Masturbácia je ekologická, príjemná a zdravá!

Po storočiach očierňovanie a strašenie malých detí hroznými následkami je dnes onanie velebená a dokonca má svoj vlastný oslavujúce mesiac. Dodnes sa však v niektorých, najmä skôr narodených, prebúdza semienka previnenia.


Samohana, ako sa masturbácia nepekne skôr nazývala, sa totiž vraj protiví bohu

Lenže ako povedal americký komik George Carlin: "Keby Boh chcel, aby sme nemasturbovali, tak by nám nedal tak dlhé ruky." Sexuológovia sa dnes zhodujú na jednom. Masturbácia môže len prospievať. Škodiť môže len vtedy, ako každá iná činnosť, keď je vykonávaná v manickej miere, že kvôli nej človek zanedbáva svoje povinnosti a iné potreby. "Masturbácia je prirodzená, príjemná, zdravá, slobodná, príhodná, ekologická a úplne neškodná," tvrdia sexuológovia. Prečo práve ekologická? Pretože sebaukájanie nevedie k tehotenstvu a je prevenciou populačnej explózie.

Podľa expertov má očierňovanie sebaukájania korene už v prastarých kultúrach, keď ľudia žili v kmeňoch

Hýrenie ejakulátom predstavovalo mrhanie plodnosťou. Čím viac potomkov sa v kmeňovej skupine narodilo, tým bola silnejšia a odolnejšia voči útokom zvonka. Preto bolo potrebné zvlášť mužov od tohto správania zrádzať. Ejakulát bol navyše symbolom mužnosti a sily. A z čias, kedy bola vysoká mortalita a ľudí na Zemi poskromne, pochádza aj Starý zákon, aj do neho sa preto táto myšlienka preniesla v príbehu o Onanovi.

Jeho Boh zabil preto, že ejakuloval na zem

Ovšem trestal ho skôr za prerušovanú súlož a ​​prevenciu otehotnenia než za masturbáciu. Sebaukájanie po ňom však získalo označenie "onanie". Kresťanskí myslitelia obzvlášť v stredoveku potom urobili z masturbácie čin horší ako znásilnenia a označili ho za "hriech proti prírode". Lenže práve v prírode je veľa príkladov, že masturbácia u cicavcov nie je neobvyklá. Masturbujú psy, mačky, opice a naši blízki príbuzní - bonobové.

Neskôr si cirkevná "myslitelia" vytvorili rad strašiakov, cirkev rada ovládala svoje nevzdelané veriaci vyhrážaním a strašením

A prišli s tým, že masturbácia spôsobuje vysychanie mozgu, bradavice, slepotu, šialenstvo a chlpaté dlane. Tieto povery sa preniesli až do dvadsiateho storočia, v zhubnosť masturbácie veril aj prezident Masaryk a vedecky sa jej zaoberal. Ovšem sexuológovia v minulom storočí začali viesť osvetu a sebaukájanie oslobodili zo zovretia mýtu škodlivosti. Masturbácia je totiž v mnohých ohľadoch zdravá a prospieva nielen telu, ale aj dušu a má významný vplyv na dozrievanie a vývoj sexuality osobnosti.

Masturbácia je ekologická, príjemná a zdravá!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky