Bobriu semenníky, chlieb a ďalšie kuriózne povery, ako zabrániť počatiu

V anglickej populácii stále prežívajú niektoré dosť neuveriteľné mýty o tom, čo všetko sa dá použiť ako alternatívna antikoncepčná metóda. Prieskum u 1 000 anglických žien vo veku medzi 18 až 50 rokmi.


Realizovaný spoločnosťou Opinion Health

Napríklad potvrdil, že dvadsať percent opýtaných žien počulo o tom, že sa ako bariéra proti semena dajú užiť chleba, tenká plastová fólia a dokonca aj koža z kurčaťa. Iné Angličanky sa podľa BBC dopočuli o tom, že ako náhrada antikoncepčných piluliek môžu poslúžiť aj coca cola, kebab alebo zemiačiky.

Mýty o antikoncepcii sú v obehu už tisíce rokov

Praveké metódy užívali napríklad krokodílí trus a med alebo morské huby a vosk. Zrejme nejopojnější antikoncepčný prípravok, ktorý užívali naši predkovia, ale bol alkohol pripravený z semenníkov vareného bobra. Ten síce už zrejme nikto nepoužíva, ale zdá sa, že vo Veľkej Británii prežíva celý rad rôznych podivných a nespoľahlivých metód.

"Ani to nie je moc prekvapujúce

Keď vezmeme do úvahy, že Británia má najvyššie percento neplánovaných tehotenstva v Európe," hovorí až sarkasticky Dr Annie Evansová z Bristol Sexual Health Centre. Ďalšie povery sa týkajú užívania antikoncepčných tabletiek. Desať percent žien má za to, že po skončení užívania trvá niekoľko rokov, než sa obnoví plodnosť. Sú aj také, ktoré sú presvedčené, že je hormonálna antikoncepcia môže ochrániť pred nákazou HIV.

"Je to hrozivé, ale moc ma to neprekvapuje

Počas rokov praxe som sa u pacientok stretol s mnohými najpovážlivejších názory," vyjadril sa k výsledkom výskumu profesor Steve Field, predseda Kráľovskej koľaje rodinných lekárov.

Bobriu semenníky, chlieb a ďalšie kuriózne povery, ako zabrániť počatiu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky