Tajomstvo sily erekcie

Erekcia dokáže pozdvihnúť sebavedomie, alebo ho naopak dostať na dno. Nie je len mužskou záležitosťou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Mužská erekcia je dôležitá pre oboch partnerov a dokáže tiež zásadne ovplyvniť ich vzťah.


"História sexuality je stará ako ľudstvo samo

Popis sexuálnych praktík a "zaručených" receptov na zlepšenie erekcie sa objavuje už 1400 rokov pred Kristom (The Epics of Ancient India, ramazan a Mahábhárata) ", uviedol andrológ MUDr. Viktor Vik vo svojej prednáške Sex včera, dnes a zajtra. So sexualitou, sexuálnymi praktikami a snahou o zlepšenie erekcie je spojená celý rad mýtov. V stredoveku sa pre liečbu a podporu erekcie používala najmä bylinná afrodiziaka. Najpoužívanejším a veľmi ceneným bol povestný koreň mandragory, ale aj ďalšie, prevažne jedovaté rastliny, si získali v tejto oblasti povesť zaručených prípravkov. V ázijskej tradičnej medicíne zase prevažovali živočíšne extrakty, ako napríklad roh nosorožca, ktorý sa užíval vo forme rozdrveného prášku. Medzi ďalšie obľúbené afrodiziaka patrila napríklad hadia žlč či korytnačie vajcia.

Dnes už našťastie nie je potrebné spoliehať na účinnek jedovatých bylín a exotických živočíchov

Súčasná medicína dokáže spoľahlivo pomôcť. Aj napriek tomu bohužiaľ sexuálne problémy a najmä porucha erekcie ďalej komplikujú partnerské vzťahy. Túto skutočnosť potvrdilo 86,6% respondentov v národnom výskume realizovanom spoločnosťou Stemmark (2010). Porucha erekcie je najčastejšie sexuálne poruchou postihujúce dnešného muža. Vysokou či úplnú dôveru v dosiahnutie a udržanie erekcie má 52,4% mužov, z toho úplnú dôveru má iba necelých 20%. Hoci účinná a dostupná liečba na problémy s erekciou existuje a tento problém už nemusí byť strašiakom, podľa výskumu stále existuje veľký počet mužov, ktorí svoj problém nerieši, alebo ho rieši až po veľmi dlhej dobe. Veľmi efektívnym a zdanlivo jednoduchým riešením je návšteva lekára. Napriek tomu lekára navštívi v priebehu prvého roka ťažkostí iba necelých 22% mužov, do dvoch rokov sa odhodlá necelých 9% a dokonca po troch a viac rokoch navštívi lekára s problémami s erekciou takmer dvadsať percent.

Graf 3 -

"Za ako dlho hovorí mužovi o problémoch s erekciou so svojím lekárom?"

Prečo tomu tak je? Prečo muži váhajú? Majú strach z lekárskeho vyšetrenia? Doktor Vik jasne hovorí, "nie je čoho sa obávať. Nejedná sa v žiadnom prípade o žiadne ponižujúce a bolestné procedúry. Stanovenie diagnózy vychádza z krátkeho rozhovoru s lekárom a vyplnenie dotazníka. Lekár potom vykoná ešte základné vyšetrenie a odber krvi. Potom už sa môže venovať výberu najvhodnejšej liečby. "Odkladať účinné riešenie a trápiť sa takým problémom dlhé mesiace či roky je úplne zbytočné.

 

Vyšetrenie je dôležité z niekoľkých dôvodov

Po prvé - porucha erekcie je citlivým indikátorom mužského zdravia a môže byť prvým klinickým prejavom závažné choroby. A za druhé - jedine lekár môže pacientovi poskytnúť účinnú liečbu, ktorá je k dostaniu iba na predpis. Najčastejšie sú tablety užívané pred pohlavným stykom. Na trhu je k dispozícii viac preparátov, ktoré sa líšia najmä dĺžkou účinku. Lieky pôsobí iba po sexuálnej stimulácii, bez nej k erekcii nedôjde. Užíva sa maximálne jedna tableta denne. Je dôležité, aby pacient prebral s lekárom všetky možnosti liečby a spoločne potom vybrali liek, ktorý najlepšie zodpovedá životnému štýlu muža, jeho očakávaním a sexuálnym zvyklostiam paru.

Porucha erekcie nie je len mužským problémom

Ani dnešné ženy už sa nebojí dať najavo svoje sexuálne potreby. "Ak nastanú u partnera problémy s erekciou, žena by k nim mala pristupovať s pochopením, snažiť sa mu pomôcť, brať problém vecne, ale nebagatelizovat ho. Neškodí ani zdravý humor, "radí sexuológ MUDr. Zlatko Pastor. Žena môže tiež sama vyhľadať relevantné informácie a dodať muži odvahu k návšteve lekára. Naopak žena by nemala muža v takej situácii muža zosmiešňovať alebo reagovať agresívne, nepomáha ani prehnaný súcit, alebo naopak citové ochladenie. To celú situáciu len zhorší. Úloha ženy je v tejto problematike nezastupiteľná. Porucha erekcie je liečiteľná a je zbytočné sa týmto problémom zdĺhavo trápiť. Liečba umožní návrat k intímnemu životu a zvýši sebavedomie mužov aj ženy. Často tiež pomôže zlepšiť partnerský vzťah. Trendom modernej liečby poruchy erekcie je navrátiť páru prirodzený sexuálny život, minimum obmedzenia, pocit sexuálneho zdravia, jednoducho možnosť fungovať, ako keby žiadna porucha nebola.

Súčasnosť je dobou, kedy poruchy erekcie už nemusí byť problémom.

Tajomstvo sily erekcie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky