Internet zničil milostné listy!

Dvorenie je dnes rovnako rýchle ako moderné technológie a komunikačné prostriedky. Milostné listy totiž už dávno nemajú formu papierovú a nečaká sa na ne dni. V modernej spoločnosti neposiela také listy takmer nikto mladší päťdesiatich rokov.


A mladí ľudia by o ne ani nestáli

Úplne najobľúbenejšou formou vyznanie lásky a dvorenie sú smsky a správy na Facebooku. Z britskej štúdie analyzujúce dvorenie troch tisíc dospelých osôb vyšlo najavo, že milostný list niekedy v živote poslalo len osem percent ľudí, pričom väčšinu z nich tvoria staršie ako päťdesiat rokov.

Naopak dve tretiny dospelých považujú za najvhodnejšiu metódu vyznanie lásky smsku s jednoduchým textom "Milujem Ťa"

Pre 24 percent dospelých je vhodnou metódou milostné korešpondencie email, zatiaľ čo pre štrnásť percent je lákavé zanechať milovanej osobe odkaz na stene jeho profilu siete Facebook. Prieskum tiež odhalil, že celkom bežný je virtuálny sex, na Skypu si ho užíva pätina dospelých a sex po telefóne si vychutná rovnaký počet.

"Veľa ľudí dnes nepociťuje nutnosť dvoriť sa a zvádzať

Chcú okamžitý vzťah s okamžitým fyzickým kontaktom, majú pocit, že nemajú dosť času na romantiku s partnerom. Lenže podceňujú fakt, ako veľmi dôležité to pritom je. Pre vzťah je veľmi dôležité vynaložiť úsilie, aby sme v niekom vyvolali pocit, že je milovaný, "komentovala štúdiu britská psychologička Jo Barnett pre Daily Express.

Internet zničil milostné listy!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky