Erotická gestá

Stačí málo, posunok, pohodené hlavy, postoj, úprava kravaty, očný kontakt, jednoducho využiť vyskúšaných erotických gest k pripútanie pozornosti toho, kto sa nám páči, o koho javí záujem.


Význam erotických gest

Gestá sprevádza človeka od nepamäti. Dokonca platí názor, že sú dôležitejšie ako slová. Človek môže niečo hovoriť, jeho telo a gestá však hovorí opačne. Najviac je to vidieť práve v erotike. Tu je jasne vidieť, ak sa nám niekto páči, ak je pre nás príťažlivý a dokonca aj to, keď v nás vzbudzuje erotické iskrenie. Práve pomocou erotických gest sa muži a ženy nahovárajú. Dokážu to tak dokonale, že sa bez nejakých slov, iba na základe erotických gest, zídu na nejakom mieste a tam si vyznajú lásku alebo len túžbu po tom druhom. Celkovo pre dvorenie sú erotická gestá nenahraditeľná. Pomáhajú preklenúť ostych, problémy s vyjadrovaním, vnáša do vzťahu iskrenia i erotiku.

Erotická gestá a Dr Albert Scheflen

Vo svojej štúdii "Zdanlivé dvorenie v psychoterapii" uvádza doktor Albert Scheflen, že akonáhle žena či muž vstúpi do miestnosti alebo na miesto, kde sa vyskytuje opačné pohlavie, úplne zmení svoje vystupovanie. Stáva sa lovcom. Dôjde u neho k psychickej zmene, pri ktorej sa mení jeho celkový postoj, chôdza, gestá i vystupovanie. Človek vypne tvár, telo i hruď, zatiahne už vypuklé bruško, napriami svoj postoj a celkovo akoby omladne. Najviac je to vidieť v okamihu, kedy sa k sebe blížia ľudia opačného pohlavia. Akonáhle sa minú, vráti sa človek k zažitým pohybom.

Erotická gestá mužov

U mužov sa veľmi často prejavujú automatická gestá rúk, výrazu tváre alebo postoje. Tá väčšinou muž robí, ak je v jeho blízkosti žena, o ktorú má záujem. V takom okamihu začnú automaticky fungovať fyziologické reakcie, na ktoré erotická gestá nadväzujú. Muž si začne upravovať kravatu, golier, očistí si sako na ramenách, upraví si košeľu, sveter, povytiahne nohavice. Často si rúk prehrabe vlasy alebo sa snažia o ich úpravu. Ak ho žena veľmi priťahuje, potom zasunie palce rúk za opasok a stúpne si k nej bokom. Najskôr ju takto pozoruje a snaží sa o očný kontakt. Potom akoby nakročte k nej, ale zostáva na mieste a stále ženu pozoruje. Pritom sa snaží, aby bol kontakt čo najviac dôverný.

Erotická gestá žien

Ženy používajú podobné gestá ako muži. Úprava odevov, oprava účesu, ale navyše aj oprava make-upu, pretretí pier rúžom. Tiež stretnutie očí, roztúžené pohľad sú si podobné. Navyše však používajú celý rad ďalších erotických gest. Pohodené hlavou, keď sa vlasy rozlietnu, pôsobí priamo vyzývavo. Rozkročené nohy, či už v stoji alebo v sede. Chôdza je pre ženu priamo erotickosť sama. Dokáže nádherne rozhýbať svoje boky a tým akoby magnetom pripútať pohľad muža. Ak žena odchádza a chce vyvolať erotický dojem, pozrie na muža úkosom cez rameno. Podporiť erotické predstavy muža dokáže každá žena aj svojimi pohybmi. Teda akoby prejdením či opravou šiat na tele. Kedy vlastne jej ruka hladí jej telo a zdôrazňuje erotické krivky.

Pohľad do očí

Muž aj žena dokážu pohľadom mnohé. Niekedy stačí pohľad a hneď sú si tým druhým istí. Erotický pohľad dokáže byť tak silný, že vyzve priamo k sexu. Proste sila očí a erotična je kúzlo samo.

Erotická gestá


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky