Kamarátku podvádza jej manžel

Kamarátstvo pre rad z nás môže znamenať v istom ohľade viac než manželstvo. Kým životnému druhu sa asi len ťažko zveríte s každým symbolom, najlepší kamarát je tu pre Vás vo chvíľach radosti i strasti.


Tak, ako on je tu pre Vás, tak i Vy ponúkate pomocnú ruku. Život bohužiaľ nie je len o radostných chvíľkach. Hovoríte si, či by nebol život jednoduchší, keby sme sa zbavili určitých charakterových vlastností? Taká ľudská zloba, závisť, žiarlivosť, túžba po dokonalosti, úspechu, nám môžu život značne ničiť. Vy sami môžete byť postavení do neľahkej pozície, kedy na Vás čaká voľba urobiť určité stanovisko. Ako sa zachováte v prípade, keď zistíte, že manžel Vašej kamarátky ju podvádza? Je lepšie konať, vziať situáciu do vlastných rúk, alebo robiť tzv mŕtveho chrobáka a mlčať?

Kamarátstvo, ktoré pravdou utrpí

Povedať pravdu za každú cenu, nie je vždy najlepšie riešenie. Pravda môže skutočne bolieť, zasiahnuť na tom najcitlivejšom mieste. A reakcie po tom, čo bude pravda odhalená, môže byť rôzna. Vaša kamarátka po tom, čo ju oznámite o nevere jej manžela, sa môže zablokovať, kedy zapojí obranný mechanizmus, a nepripustí si, že by to bola skutočne pravda. Môže Vám to mať za zlé. Môže Vás viniť iz prípadného následného konca manželstva, kedy by si priala nevedieť, a žiť v blaženej nevedomosti. Lenže vziať staré vyrieknuté slová už nejde. Len kamarátstvo, ktoré má pevné základy, môže zostať nenarušené. V každom prípade sa pripravte na rôzne reakcie, od prekvapenia, údiv, po popieranie skutočnosti, srdcervúci plač a pod Reakcia však tiež nemusí byť žiadna, kedy daná udalosť nechá kamarátku úplne chladnou. To môže byť aj z jedného prostého dôvodu, že už o nevere svojho manžela vie. Pripravte sa tiež na to, že Vás kamarátka bude s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať, keď jej budete útechou, oporou, spojencom apod Pozor však, aby sa z Vás nechtiac však nestal "rozhodca".

Keď sa dvaja hádajú

Nie vždy musí zákonite platiť, keď sa dvaja hádajú, tak sa tretí smeje. Tým tretím v tomto prípade môžete byť Vy. Môžete sa veľmi ľahko ocitnúť medzi jednou a druhou stranou, kedy budete robiť rozstrel, kto z koho. O to zložitejšie pre Vás môže nastať situácia, keď je Vašu blízku osobou nielen kamarátka, ale aj manžel, s ktorým ste sa pri určitej udalosti, oslave, zoznámili. Ako, jedna, tak druhá strana vás budú chcieť "využiť" pre svoj prospech, kedy môžete robiť tlmočníka, doručovateľa správ apod Veľmi neľahký, a nezávideniahodný úloha, ktorý, keď odmietnete, môže znamenať aj koniec vášho kamarátstvo. Avšak aj prijatie tejto role ešte neznamená, že všetko zlé sa v dobré obráti. Šťastný koniec sa nemusí konať ani v tomto prípade. Zostať nestrannými ide len veľmi ťažko, a prikloniť sa iba k jednej strane, či tzv prezliekať kabáty, tiež nie je zárukou udržania si kamarátstvo. Každá rada drahá? Opätovne teda nabádame, snažte sa byť oporou, vŕbou, ale do rozstrele určite nechoďte.

Kamarátka vie, že je podvádzanie manželom

Svojím spôsobom najľahšie a najmenej bolestivejší ohľadom kamarátstvo je zistenie, že kamarátka vie, že ju jej manžel podvádza. Takže, ak by ste za ňou prišla s tým, že Vy viete, tak by Vám mohla povedať, že ona už tiež vie. A opäť svojím spôsobom je len kamarátky vec, prečo teda žije s partnerom, manželom aj cez fakt, že vie o jeho nevere. Dôvodov môže byť pomerne veľa. Môžete byť zvedavé, môžete sa opýtať, môžete povedať svoj názor, ale čo nerobte, je súdiť. Teda, súďte, ale nie nahlas. Aj vyrieknutý názor môže kamarátku zasiahnuť na boľavé miesto. Kolikráte potom má väčšiu odpal ani nie tak samotný obsah oznámení, ako jeho sprievodné javy, tón, zdôraznenie, Váš výraz apod Ak teda kamarátka vie, že ju muž podvádza, a Vy ste ju to "len" potvrdila, môžete mať dobrý pocit, že ste pravdu, hoci boľavú, nezatajil. Nie vždy je nevedomosť zlatá a vítaná. Kamarátka mohla tušiť, niečo si nahovárať, ale Vy ste jej myšlienky podporila, uistila ju, že to tak je. Byť za hlupáka si zrejme nepraje nikto. Vedzte, že paradoxne by mohlo Vaše kamarátstvo skončiť, keby kamarátka zistila, že ste jej pravdu zatajila, nehľadiac na to, či ona už vedela, alebo nie.

Kamarátka nevie, že je podvádzanie manželom

Tušíte však, či dokonca viete, že kamarátka nevie, že by ju manžel podvádzal? Hýri dobrou náladou, optimizmom, zveruje sa Vám s plánmi do budúcnosti, kde hlavnú úlohu hrá ona a jej manžel? Potom však stojíte pred neľahkú situácií. Považujete za svoju povinnosť kamarátke povedať, čo viete, čo ste videla, ale už tak celkom jasne neviete, ako do toho? Než sa však pustíte do odhalenie pravdy, uistite sa, že sa o pravdu skutočne jedná.

Tušiť alebo vedieť o podvádzanie

Viete, alebo len tušíte, že kamarátku náprotivok podvádza? Asi ťažko ste videla na vlastné oči, ako je partner, manžel kamarátky vo vášnivom objatí s inou ženou, alebo áno? V tom prípade ste mala veľké "šťastie", ak sa to tak dá však povedať. Možno, že ste skutočne bola svedkom intímneho zbližovania manžela kamarátky s inou ženou. Alebo ste si snáď zo svojej vlastnej iniciatívy najala súkromného detektíva. Ak však ani jedna možnosť u Vás nenastala, potom ide skôr o tušenie, nemyslíte? To, že sa muž objíma s inou ženou, ešte nič nemusí znamenať. To, že ju dokonca pobozká, a to nielen na tvár, ale aj na ústa, tiež ešte nemusí nič dokazovať. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa väčších intímností nedočkáte.

Nie je bozk ako bozk

U bozkov sa ešte na chvíľu zastavíme. Bozky Vám môžu viac než napovedať. Snáď sa ani nebudeme zaoberať bozky na tvár, ktoré rozhodne nemajú čo robiť s mileneckým, nieto vášnivým vzťahom. Avšak bozky na ústa, u tých je dobré im venovať väčšiu pozornosť. Verte, že práve zamilovaný pár spoznáte celkom ľahko. Milenci sa buď od seba doslova neodtrhne, ako sa budú objímať, držať za ruky, bozkávať, neustále na seba hľadieť apod Nemusí zase ísť až o tak okaté správania. Avšak aj pred okolím utajovaný vzťah môžete spoznať. Stačí sa len viac sústrediť. Milenecká dvojica sa síce bude zdržiavať strán vášnivosti, ale kradmé dotyky, ktoré by mohli vyzerať, že sa jedná o náhodu, rozhodne náhodné nebudú. Dotyky nemusí prezradiť, ale oči, vzájomné pohľady áno. Či už potom budete svedkami prvého, alebo druhého scenára, a bude Vám to stačiť k stvrdnutí sa pravdy, môžete začať "konať".

Keď budete tou, ktorá zničí vzťah

Oznámila ste kamarátke, čo ste chcela, a presviedčate samu seba, že ste urobila správnu vec? Urobil ste to preto, aby kamarátka nežila v nevedomosti, bojovala o vzťah, alebo ho radšej sama ukončila? Paradoxne však ten, kto môže stáť za skazou vzťahu, môžete byť Vy sama. I keď budete hovoriť pravdu, aj keď pravda bude mať podobu skutočnej nevery, tým zlým môžete byť Vy. Manželstvo, kde je jeden podvádzaný, môže aj tak, relatívne dobre fungovať. To, čo vo vzťahu napríklad chýba, dostáva muž vo vzťahu s inou ženou. A ženu, ktorú si muž vzal pred oltárom, je zase ušetrená nátlakom, požiadavkám a pod Vzťah tak vyzerá, že je harmonický, žiadne väčšie hádky nie sú, len tu a tam malá búrka, ktorá sa vzápätí vyjasní. Vašim oznámením však rozpútajú búrku značných rozmerov. A Vaša pravda Vám môže môžu sa dostať do tváre, kedy nielenže potrebné stratíte kamarátku, ale aj budete v úlohe sudcu, ktorý vyriekne ortieľ, ktorá bude pre vzťah zničujúce. Sama teda zvážte všetky pre a proti, či povedať, alebo nie.

Kamarátku podvádza jej manžel


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky