Sny o viac ženách a o pocitoch

Sexuálne sny a fantázie sú súčasťou života takmer každého z nás. Veď kto aspoň občas rád nesníva? Vieme ale, o čom skutoční snívajú naši partneri? Sexuálne sny a fantázie môžu ukazovať.


Aké by bolo sexuálne správanie mužov a žien bez akýchkoľvek zábran

Nedávno ku mne do ordinácie prišla žena stredného veku, ktorá sa od svojho nového partnera dozvedela, že si pri masturbácii a niekedy aj pri súloži predstavuje svoje spolužiačky zo strednej školy, s ktorými súloží, a strieda nielen ich, ale aj sexuálnej aktivity. Ďalej sa mi zverila, že jej partner často ejakuluje pri predstave felace s dvoma dcérami domovníčky. Žena má s mužom dobrý vzťah av budúcnosti by si ho rada vzala za manžela, ale bojí sa, či je partner po sexuálnej stránke normálne.

Sama hovorí, že na jeho predstavy žiarli a pripadá si ako žena nepríťažlivá

Keď si jej partner musí predstavovať iné, aby nestratil erekciu a vyvrcholil. Sexuálne fantázie nám poskytujú psychologické vodítko k evolučnej podstate mužskej náchylnosti k príležitostnému sexu. Z pohľadu evolučnej sexuológie majú muži väčšiu túžbu po rozmanitosti sexuálnych partnerov aj aktivít, väčšia náchylnosť k odosobneným a náhodným sexuálnym stykom a sú tiež menej vyberaví pri voľbe sexuálnej partnerky. Tieto poznatky dokazujú aj výskumy ochoty oboch pohlaví k sexu.

V jednom z nich napríklad na otázku

Či by išiel alebo išla večer na rande, povedala "áno" polovica mužov aj žien, avšak odpovede na ďalšiu otázku - "Išiel / išla by si so mnou do postele?" - Už sa líšili. Žiadna žena nepovedala áno, zatiaľ čo mužov malo záujem viac ako 75% opýtaných! Záujem ani erotické predstavy však neznamenajú, že je uskutočňujeme aj v reálnom živote. Človek ako tvor mysliaci zodpovedá za svoje správanie so všetkými jeho dôsledkami. Snáď práve preto sa mnohí muži nesprávajú promiskuitne, aj keď zostáva večnou otázkou, či je monogamia pre ľudský druh prirodzená alebo nie. V rámci sexuálnych fantázií existujú medzi mužmi a ženami zásadné rozdiely už len v tom, že muži ich mávajú asi dvakrát viac ako ženy.

A o čom že snívajú naši muži a ženy?

Výskumy ukazujú, že kľúčovou mužskú fantáziou je mať okolo seba veľa krásnych a mladých žien, ktoré sa ich snažia získať. V spánku sníva muži skôr o sexuálnych udalostiach. V mužských predstavách sú cudzinky, niekoľko mileniek naraz alebo anonymné vášnivá žena. Muži majú tendenciu v rámci jednej sexuálnej fantázie partnerky meniť, čo ženy vo svojich predstavách robia len zriedka. Tiež fantázie o skupinovom sexe sú doménou skôr mužov ako žien. Muži sa často zameriavajú na časti mladého ženského tela a ich sexuálne zážitky sú úplne zbavené emočného kontextu.

Evolučný biológ dr. Bruce Ellis k tomu dodáva:

"Najvýraznejším rysom mužskej fantázie je, že sex je čistá rozkoš a telesné potešenie zbavené obtiažnych vzťahov, emočného vydierania, komplikovaných peripetií, nutnosti dvoriť a dlhé predohry." V ​​ženských predstavách naproti tomu často figurujú známi muži. Ženy sa zameriavajú na osobné a emočné vlastnosti vyfantazírovaných mužov. Sústredí sa na pocity a správanie. Ale vizuálne predstavy sú pre nich až na druhom mieste. Ženy vo svojich snoch primárne zdôrazňujú lásku, nehu a osobnej zaviazanosti. Čo dodať? Sexuálnych predstáv svojich partnerov sa nemusíme báť, ale musíme vždy dbať na to, aby sme svojim milým nechali, že naše sny sa netýkajú vždycky iba ich.

Sny o viac ženách a o pocitoch


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky