Maxi vibrátor

Dnes sa môžeme stretnúť s rôznymi typmi vibrátorov. Vybrať si môže každý podľa svojich predstáv. Podľa spôsobu použitia delíme vibrátory na vaginálny a análny. Prístroje bez vibrácie nazývame dilda. Špeciálnym druhom sú vibračné nohavičky.


Vibrátory - najrozšírenejší erotické pomôcky

Vibrátory patrí k najrozšírenejším erotickým pomôckam. Počiatky ich užívanie siahajú hlboko do minulosti. V novoveku sa vibrátory používali na liečenie hystéria. U nás sa pre nich vžil názov robertek. Verzia vzniku tohto označenia sa navzájom líšia. Podľa jednej z nich pomenovanie robertko vzniklo podľa colníka, ktorý ho objavil pri bežnej colnej prehliadke. Druhá legenda názov odvodzuje od manžela Roberta. Ten podľa nej mal ako pracovník zahraničného obchodu v období socializmu dovážať rôzne typy vibrátorov pre svoju ženu, ktorá je požičiavala svojim známym. Postupom času si z toho urobila výnosný obchod. To neušlo pozornosti susedov a jeden z nich ju udal polícii. Nato vyšiel v novinách o tomto nezákonnom obohacovaní fejtón, ktorý výraz robertko popularizoval a ten sa ujal v bežnej komunikácii.

Realistické vibrátory - maxi vibrátory

Podobne ako aj u iných vecí, tak aj tu sa požiadavky užívateľov rôzni. Majú predovšetkým iné nároky na veľkosť. Preto sú tieto erotické pomôcky vyrábané v rôznych dĺžkach a priemeroch. K väčším typom patrí realistické vibrátory, alebo tiež maxi vibrátory. Tie dokonale napodobňujú mužský penis. Majú výrazne vypracovaný žaluď, žilkovanie na povrchu a niektoré druhy sú opatrené tiež vytvarovanými semenníkmi a predkožkou. Dodávajú sa v prírodných telových farbách, ale obľúbené sú aj čokoládová, čierna a iné farebné prevedenia. Pretože sa vyrábajú aj vo veľkostiach presahujúcej dĺžku bežného penisu, uspokojí aj tých najnáročnejších. Sú vhodné najmä pre tie ženy, ktoré majú rady silný tlak v pošve a prienik vibrátora hlboko do jej útrob. Okrem veľkosti patrí k jej prednostiam aj silnejší motorček, ktorý umožňuje intenzívne vibrácie. Tento typ vibrátorov je vyrábaný z kvalitných materiálov, medzi ktorými sú často imitácia ľudskej kože. Toto umožňuje navodiť chvíle veľmi príjemného sexu. Mnohým z žien sa ich veľkosť môže zdať byť veľká, keď sa podľa lekárov do pošvy zmestí maximálne 15 cm tejto erotické pomôcky. Treba si však uvedomiť, že tieto prístroje sú ťažšie ako bežné druhy, a preto je u nich potrebná väčšia dĺžka pre ich uchopenie. Nie sú však vhodné pre dráždenie klitorisu. Pre tento druh masturbácie sa viac hodia menšie druhy. Používanie maxi vibrátora sa odporúča tajiť pred partnerom. Bežná veľkosť pánskeho penisu nedosahuje totiž rozmerov týchto erotických pomôcok, a preto sa partner môže cítiť menejcenný.

Správny výber vhodného vibrátora

Pri používaní vibrátorov sa odporúča lubrikačný gél. Ten zabraňuje vzniku odrenín a robí masturbáciu príjemnejšie. Pri výbere akéhokoľvek druhu vibrátora je dôležitá veľkosť a materiál. V sex shopoch nájdeme aj veľkosti nad 30 cm s priemerom 6 cm. Tieto maxi vibrátory nájdeme aj v ponuke internetových obchodov. Tu si možno vybrať aj z rôznych farebných prevedení.

Maxi vibrátor


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky