Na seminároch "Rozkoš a láska" sa ľudia najčastejšie pýtajú na orgazmus

Psychoterapeut Max Schallauera z Walding u Linzu sa už roky zaoberá skúmaním partnerského života muža a ženy. So svojou manželkou Christinou organizuje pre záujemcov semináre na tému "Rozkoš a láska".


Ako hovorí, oblasť erotiky je pre jeho prácu s pármi mimoriadne dôležitá.

Nedávno začal rakúsky špecialista na svojich webových stránkach beziehungsarbeit.at navyše poskytovať rady a odpovede na rôzne otázky na tému "sexualita v partnerskom zväzku". Najčastejšie otázky sa týkajú vlastného sexuálneho styku či problémov s dosiahnutím orgazmu, ale ľudia majú značný záujem aj o rozmanitosť a fantáziu pri milostných hrách. V každom veku av každej fáze partnerského vzťahu existujú podľa Schallauera iné predpoklady pre sexualitu.

Sexuálne skúsenosti prichádzajú najprv pomaly

Tiež dôvera k partnerovi či partnerke potrebuje čas, "tvrdí psychoterapeut. Podľa jeho poznatkov existujú nasledujúce" stupne zdravého rozvíjania sexuality ": Prebúdzanie: Približne do 25 rokov človek objavuje vlastnú sexualitu a experimentuje s novo spoznávaní polaritou medzi oboma pohlaviami. Zvodnosť sexuality vzniká z doposiaľ nepoznaného az ukájanie prebudených pudov.

Zrenie:

Zhruba do 45 rokov ide o to, aby sa partneri vzájomne čo najlepšie zblížili a harmonizovali protiklady. Spokojnosť vo vzťahu vzniká z dobrého poznania vlastných potrieb az vedomého akceptovania osobnosti partnera či partnerky.

Uvoľnenie:

S hormonálnymi zmenami približne okolo päťdesiatky sa často prebúdza nový záujem o sexualitu. V tomto veku nemálo mužov odchádza od svojich doterajších partneriek a nadväzuje nové vzťahy, najmä s podstatne mladšieho ženami.

Transformácia:

Akonáhle jedinec prejde spomenutými predchádzajúcimi stupňami, stráca telesná sexualita vo vyššom veku na význame. Ten naopak získava komplexné duševne-telesný zväzok dvoch partnerov.

Ako psychoterapeut Schallauera dodáva, údaje týkajúce sa vekového rozmedzí sa samozrejme môžu v individuálnych prípadoch líšiť.

Na seminároch "Rozkoš a láska" sa ľudia najčastejšie pýtajú na orgazmus


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky