Neklape nám to, ale zostávam. Nechcem si pokaziť Vianoce

Existuje nejaké obdobie vhodné pre rozchod? Asi nie. Bolí to zakaždým, nech je jar, alebo zima, a to aj vtedy, ak sa viete rozlúčiť dôstojne av pokoji. Ak je ale nejaká doba, kedy je rozcházení naozaj ťažké, tak sú to Vianoce.


S priateľom nám to už dlho vôbec neklape

Myslím, že to vie aj on, aj keď sa tvári, že nie. Napriek tomu spolu stále sme. A moje dôvody sú, uznávam, aj dosť sebecké - nechcem byť na Vianoce sama. Samozrejme by som mohla tráviť sviatky s rodičmi, ale to by bolo ešte oveľa horšie - stále by mi to pripomínalo, ako som dopadla, že v tridsiatich nemám životného partnera, s ktorým by som strávila Štedrý deň.

S Pavlom sme spolu skoro štyri roky

Začiatky boli krásne, ako v každom vzťahu. Prvá kríza prišla zhruba po roku, ale po pár týždňoch sme ju prekonali a potom zas bolo všetko slnkom zaliate. Ďalšie problémy nastali po troch rokoch tento rok na jar. Klasická ponorka, ktorá príde po troch rokoch, keď máte chvíľu pocit, že vám na tom druhom prekáža aj to, ako dýcha.

Ani jeden nie sme výbušné typy, ktoré by si po prvej hádke balili kufre

Naše prístupy sú ale napriek tomu dosť odlišné. Pavel má sklony všetko zľahčovať, asi ako väčšina chlapov. Problémy nechce riešiť, len je zametať pod koberec, v štýle "keď o tom nehovoríme, tak to vlastne ani neexistuje". Ja zastávam presne opačný postoj. Ak sa nejaké problémy vyskytnú, chcem o nich ihneď hovoriť a čo najskôr ich vyriešiť. Inak je hrnieme pred sebou, až sa z maličkosti, ktorá by treba išla rýchlo vyriešiť, stane obrovská guľa plná rôznych nedorozumení, ktorá nakoniec vybuchne.

Myslím, že keby nám bolo o pár rokov menej, už dávno sme od seba

Lenže v tridsiatich, poťažmo Pavlových tridsaťpäť už premýšľate trochu inak - priznajme si to, asi aj zbabelo. "Čo keď už si nikoho nenájdem?" Pýtate sa sami seba. A tak sa od jari viac či menej trápime a ani jeden asi nevieme, čo ďalej. Ja už som ale v podstate dospela k presvedčeniu, že rozchod je jediné riešenie, pretože sme si vlastne prestali rozumieť. Nezhodneme sa napríklad ani na tom, čo budeme robiť cez víkend. Alebo skôr - nechceme sa zhodnúť. Proste už nám na sebe nezáleží toľko, aby sme hľadali kompromisy a jeden druhému sa prispôsobovali.

Lenže, ako už som sa zmienila, Vianoce strávené v porozchodové depresii ma naozaj desí

Poslednou dobou sama seba masochisticky týrajú a živo si predstavujem, ako v byte zízam do holého rohu, kde sme posledné dva roky mali ozdobený stromček, a potom sa idem radšej prejsť na ulici, aby som Plačúci pozerala ľuďom do okien a videla, ako sa radujú u rozbaľovanie darčekov.

Byt patrí mne, mám ho po babičke, a odsťahovať by sa musel Pavol

Aj to je dôvod, prečo váham - predsa ho pred Vianocami nevyhodím na ulicu? Kam by tak rýchlo išiel? A aj keď už ho nemilujem, predstava, že by trávil Vianoce taky sám v nejakom holobytě medzi krabicami, je pre mňa hrozná. A tak sa snažím robiť ako by nič a chystám sa na Vianoce, ako keby bolo všetko v poriadku. Viem, že rozchod skôr alebo neskôr príde, ale teraz na to proste nechcem myslieť. Dokonca Pavlovi vyberám vianočné darčeky, ako keby bolo všetko po starom. Rozhodne si v duchu nehovorím "a má to vôbec cenu?", Ale snažím sa mu vybrať niečo, čo ho naozaj poteší.

Tajne dúfam, že on k tomu bude pristupovať rovnako

Niekoľkokrát som sa pokúšala sa s ním o tom baviť, ale vždy sa z toho nejako šikovne vykrútia a stočí hovor inam. Rada by som na rovinu vedela, čo si myslia, lenže teraz pred Vianocami som proste zbabelec a hovorím si, že to začneme riešiť až po nich. Rozprávala som toto všetko aj kamarátke. Povedala mi, že je to odo mňa pokrytecké a rozísť sa človek má hneď, akonáhle cíti, že to tak chce. Lenže jej sa to povráva, keď je už niekoľko rokov šťastne vydatá. Ťažko sa jej taká situácia posudzuje ...

Neklape nám to, ale zostávam. Nechcem si pokaziť Vianoce


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky