Čo je to hodný muž?

Muži sa často sťažujú, že nechápu, prečo ženy nedajú hodným mužom šancu. Existuje ale veľký rozdiel medzi hodným mužom a slabochom. Hodný muž je ohľaduplný, zdvorilý a úprimný k ostatným i sebe samému.


Slaboch usiluje o to, aby žene urobiť radosť, pričom jej dáva prednosť pred vlastným blahom aj potrebami

"Hodný muž" čiže slaboch neustále pátra, ako by ženu mohol potešiť. Čoho je ale moc, toho je príliš!

Ľudia sa často snažia zavďačiť, keď nemajú dobrý pocit zo seba samých. Verí, že keď budú mimoriadne príjemní a dobrí, odčiní tým svoje nedostatky, ktoré na sebe vnímajú. Netrápte sa, ak sa vás to týka. Nie ste jediní! Drvivá väčšina mužov si aspoň v niečom neverí. Je to normálne a na všetkých pocitoch menejcennosti sa dá zapracovať. Ak chcete pôsobiť na ženy príťažlivo, snažte sa zbaviť svojej potreby neustále sa im zavďačiť. Verte mi, keď je muž prehnane hodný, snažíme sa prísť na to, prečo má tak nízke sebavedomie.

Muži, ktorí sami o sebe tvrdia, že sú dobrí, hovoria, že sa snaží byť na ženy mimoriadne dobrí, ale že to nefunguje. Nefunguje?

To znamená, že robíte pekné veci, aby ste si nás kúpili. Dosť blbý spôsob, ako nás získať! Nie ste sami so sebou spokojní, a tak sa snažíte si nás kúpiť pomocou vľúdnosti a záujmu. Nízku sebadôveru rozpoznáme ľahko - je nepekná. Zmierte sa s tým. Mnohí z vás cítite to isté voči ženám. Sme-li s niekým, kto sa chce pretrhnúť, len aby nám vyhovel, núti nás to, aby sme jeho láskavosť opätovali. Je jednoduchšie veriť hodným ľuďom, ale treba sa dôvery bojíme. Radi sa púšťame do náročnejších úloh. Dokážete byť milí, bez toho aby ste zabúdali sami na seba. Marshall súhlasil:

Ostro som kritizoval ženy, ktoré sa vozili po hodných chlapoch

Nemohol som to pochopiť. Nevyzerám zle, ale ženy so mnou nikdy veľmi dlho nie ¬ vydržali. Chceli byť moje kamarátky, pretože som vraj moc milý. Tak som skúsil byť grázel. Mal som ženy, ale nemal som sa za to rád. Teraz som rozumnú kombináciou hodňouse a Mizera. Neprestal som ženám, s ktorými chodím, robiť radosť, ale krotím sa, aby som nerobil príliš. Viac toho robím pre seba. V súčasnosti o mňa znova stoja ženy, s ktorými som chodil a ktoré predtým chceli byť len mojimi kamarátkami.

Rady pre vás hodné chlapov

MÔŽETE byť hodným mužom, ktorý priťahuje množstvo žien, ale iba vtedy, pochopíte ak, čo slovo hodný skutočne znamená. Dobrí chlapci potom môžu získať tie najlepšie ženy! Musíte však pamätať na niekoľko nasledujúcich vecí:

  • 1. Majte pre svoju dobrotu tie správne dôvody. Som napravujúca sa mäkúšikovia. Považujem sa za hodnú babu. Beriem ohľady na niečie city a snažím sa zo všetkých síl pomáhať ľuďom viac než väčšina ostatných. ALE POZOR, už nedávam druhým prednosť sama pred sebou. Som k ľuďom okolo milá, pretože mám z toho radosť. Byť láskavý len preto, aby vás žena chcela, nie je dobré. Jeto manipulujúci.
  • 2. Žite podľa skutočnej definície slova dobrý. Naozaj hodné chlapov mám veľmi rada a vážim si ich. Správajú sa ku mne ohľaduplne as úctou, ale rovnako tak sa správajú aj k sebe samým. Nie sú to žiadni obetný baránkovia. Berú na seba ohľady, majú silne vyvinuté ego a sú radi milí, rovnako ako ja. Trvalo mi dosť dlho, než som našla rovnováha medzi hodnú slaboškou a egocentrický. Snažila som sa byť sebecká, ale nepáčilo sa mi to. Teraz som hodná len na tie, ktoré si vyberiem, ale zdvorilá som ku všetkým, dokonca aj k tým, ktorí nie sú milí ku mne.
  • 3. Nesnažte sa tak urputne! Robíte Ak všetko pre to, aby ste nás potešili, môže to byť zaväzujúce. Nechceme sa kvôli vašej prehnanej láskavosti cítiť zaviazané. Nerobte toho pre nás priveľa ani sa nesnažte zapôsobiť množstvom darčekov, zvlášť potom hneď zo začiatku vzťahu. V zdravom vzťahu sme priťahovaní k niekomu preto, aký je. Chodila som s mužmi, ktorí priniesli kytky hneď na prvú schôdzku. Počkajte, až sa lepšie spoznáte, aj keď niektoré ženy so mnou teraz nebudú súhlasiť. Veľmi rady dostávame kvety, ale na prvýkrát nás to môže vykoľajiť. Je ťažké opísať presne, čo cítime. Môžeme sa kvôli kvetom cítiť pod tlakom. My by sme vám darček nepriniesli, kým by ste sa nám naozaj nepáčili, a tak v prijatých kvetoch môžeme vidieť niečo viac, než skutočne zamýšľate. Napríklad, že sa nás snažíte dostať do postele!
  • 4. Nenechajte sa vykoľajiť a nerozšíri rady Mizera. Vy všetci dobrí chlapci uvedomte si, ako skvelé je byť naozaj hodným. Nájdite si príjemnú definíciu slova dobrý a držte sa jej! Ženy, ktoré priťahujete tým, že sa k nim nechováte práve najlepšie, by vás rovnako dlhodobo neuspokojovala a nevážili by si vás. Nájdite zlatú strednú cestu. Odhaľte v sebe zmysel pre ohľaduplnosť a úctu. Pracujte na sebe a nájdite potrebnú vyváženosť medzi hodným a egoistickým chlapom. Láskavý by ste mal byť vždy aj k sebe samému.

 

Buďte hodným chlapom, po ktorom ženy túžia!

Čo je to hodný muž?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky