Mužské a ženské roly: sebeznásilňování

Mnoho negatívnych zážitkov je spojené s naučenými rolami, ktoré majú veľký vplyv na našu schopnosť prežívať sexuálnu rozkoš a orgazmus. Ženy majú tendenciu odsúvať bokom svoje vlastné sexuálne pocity v prospech muža, najmä preto.


Aby posilnili jeho ja, jeho pocit virility a mužskej sily

To robia na úkor svojej vlastnej rozkoše, ktorú považujú za druhoradú. To samozrejme narušuje prirodzené prúdenie ženskej sexuálnej energie a oslabuje orgazmus.
Najbežnejšou príčinou sexuálneho zraňovanie u žien je znásilnenie, incest alebo agresívne správanie milenca alebo manžela. Žena si však môže vytvárať problémy, aj keď sa sexuálnym stykom súhlasí. Všeobecne možno povedať, že kedykoľvek žena súhlasí s násilným alebo predčasným preniknutím penisu do pošvy, kedykoľvek ignoruje svoju vlastnú rozkoš, dopúšťa sa aktu sebeznásilnění, ktorý znižuje citlivosť jeho genitálií a obmedzuje prúdenie jej sexuálnej energie.

Navyše ťažké pôrody a bolestivé potraty silne stresujú ženské genitálie a celú panvovej krajinu, čím oslabujú ženský orgazmický potenciál

Aby ste nezískali mylný dojem, že byť mužom je jednoduchšie, niektorí spisovatelia v posledných rokoch uvádzajú presvedčivé argumenty, ktoré túto ilúziu vyvracajú. Vo svojej knihe The nezosta Male Sexuality (Nová mužská sexualita) Berme Zilbergeld píše, že muži v našej kultúre musia vynaložiť veľké úsilie na to, aby si zachovali svoj pocit mužnosti. "Stačí veľmi málo - niekedy jediný neúspech alebo jediná známka slabosti - aby stratili svoje miesto v kúzelnom kruhu mužov."
Zilbergeld hovorí, že muži majú taký strach z toho, aby to "neurobili zle", že cíti veľké napätie, najmä okolo genitálií, pretože sa stále koncentrujú na svoj výkon, a tým blokujú svoju sexuálnu energiu. Navyše v posledných rokoch sa muži snažia dať svojim partnerkám orgazmus a zabúdajú na svoju vlastnú rozkoš.

Mužské a ženské roly: sebeznásilňování


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky