Lubrikačný gél - aký vybrať a na čo je dobrý

K čomu je vlastne lubrikačný gél dobrý? Tak určite ak si chcete hrať s erotickými pomôckami. Pokiaľ totiž nie je žena dostatočne vzrušená, môžu byť pre ňu hrátky bez gélu docela dosť nepríjemné. Lubrikačný gél využijete.


V tomto článku si povieme k čomu sú vlastne lubrikačné gély dobré, ako sa delia a kedy sa ktoré používajú.

K čomu je vlastne lubrikačný gél dobrý? Tak určite ak si chcete hrať s erotickými pomôckami. Pokiaľ totiž nie je žena dostatočne vzrušená, môžu byť pre ňu hrátky bez gélu docela dosť nepríjemné. Lubrikačný gél využijete, aj ak si chcete hrať s trochu väčšou hračkou, než na akú je žena zvyknutá. Gél pomôže zvlhčiť intímne partie a hrátky s pomôckami sú potom ďaleko príjemnejšie a hlavne bezbolestné.

Bez dostatočného zvlhčenia (či prirodzene alebo pomocou gélu) môže dôjsť trením pomôcok po sliznici k poraneniam, ktoré bývajú bolestivé.

Lubrikačný gél neslúži teda iba pre spríjemnenie sexuálnych hrátok, ale je vhodný predovšetkým pre predchádzanie nepríjemným zraneniam v intímnych oblastiach.

Pri použití gélu platí, že čím viac ho nanesiete, tým lepšie a vaše hry potom budú ďaleko príjemnejší a vzrušivejšie!

Lubrikačný gél neslúži výhradne ženám, muži ho využívajú najmä pri masturbácii, prípadne ho nanáša na rôzne masturbačný pomôcky, vagíny, či nafukovacie panny. Vďaka gélu dosiahne muž pri masturbácii s pomôckou rovnakého pocitu, ako pri vaginálnom styku so ženou.

Z vyššie písaného teda vyplýva, že lubrikačné gély sú vhodné teda pre masturbáciu a pri použití erotických pomôcok.

Veľmi dôležité a hlavne príjemné, je použitie gélu pri samotnej súloži. Vďaka dostatočne nanesenému množstvo gélu na penis alebo na vagínu, dôjde k veľmi príjemnému a ľahkému vkĺznutie dovnútra. Vďaka vyššej lubrikáciu môžete aj bez problémov zvýšiť intenzitu súlože.

Lubrikačné gély análny

Samostatnou kapitolou je použitie lubrikačného gélu pri análnych hrátkach, o ktorých sme si písali v tomto článku o análnom sexe.

U análneho styku je použitie lubrikačného gélu veľmi dôležité hlavne preto, lebo análny otvor na rozdiel od vagíny nevylučuje sekrét, ktorý pomôže styku. Análny otvor je tiež menšie a vyvíja väčší tlak pri vnikaniu dovnútra.

Bez použitia análneho lubrikačného gélu môže dôjsť k veľmi vážnym poranením!

Lubrikačné gély pre análny sex sa preto vyrába so špeciálnym zložením so zvýšenou viskozitu a kĺzavosťou, ktorá spríjemní dráždenie a análny sval tiež čiastočne uvoľní.

Lubrikačný gél je vlastne zahustená kvapalina, ktorá po rozotrení vytvorí tenký film na pokožke a ten potom pomáha znižovať trenie vďaka tomu, že zvýši zvlhčenie povrchu tela, alebo erotických pomôcok.

lubrikačné gély pre ženy

Lubrikačné gély sa ale môžu použiť aj napríklad na masáž bradaviek, najmä keď je požiadavka zo strany partnerky / partnera, aby hrátky boli trochu drsnejšie. Lubrikáciou opäť predídete hŕbu zranenia a hrátky sú potom oveľa intenzívnejšie prežívanie. Určite je vhodné používať gél pri hraní si s klitorisom, pretože pri použití suchého prsta sa nejedná o nič príjemné.

Existujú gély hrejivé, ktoré dokážu intímne partie viac prekrviť a urýchliť aj dosiahnutie orgazmu. Ďalej sú lubrikačné gély s príchuťou, ktoré svojou vôňou sex obohatí o ďalší rozmer.

Druhy lubrikačných prostriedkov

Vhodný lubrikačný gél použite podľa toho, čomu sa chcete oddávať. Nesmiete zároveň zabudnúť, že pri použití pomôcok, latexu, alebo kondómu, môže dôjsť pri zle zvolenom gélu, k poškodeniu hračky, alebo kondómu.

Aký zvoliť vhodný gél nájdete pri popise erotické pomôcky, prípadne sa obráťte na predajcu, určite Vám radi poradia.

Lubrikačné gély bývajú vyrobené na báze vody, silikónu, alebo z prírodných bylinných olejov.

Lubrikačné gély na vodnej báze

Lubrikačné gély na vodnej báze - roztoky, ktoré zaisťujú kĺzavosť. Vyrába sa bez použitia oleja alebo tuku, iba čisto na vodnej báze.

Jedná sa o najčastejšie používané lubrikačné gély, pretože sú najuniverzálnejší. Dajú sa použiť ako pre použitie s erotickou pomôckou, pre vaginálne aj análny styk, tak aj pri samotnej masturbácii.

Dajú sa zakúpiť bez akejkoľvek vône, nezanechávajú viditeľné škvrny na lôžkovinách a dajú sa dobre vybrať, či zmyť z tela.

  • Výhody: veľký výber, nízka cena, univerzálne použitie, je možné zakúpiť aj s množstvom vôní a chuti
  • Nevýhody: musí sa použiť väčšie množstvo, pretože po dlhšej dobe milovaní gél zhustne

 

Silikónové gély

Silikónové lubrikačné gély spájajú to najlepšie z gélov na vodnej a olejovej báze.

Pri užití sú po vzore olejových gélov hladké a pružné a zároveň sú ako gély na vodnej báze bezpečné, a dobre znášanlivé.

Síce sú o niečo drahšie, ale zase nemusíte použiť veľké množstvo gélu, nelepí a nezasychají. Gél sa po čase krásne vstrebe do pokožky. Nevýhoda je, že sa horšie zmývajú z tela, čo je veľmi nepríjemné obzvlášť pri nevere 

Olejové prípravky

Dnes sa olejové prípravky používajú hlavne pre erotické masáže. Jedná sa o neskutočne príjemný zážitok, zvlášť ak sa použije nejaký kvalitný olej. Masážny olej možno použiť aj pre klasickú súlož a ​​zároveň bývajú aj jedlé.

Lubrikačný gél - aký vybrať a na čo je dobrý


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky