Milujme sa! Sex prináša zdravie, šťastie, mladosť aj štíhlu postavu

Desať dobrých dôvodov, prečo sa pravidelne oddávať sexu, ponúka svojim čitateľkám a čitateľom nemecký magazín Quelle. Milovanie sa totiž priaznivo podpisuje na stave nášho organizmu. S tým možno len súhlasiť!


1. Sex je zdravý!

Kto je sexuálne aktívny, ten menej choré. Napríklad riziko smrteľných srdcových ochorení znižuje pravidelný pohlavný život až o 50 percent.

2. Sex prináša šťastie!

Vyplavujú sa pri ňom totiž hormóny prinášajúce pocit blaha. Tento efekt potom trvá až 24 hodín.

3. Sex zkrásňuje!

O to sa stará silný "príliv" estrogénov. Sex zlepšuje regeneračné schopnosti buniek ľudského tela, kožu robí pevnú, elastickú a "bez faldíkov". A naviac - kto sa trvale bozkáva, trénuje tvárové svalstvo!

4. Sex zoštíhľuje!

Na rebríčku prostriedkov, ktoré človeku pomáhajú znižovať váhu, stojí sex veľmi vysoko. Za pol hodiny sa pri ňom dá spáliť až 350 kalórií, a pritom veľmi zábavnou formou. To samozrejme za predpokladu "plného nasadenia" oboch partnerov. Mimochodom, už pri vášnivých bozkoch sa zapojením jazykov sa spotrebuje 20 kalórií!

5. Sex posilňuje!

Erotické aktivity síce nemôžu nahradiť bodybuilding, ale môžu ho skvele dopĺňať. Polhodina milostných hrátok sa rovná pätnásť minút cvičenia vo fitnescentre. U muža sex navyše aktivizuje vyplavovanie testosterónu, čo vedie k rastu svalovej hmoty.

6. Sex omladzuje!

Ženy, ktoré žijú aktívnym pohlavným životom, vyzerajú opticky o päť a desať rokov mladší ako ich vrstovníčky, ktoré sa pravidelne nemilujú. Muži zostávajú mladými takpovediac "vnútorne". Pravidelný sex eliminuje problémy týkajúce sa predstojnej žľazy.

7. Sex pôsobí priaznivo aj na zbystřování mysli!

Má každopádne priaznivý vplyv na kreativitu. Pri súloži sú totiž v tele produkujú hormóny, ale navyše sa aktivizuje aj činnosť šedej kôry mozgovej. A kto si namiesto obeda dopraje polhodinku sexu, tomu sa potom bude lepšie pracovať.

8. Sex odbúrava stres!

Hormóny vyvolávajúce pocity šťastia "prebíjajú" hormóny zodpovedné za stres - napríklad adrenalín. Po orgazme okamžite odznievajú stavy telesného napätia, od stuhnutej šije až po natiahnutie svalov.

9. Sex aktivizuje!

Z tradičnej čínskej medicíny je známe, že milovanie vyvoláva životnú energiu. Dlhodobo aktivizuje a posilňuje každý orgán v ľudskom tele. Odborníci preto odporúčajú dlhú milostnú predohru, intenzívne bozky a vášnivá objatia.

10. Sex patrí k láske.

Hormón oxytocín, ktorý sa v organizme vyplavuje pri intenzívnom telesnom spojení páru, totiž vyvoláva pocity zamilovanosti a vykúzli ony povestné iskričky v očiach oboch milujúcich sa ľudí.

Milujme sa! Sex prináša zdravie, šťastie, mladosť aj štíhlu postavu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky