Ľudia sa delia podľa štyroch základných sexuálnych osobností

Tak ako existujú štyri základné temperament osobností, existujú tiež štyri základné osobností rysy človeka v sexe. A každý človek sa nachádza v prieniku týchto štyroch množín.


Niekto je viac či menej vyhranený, ideálny milenec je ale na priesečníku všetkých štyroch charakteristík: intenzita, citlivosť, vytrvalosť a prispôsobivosť

Väčšina ľudí nie je vyhranená len v jednej z týchto kategórií, každý človek ich má ale rôzne rozvinuté. Podľa profesorky psychológie Emily Nagoski z Indiana University majú všetky štyri svoje pozitívne i negatívne vlastnosti tak, ako je to u temperamentových typov, kde rozlišujeme sangvinik, cholerikov, flegmatikov a melancholikov. Intenzívne typy sú charakteristické tým, že neplačú, ale revú, že sa nehnevá, ale zlostia. Taký typ i najbližších priateľov označujú ako "dramatický". A taký typ človeka je vysoko intenzívny a má tendenciu zažívať väčšie a silnejšie emócie. V sexualite to znamená, že reaguje silnejšie na vzrušenia a má, čo je pre neho samotného veľkou výhodou, veľmi silné orgazmy. Lenže mnohokrát sú dotyční až príliš náruživí, vyžadujú rovnakú intenzitu od náprotivku a môžu byť až vyčerpávajúce.

Vytrvalosť a vytrvalostné typy sú veľmi oddané tomu, čo robia

Než niečo začnú, najskôr dokončí všetko rozrobené. Aj keď si to neužívajú, svoju prácu vždy dotiahnu do konca. Ale má to výhodu v sexe najmä u žien. Takéto typy sa totiž uzavrú do vzrušenia a venujú sa mu maximálne, nenechávajú sa rozptýliť okolím a dosiahnu svojho - vyvrcholenie. Sensitivní či citlivé typy možno tiež spoznať na prvý pohľad. Cítia pachy, ktoré druhí nevnímajú, plačú u záberov hladujúcich afrických detí a omdlievajú v napchaté doprave. Skvele sa ale dokážu v posteli naladiť na partnerovo vzrušenie, ale na druhú stranu vyžadujú veľmi jemné láskanie a príjemnú vôňu tela svojho milenca či milenky.

Prispôsobivý typ miluje zmenu ako vzrušujúcu výzvu života

A pretože sa títo jedinci dokážu prispôsobiť v živote, sú šťastlivci aj v posteli, pretože sa vždy adaptujú situácii i náprotivku. Noví partneri, nové pozície a nový typ stimulácie pre ne neznamenajú žiadny problém. Problémom je, že to býva častejšie len prípad mužov a menej obvyklý je u žien.

Ľudia sa delia podľa štyroch základných sexuálnych osobností


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky