Dve tretiny žien majú pri sexe problémy, preukázal americký výskum

Takmer dve tretiny žien, konkrétne 62 percent, trpia ťažkosťami v intímnom živote. Ide najmä o neschopnosť dosiahnuť orgazmus, bolesť a nechuť sa milovať. Ukázali to výsledky výskumu, ktorý sa uskutočnil v USA.


Zúčastnilo sa ho na 600 žien medzi 18 a 95 rokmi, ktoré sa liečili na urologickej klinike v New Jersey.

Ako uvádza nemecký špecializovaný server netdoktor.de, vôbec najčastejšie trpeli ženy:

  • - Nechuťou mať sex (47 percent opýtaných)
  • - Problémy s orgazmom (45 percent)
  • - Nedostatočná schopnosť vzrušiť sa (40 percent)
  • - Nedostatočná ukojenie pohlavnej žiadostivosti (39 percent)
  • - Nedostatočné zvlhčenie vagíny (37 percent)
  • - Bolesti pri sexe (36 percent).

"Sexuálna dysfunkcia môžu výrazne znižovať kvalitu života,"

Konštatovala podľa spomínaného servera vedúci štúdie Debra Frommer z Hackensack University Medical Center v štáte New Jersey. Výrazne sa tak znižujú telesná i duševná spokojnosť ženy, jej sebavedomie a kvalita partnerského vzťahu. Preto je veľmi dôležité začínajúci problémy v oblasti sexu včas podchytiť a riešiť. Všetky spomínané problémy sa zvyšujú s pribúdajúcim vekom, ukázali výsledky výskumu. Výnimkou je neschopnosť dosiahnuť orgazmus - na tú starú vplyv nemá.

Najaktívnejší po tridsiatke

Sexuálne najaktívnejšie sú ženy vo veku od 31 do 45 rokov. Pohlavným životom žije 87 percent z nich. Mladší príslušníčky nežného pohlavia však v tomto smere príliš nezaostávajú - pravidelnému sexu ich holduje 85 percent. Ale ani ženy vyššieho veku na pohlavný život zďaleka nerezignujú!
V skupine od 46 do 54 rokov sa ich pravidelne miluje 74 percent, v skupine od 55 do 70 rokov ešte 45 percent. Medzi seniorky na 70 rokov veku je pohlavne aktívnych 15 percent.

Je však potrebné vziať do úvahy

Že uvedený výskum sa týkal napospol žien, ktoré trápili zdravotné komplikácie urologického rázu. Tie sa samozrejme mohli podpísať aj na kvalite ich intímneho života, podotýka server netdoktor.de.

Dve tretiny žien majú pri sexe problémy, preukázal americký výskum


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky