Muži si myslia, že to ženy s líčením preháňajú

Podľa výsledkov prieskumu si milióny Angličanov myslí, že ženy sa moc líči. Muži by dávali prednosť prirodzenejšiemu vzhľadu príslušníčok krajšieho pohlavia. Prieskum kozmetické firmy St. Ives ukázal.


Že pätina Angličanov si ticho želá, aby sa ich partnerka líčila menej

Desatina mužov potom dáva prednosť ženám, ktoré sa nelíčia vôbec. Silné vrstvy make-upu, obľúbená súčasť vzhľadu celebrít ako sú Jordan alebo Christina Aguilera, väčšinu mužov veľmi odrádzajú. Za "hrozné" považujú aj prílišnej užívanie "zdravíčka" na tvárach. Mužom sa vôbec nepáči ani rozmazaná maskara a "oči ako panda", ktoré žena má, keď sa večer neodlíčí.

Hoci si ale celých osemnásť percent mužov želá

Aby sa ich partnerka menej líčila, priznávajú, že nie je ľahké o tom so ženami rozprávať. Len asi polovica z týchto mužov sa odvážila túto tému vôbec nakousnout. A zaplatili za to: desatina z nich sa už čoskoro s problémom nemusela čeliť, pretože sa s nimi daná žena rozišla.

Líčenie: Bariéra pred svetom

Prieskum tiež ukázal ďalšie zaujímavosť: dvanásť percent samotných žien uznáva, že to s líčením preháňajú. "Veľa mužov má pocit, že líčenie funguje ako bariéra medzi nimi a ich partnerkami. Zdá sa, že dávajú prednosť prirodzenému vzhľadu ženy. Je ale zaujímavé, že väčšina z nich sa neodvažuje to svojej partnerke priznať," povedal hovorca spoločnosti St. Ives, ktorá výskum uskutočnila na vzorke dvetisíc Britov. Štúdia tiež zistila, že sa mužom vôbec nepáči falošné riasy, výrazné rúže, domalovaný obočie a ceruzkou silno zvýraznené oči. Napriek tomu sa ale štyridsať percent žien líči zakaždým, keď vychádzajú z domu. Tridsať percent žien si uvedomuje, že sa za líčením skrývajú. A dvadsaťtri percent žien priznáva, že sa líči, aby zakryli nedostatok sebavedomia.

Muži si myslia, že to ženy s líčením preháňajú


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky