Žaluď - koniec penisu

Žaluď je zakončenie mužského pohlavného orgánu. Môže, ale nemusí, byť krytý predkožkou. Líšia sa aj jeho farba či veľkosť a mnoho mladých mužov je tak zmätených, či je všetko v poriadku. Nuž, pozrime sa na túto časť penisu podrobnejšie.


Žaluď a jeho okolí

Žaluď (glans) je rozšírená časť, ktorá zakončuje penis. Na jeho špičke je ústie močovej trubice, teda otvor, ktorým vychádza z tela moč alebo ejakulát. Obvykle ho kryje predkožka (podrobnosti nájdete v článku Predkožka - jej funkcie a vzhľad). Zospodu je k žaluďa pripojená uzdička, ktorá drží predkožku a začína jej šev na penise.

Žaluď z boku

Rozšírené časti žaluďa, ktorá priamo nadväzuje na penis a držívá za ňou predkožka, sa hovorí koruna žaluďa.

Povrch a citlivosť žaluďa

Na povrchu žaluďa je sliznica, ktorá je veľmi citlivá. Má veľký podiel na vnímanie sexuálnych podnetov pri sexe a je jednou z najcitlivejších erotogénnych zón muža. Však tiež vzniká z rovnakého základu, ako klitoris u žien.

Pri erekcii je jeho povrch, vzhľadom na zväčšenie jeho objemu, napnutý. Po opadnutí erekcie sa zkrabatí a sú na ňom vrásky. Dôvodom je, že nemusí obaľovať tak veľký objem. Po chvíli sa sliznica môže stiahnuť a byť relatívne napnutá, aj keď je penis dlhší čas v pokoji.

Vzhľad žaluďa

Žaluď je veľmi dobre zásobený krvou. To u belochov určuje jeho farbu - od svetlo ružovej po fialovú (farba krvného výronu pod kožou čiže modriny). Vzhľadom na rozdiely objemu a tlaku krvi v ňom môže byť farba iná v pokoji a iná pri erekcii, ani to ale nie je na závadu.

Farba žaluďa môže ale byť daná aj pigmentom - černoch máva svetlo hnedý žaluď ..

Pupienky na korunke žaluďa

Hirsuties papillaris penis Občas sa na korunke žaluďa objavia malé biele vyrážky, ktoré sú na obrázku a nazývajú sa Hirsuties papillaris penis. Podrobnopsti o nich sa dočítate v článku Pupienky na penise. Tu k tomu uvediem iba fakt, že tieto pupienky sú bežné a ničomu nevadí.

Tvrdosť žaluďa

U časti orgánu, ktorý mení svoju tvrdosť a veľkosť, sa ponúka otázka, ako je to vlastne s jeho objemom a tvrdosťou. Objem bol spomenutý vyššie, teda zostáva jeho tvrdosť.

Vnútri penisu sú toporivé telesá, ktoré zasahujú aj do žaluďa. Obklopuje je však tkanivo, ktorá nie je tak silno prekrvená a stvrdne až v okamihu, keď je muž veľmi vzrušený. Slabší vzrušenie totiž často nevyvolá taký tlak, aby žaluď úplne stvrdol.

Žaluď - koniec penisu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky