Milujem dvoch mužov a nedokážem sa pre jedného rozhodnúť

Možno už ste si tiež niekedy položili otázku, či je možné milovať dvoch partnerov rovnakou mierou. Niečo podobné zažívam už skoro tri roky. Nie je to ale žiadna výhra, naopak. Bohužiaľ nie som schopná sa definitívne rozhodnúť ani pre jedného z nich.


S Mirkom spolu chodíme už osem rokov, spoznali sme sa hneď na začiatku vysoké školy, pretože sme bývali na rovnakej koľaji

On študoval počítača, ja pedagogiku. Náš vzťah vydržal celá štúdia. Vo všetkom si rozumieme, nemáme žiadne vážnejšie názorové rozpory a neviem si vôbec predstaviť, že by som mala žiť inak. Poznajú sa aj naše rodiny a všetko jednoducho klape tak, ako má. Mirka milujem, tým som si úplne istá. Nikdy by som mu nechcela vedome ublížiť, záleží mi na ňom a na tom, aby bol šťastný. Snažím sa pre to robiť maximum.

Preto je o to horšie, že už takmer tri roky žijem dvojaký život

Stretla som Tomáša, ktorý mi moje niekdajšie istoty úplne prevrátil. Zoznámili sme sa na čundru v južných Čechách. Bola som tam s kamarátkami, v jednom kempe sme si prisadla k ohňu k partii chalanov s gitarou - a práve z gitaristu som nemohla od začiatku spustiť oči. Nikdy nikto sa na mňa takto nepozeral, nebola potreba slová, pretože tým pohľadom povedal úplne všetko. Napriek tomu sa medzi nami vôbec nič nestalo. Až do rána sme sa rozprávali sami u vyhasnutého ohňa, a hoci sme sa poznali pár hodín, zverila som sa mu s vecami, ktoré som nikomu nepovedala za celý život - ani Mirkovi.

Druhý deň sme si vymenili emailovou

Po návrate do Prahy ma čakal v schránke mail. Odpovedala som a tým sa spustila lavína korešpondencie, ktorá ani po troch rokoch neustáva. Neviem, ako je možné, že si máme stále o čom písať, ale na každý list sa teším ako malé dieťa na Ježiška. Bohužiaľ však nezostalo len pri tom.

Asi tri mesiace od nášho stretnutia sme sa zišli

Tomáš prišiel do Prahy a vyrazili sme na romantickú prechádzku do Šáreckého údolia. Hoci som bola rozhodnutá, že pôjde len o priateľské stretnutie, veci sa nám vymkli z rúk a skončili tým najúžasnejším sexom, aký som kedy zažila.
A od tej doby mám dva paralelné vzťahy. Nie sú rovnocenné čo do intenzity časovej - zatiaľ čo s Mirkom žijem, Tomáša vídam maximálne raz za dva mesiace počas víkendu, kedy si vymyslím nejakú "dámsku akciu".

O to intenzívnejší ale naše stretnutia sú, nabitá emóciami a fyzickou túžbou

Myslela som, že to po pár týždňoch či mesiacoch vyprchá, ale aj po troch rokoch je to rovnako silné, ak nie silnejšie ako začiatku. Moje city k Mirkovi pritom vôbec neslabne, mám ich rada obaja úplne rovnako. Každý z nich mi prináša niečo iné, čo naopak nemá ten druhý, a preto je to tak ťažké.

Obaja sú úžasní, ale s každým zdieľam úplne iný svet

S Mirkom športujeme, cestujeme, vyznávame podobné životné hodnoty a zhodneme sa na predstavách o tom, čo budeme robiť za päť či desať rokov. S Tomášom je to svet romantiky, fantázie, bláznivých vecí, príchuť zakázaného. Nikdy mi ale nepovedal, že ma miluje, a ja neviem, čo si vlastne vnútri myslí a prežíva. Keď som s ním, dáva mi pocit, že som jediná na svete a najkrajšie zo všetkých, čo od Mirka zákonite po toľkých rokoch nemôžem očakávať. Ale nikdy sa nepokúsil posunúť náš "vzťah" inam než do oných víkendových stretnutí, nikdy sa ma nevypytoval na Mirka, hoci o ňom vie. A ja nebudem ten, kto prvý skúsi naše city pomenovať.

Už tri roky si pripadám ako najväčší mrcha

Nedokážem a nechcem s tým prestať - potrebujem oba dva, aby som sa cítila naplnená a šťastná.
A to nakoniec má za následok niečo, z čoho by sa každá iná žena zbláznila radosťou: Asi pred mesiacom ma Mirek požiadal o ruku. Samozrejme som povedala áno av tej chvíli som bola úplne šťastná, nemala som pochybnosti.

Tie prišli až o niečo neskôr, keď som nad všetkým osamote premýšľala

Neviem si predstaviť, že by som aj po svadbe mohla žiť tak, ako teraz. Ale rovnako tak si neviem predstaviť, že by som vzťah s Tomášom ukončila. Ten ešte o ničom nevie a ja váham, či mu mám túto novinu prezradiť. Trebárs by sa rozkýval a povedal, čo ku mne cíti. Ale viac sa bojím, že by to pre neho bol impulz, aby náš vzťah ukončil, a preto mlčím. Neviem, čo robiť.

Milujem dvoch mužov a nedokážem sa pre jedného rozhodnúť


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky