Erotický bestseller - Päťdesiat odtieňov šedi

Román Päťdesiat odtieňov šedi borí mýty. Aspoň čo sa záujmu o neho týka. Ženy chcú sex, chcú o ňom čítať, chcú si ho predstavovať. Ako inak si vysvetliť, že sa v priebehu pár mesiacov predalo neuveriteľných 40 miliónov výtlačkov?


Napriek tomu, že máte rady eroticky ladené knižky, autori súčasnej doby sa orientujú na podstatne iné témy ako na erotiku

Je to škoda. Ženy na materskej, alebo pracujúci nemajú toľko času sledovať erotické kanály a aj keby, nie je to príliš vhodné. Čo ale erotická knižka? Na tú si čas môžu nájsť vždy, bez toho, aby niekoho pohoršovali. A práve týmto ženám vyšla v ústrety doteraz nie moc známa spisovateľka EL James so svojím románom Päťdesiat odtieňov šedi, v origináli Fifty Shades of Grey.

Najpredávanejšie román súčasnej doby

Tento sexom nabitý román sa behom pár týždňov vyšplhal na prednej priečku prestížneho rebríčka najpredávanejších kníh v USA. Pozadu nie sú ale ani iné štáty. Svojim čitateľkám prináša kniha Päťdesiat odtieňov šedi názorovú a zmyselnú erotiku, s ktorou sa bežne v knihách nestretávame. Práve preto je po knihe taký zhon a stal sa z nej úplný boom. Odkiaľ ten názov? Šedá farba sa v knihe vyskytuje často. Nielenže sa hlavný hrdina volá Christian Grey, teda Sivý, ale nosia aj šedú kravatu a šedá tu má mnoho významov.

Prečo je román tak žiadaný?

Kniha vyvoláva veľkú vlnu emócií. Čitateľky sú po práve jej obsahom veľa prekvapené. Väčšinou príjemne. Kde sa žena dočíta toľko sexuálnych riadkov, ako práve v tejto knihe, v ktorej sa vlastne na šesť SETI stránkach nehovorí o ničom inom? Kniha je plná vášne, sexu, erotiky, sexuálnych praktík, drsného porna. Ženy túto knihu milujú. Dokonca nejedna z nich tvrdí, že vďaka knihe znovu objavila krásu manželského sexuálneho života, že ju kniha nakopla a oživila jej vzťah. Niektoré berú knihu ako predohru pred milostnými hrami. Najviac žiadaný je román v USA. Je to dané tým, že o sexe nie sú Američania zvyknutí hovoriť otvorene a verejne. Vydanie románu Päťdesiat odtieňov šedi sa teda v USA stalo absolútne šokujúce záležitosťou, ktorá vyvolala rozruch. Už aj u nás, napriek tomu, že je na našom trhu ešte len pár dní, sa teší tento erotický román veľkej obľube. Reakcia na román sú rôzne, v naprostej väčšine kladné.

O čom kniha je?

Kniha popisuje príbeh mladej študentky literatúry, ktorá študuje na Vysokej škole, dvadsaťdvaročnej Anastasie Steelerové a sedmadvacetiletého miliardára Christiana Greya. Študentka je krásna, mladá, nezávislá, veselá, rada sa zabáva a nechce sa za žiadnu cenu viazať. Snáď aj preto je doteraz, vo svojom veku, panna, lebo ešte nestretla toho pravého, ktorého ale ani vehementne nehľadá. Christian je tiež mladý, krásny a očarujúce, má dobré vystupovanie, vedia sa obliekať, je inteligentný, šarmantný a dominantný. Keď dostane Anastasie v škole za úlohu urobiť s pánom Greyom rozhovor, samozrejme sa úlohy s vervou zhostí. Netuší však, že ju Christian Grey na prvý pohľad tak očarí a bude ju priťahovať. Anastasie po ňom túži viac a viac, ale ani ona nie je Christianovi ľahostajná. Preto jej navrhuje milenecký vzťah, ale za splnenia určitých podmienok, na ktorých trvá a z ktorých nemieni ustúpiť. Ide o sexuálne praktiky, ktoré vyznáva, ktoré ho uspokojujú a ktoré ho vzrušujú. Vyžaduje úplnú oddanosť partnerky, poslušnosť, má rád masochizmus. Ide o veľmi zaujímavé postavy, kniha má aj pútavý dej, ktorý má niekoľko nepredvídateľných zápletiek a zvratov. Všetky sexuálne praktiky, ktoré po nej Grey vyžaduje, znáša Anastasie dobrovoľne z obdivu k nemu. Ide o naozaj zaujímavé čítanie, ktoré vzruší absolútne každú ženu.

Erotický bestseller - Päťdesiat odtieňov šedi


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky