca aj skončiť.

Deti sú vedľa v izbičke

Je potrebné mať na pamäti, že vzťah dvoch ľudí sa vyvíja, teda, ak chcú dvaja svoj vzťah niekam posunúť, rozvíjať ho. Netreba snáď hovoriť, že na začiatku vzťahu je veľká zamilovanosť, keby sme spolu najradšej trávili každú voľnú minútku, neoddelili sa od seba, av posteli sa milovali nie raz týždenne, denne, ale aj niekoľkokrát za deň. Lenže zamilovanosť skôr, alebo neskôr pomaly ustúpi, kedy si potom aj zložíme ružové okuliare a ocitneme sa v "obyčajnom živote". Ak príde potom rodina, tj nový člen rodiny, je potrebné počítať s tým, že nás síce čaká rad radosťou

Ale aj starostí a povinností

A ak by sme nadviazali na jeden z vyššie uvedených odsekov, ktorý sa týkal únavy, potom malé deti vyžadujú značnú časť našej pozornosti, značnú časť nášho času. Ak opomenieme potom únavu, je tu aj zodpovednosť a vedomie, že síce máme vlastnú spálňu, kde sa môžeme milovať, ale hneď vedľa je detský izbičku, kde dieťatko spinká. A ak je jeden z nás pri milovaní tak trochu hlučnejší, potom jednou z výhovoriek, prečo sa zrovna nemilovať, keď dieťa nespí, je, aby nás nepočulo. Namiesto "klasického" večerného, ​​nočného milovanie, ktoré prebieha desiatky minút, sa potom čoraz častejšie budeme uchyľovať k rychlovkám, ktoré trvajú sotva pár minút, a uskutočňujú sa na všetkých možných miestach.

Zlosť, ktorá nami cloumá

Že nie je nič tak horúce, ako sa uvarí? Že ráno je múdrejšie večera? Žiadny vzťah nie je po celú dobu svojho trvania harmonický, a nenaberie len na ružovom, nadýchané obláčiku. Každý vzťah sa za čas bude potýkať s nejakou tým búrkovým mrakom. Búrkou, ktorá však má svoj začiatok a koniec. Síce sa hovorí, či traduje, že najsladší zmierenia je v posteli, ale milovať sa, keď sme pohádaní, dokáže, len málokto. Nečudujte sa teda, že ak sa s náprotivkom pohádate, či už o čomkoľvek, potom len tak mávnutím čarovného prútika môžete za náprotivkom prísť, pritúliť sa k nemu, a ísť hneď do spálne. Ak je "nahnevanú" osoba muž, potom môže byť jeho zmierenia o niečo ťažšie, než v prípade nežného pohlavia. A zatiaľ čo muži si zo žien robí žarty, že je bolí hlava, pre mužov samotné je zase charakteristické, že sú ješitní. Samozrejme, nie je od veci sa zmieriť, a to v lepšom prípade, čo najskôr. Avšak pre maznanie, milovanie sa rozhodnite skôr až v momente, kedy budete udobřeni, kedy bude medzi Vami všetko urovnané, objasnené.

Skoré vstávanie

Zamestnanie nás stojí veľa času, invencie, sebazaprenia. Zamestnanie nás však živí, Satio. Niekto chodí na jednu smenu, iný na dve, či tri. Niekto musí do práce vstávať veľmi skoro, iný napríklad "až" na ôsmu, deviatu ráno. Ak musíme vstávať príliš skoro, potom do určitej miery je také vstávanie nemilým zásahom do nášho organizmu. Na vstávanie v určitú hodinu si môžeme zvyknúť, ale moc nám nepridá, a skôr sa cítime unavení. O to viac, ak navyše chodíme spať v neskoršej hodinu, a mávame spánkový deficit. Ak sa potom dostaneme do postele v neskorých večerných, či nočných hodinách, a vzápätí sa k nám pritúli partner s tým, že sa chce maznať, je otázkou, či mu odvetviť, že sme unavení, ráno skoro vstávame apod Aj tu sa teda nemusí jednať o výhovorku, ale fakt. A tak nie je od veci potom v tom prípade skôr smerovať na voľné víkendové dni, kedy si môžeme viac prísp. Milovanie si potom môžu užívať obaja, ako muž, tak žena.

Najčastejšie výhovorky pred sexom


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky