Ako funguje vibrátor

Najdôležitejšou súčasťou každého vibrátora je určite motoriek. Jedná sa o miniatúrne motoriek kde na konci jeho výstupné hriadele je umiestnené excentrické závažia. Po zapnutí vibrátora začne na závažia pôsobiť odstredivá sila.


táto pomôcka využíva vibrácií, ktoré sú často veľmi vzrušujúce.

Pozri článok o histórii vibrátorov.

Najdôležitejšou súčasťou každého vibrátora je určite motoriek. Jedná sa o miniatúrne motoriek kde na konci jeho výstupné hriadele je umiestnené excentrické závažia. Po zapnutí vibrátora začne na závažia pôsobiť odstredivá sila, ktorá následne celé zariadenie rozvibruje.

U najlacnejších variantov vibrátorov neexistuje možnosť regulácie vibrácií, obsahujú iba spínač pre zapnutie

Pri drahších variantov už možnosť regulácie existuje. Ide väčšinou o regulácii pomocou odporu. Tento variant má ale vyššie nároky na batérie a ovládanie je iba dvojaký, plynulé alebo stupňovité. Pri drahších modelov sa potom používa elektronickej regulácie. Tá umožňuje už kontrolovať stav batérií, ale dokáže už voliť z niekoľkých nastavení ako napríklad intenzita vibrácií, pulzovanie a iné.
Umiestnenie ovládania celého vibrátora je závislé na celej konštrukcii. U náhradiek penisu je ovládanie zvyčajne umiestnené na uzáveru kedy sa ovláda intenzita vibrácií pomocou jeho otáčania, ďalšou možnosťou je umiestnenie ovládania v rukoväti. Ďalšie časté prevedenie je umiestnenie ovládača mimo samotný vibrátor, kedy je prepojený káblom.

Ako funguje vibrátor


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Re: Ako funguje vibrátor

Jana | 24.03.2015 14:10
Mám ráda vibrátory, které jsou z hebkého materiálu, například tyto http://sexshopp.cz/vibratory/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky