Manžel po chorobe stratil chuť na sex. Sám mi navrhol, nech si nájdem milenca

Môj vlastný manžel mi urobil zvláštne ponuku. Prekonal vážnu chorobu a zdravie má zatiaľ stále podlomené, v štyridsiatich žije ako starec. Zlepšenie snáď príde, ale nevieme kedy. A tak mi navrhol, nech si nájdem milenca.


Vraj nemusíme žiť ako dôchodcovia obaja a mám si užívať. Je také gesto prejavom hlbokej lásky? Alebo naopak toho, že už mu na našom vzťahu nezáleží? Neviem, ako si s tým poradiť.

Manžel po chorobe stratil chuť na sex. Sám mi navrhol, nech si nájdem milenca

Sú to asi dva roky, čo môj muž začal byť znenazdajky unavený. Odjakživa bol športovec plný elánu, a tak sme jeho náhle ťažkosti nebrali na ľahkú váhu. Ako každého chlapa ho samozrejme raz dvakrát za rok položila "rýmička", ale inak bol zdravý ako repa. Zrazu mal ale problémy aj s bežnými vecami. Všetko ho vyčerpávalo, všetku energiu sústredil na to, aby ráno vstal a došiel do práce. Súčasne obchádzal všetky možné vyšetrenia, ale lekári dlho nemohli nájsť príčinu jeho problémov, hoci mu vykonali rad najrôznejších testov. Jedným z nich bol aj test na Lymskej choroby, ktorý však vyšiel negatívne.

Nakoniec sa všetko zviedlo na únavový syndróm a Lukáš si vzal neplatené voľno

Aby sa dal do kopy. Lenže to k ničomu nebolo, v podstate len ležal a spal a jeho stav sa nezlepšoval. Ja zatiaľ prechádzala internet a snažila sa tajomnú chorobu odhaliť, až som náhodou narazila na článok o lymskej borelióze, ktorý upozorňoval na to, že základné bežne vykonávané testy ju v mnohých prípadoch vôbec neodhalí a je potreba dôkladnejšieho testovania.

Borelióza ho vyradila z bežného života

Už skôr zo zúfalstva sa manžel nechal pretestovať - ​​a ukázalo sa, že jeho telo je boréliami doslova preliezol! Bohužiaľ tým, že o chorobe dlho nevedel, zahájil liečbu až s takmer ročným oneskorením. Borelióza mu medzitým v tele vyčíňala a absolútne mu rozbourala imunitný systém. Liečba antibiotikami taky nezaberala a lekár nás upozornil, že toto bude beh na dlhú trať s neistým výsledkom.

Mal pravdu. Lukáš sa lieči už vyše roka a pokrok je minimálny

Nemusí už síce ležať celý deň v posteli, ale návrat do práce je zatiaľ nemysliteľný. Snaží sa aspoň trochu pracovať z domova, ale aj polhodina práce pri počítači ho vyčerpá a ďalšieho pol dňa leží. Popoludní zvládne vyzdvihnúť dcéru v škôlke, ale viac už po ňom potom až do druhého dňa nemôžem žiadať.

A to ani v posteli

Spočiatku bola tohle oblasť, ktorú ani jeden z nás neriešil, bolo to to posledné, na čo sme mali myšlienky. Lukáš bol rád, že je rád, a ja šalela strachy o neho a snažila sa nemyslieť na to, ako to zvládneme finančne. Lenže môj muž je samozrejme ješitný ako každý iný chlap. Po niekoľkých týždňoch liečby, keď sa jeho stav prechodne o niečo zlepšil, mi chcel dokázať, že v posteli sa nič nezmenilo. Lenže po jedinom akte dostal vysokú horúčku, pretože pre jeho telo to zrazu bola záťaž, ako keby bez prípravy bežal maratón.

A tak sa v posteli nič nedeje už niekoľko mesiacov

Postupne skončili aj pokusy uspokojiť sa navzájom aspoň rúk, aby sme mali nejaké spoločné intímne zážitky. Lukáš totiž postupne úplne stratil chuť čokoľvek v tejto oblasti podnikať. Je to dané predovšetkým jeho fyzickou slabosťou, ale podozrievam ho, že značný podiel na tom má aj jeho zjazvená psychika. "Keď to nemôžeme robiť poriadne, nebudeme to robiť vôbec," vypadlo z neho raz a už som s ním nepohla.

"Nie som žádnej chlap, keď nezvládnem ani uspokojiť vlastné ženu," vzdychal zas inokedy

Snažila som sa s ním o tom hovoriť, ale nechce. Lenže ja som zdravá a vo veku, kedy mám sex snáď najradšej za celý život a potrebujem ho. Zvykla som si skoro každý deň pomôcť si sama. Lenže po fyzickom uvoľnení sa vždy dostaví smútok, že toto neprežívam so svojím mužom, ktorý treba vo vedľajšej miestnosti.

Chce mi do postele vnútiť náhradníka

Pred niekoľkými týždňami som sa preto nechala Lukášom "náhodou" pristihnúť pri čine. Dúfala som, že ho to trochu preberie. Nechcem po ňom, aby sme spolu spali, ak ho to vyčerpáva, ale chcem, aby sme spolu zdieľali aspoň niečo intímneho. Namiesto toho spíme oddelene!

Keď ma manžel uvidel, stuhol

Iného chlapa by asi pohľad na masturbujú ženu vzrušil, ale on sa urazil! Potom so mnou dva dni skoro neprehovoril, stále sa tváril zamračene, nad niečím bádal, a nakoniec na mňa jedného večera vybalil ten neuveriteľný nápad. "Vieš, ja moc dobre viem, že tí sex chýba, a strašne ma to mrzí. Ale ja ti ho teraz jednoducho dať nemôžem a ktovie, či ešte niekedy budem môcť. Tak ma napadlo ... treba by si na tú dobu, než sa to zlepší, mohla toto riešiť s niekým iným. Ja by som to pochopil, "vypadlo z neho.

Pozerala som na neho mlčky a chvíľu nevedela

Či som sa Počula, tak absurdné mi to prišlo. "Chápem to dobre, že mi vlastný manžel hovorí, aby som si našla milenca?!" Úplne vážne prikývol. "Ale samozrejme musí ísť len o sex, nič viac. Žiadne city, randenie. Určite vieš o niekom, kto by si dal povedať. "

Bola som neuveriteľne naštvaná!

Hovoril o tom, ako keby mu to bolo úplne jedno, ako by som bola cudzia ženská! Strašne som mu vynadala a odmietla sa o tom ďalej baviť. Lenže on si z toho urobil hlavná téma našich hovorov a nedá mi s tým pokoj! Minimálne obdeň sa spýta, či už niekoho hľadám. Pripadá mi, ako by sa tou predstavou snáď chcel zámerne týrať, alebo mu to dokonca robí dobre!

To predsa nie je normálne, aby bol nejaký chlap tak veľkorysý a naozaj to myslel vážne?

Skrátka tomu neverím. Skôr ma len skúša, ako sa zachovám. A ja mám taký hnev, že mám chuť ho vypočuť - čisto preto, aby videl, akú šialenosť vymyslel. Bojím sa ale, že následky by boli pre náš vzťah osudné. Buď preto, že by to on nepřekousl, alebo - čo by snáď bolo ešte horšie - by som zistila, že mu to naozaj nevadí ...

Manžel po chorobe stratil chuť na sex. Sám mi navrhol, nech si nájdem milenca


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky