Nekonečný sex

Mužom niekedy dlho trvá, než dosiahnu vyvrcholenie, a ich partnerky sú z toho frustrované. Čo robiť radí psychologička a sexuologička Laura Janáčková, ktorej stĺpiky budete v Mojej psychológii čítať pravidelne.


Mužská sexuálne funkcie sa skladá z libida, erekcie a orgazmu, ktorý je väčšinou sprevádzaný ejakuláciou

Jednoducho povedané to znamená, že keď sa chce muž milovať, postaví sa mu penis a jeho dráždením je vyvolaný orgazmus, pri ktorom u zdravých mužov dochádza k ejakulácii. Vedci z oblasti sexuológie skúmali dĺžku súlože "so stopkami v ruke", to znamená, že merali čas od preniknutie penisu do pošvy k dosiahnutiu orgazmu u muža. Zo štatistík teda vieme, že priemerná súlož trvá vo svete osem minút. Ak sa vám to zdá málo, niektoré z vás určite poteší, že českí muži súložia v priemere až štrnásť minút.

Čo keď ale súlož nemá konca?

Nedávno ku mne do praxe prišla mladá žena. Mala strach, že príde o svojho partnera, pretože ju nebaví sa s ním milovať. Po krátkom rozhovore sme sa dostali k jadru veci: "Pri súloži som ešte nikdy neprežila orgazmus a môjmu partnerovi strašne dlho trvá, než vyvrcholí. Keď som sa o tom bavila s kamarátkami, vraveli, že mám zavzdychať, muža to vzruší a bude čoskoro koniec. Skúšala som to, ale nepomáha to. Nemôžem mu predsa povedať, že ma sex s ním nebaví, a dať tak šancu milenca, "povedala. Muži si myslia, že erekcia z nich robí muža a čím dlhšie vydržia, tým sú lepšie. Súčasné výskumy ukazujú, že iba 23% žien prežíva vaginálny orgazmus.

Mnoho z nás sa teda stretáva so situáciou, že pri súloži orgazmus neprežívajú

Dlhá súlož, často sprevádzaná zmenami polôh, potom pre ženy často predstavuje skôr telocvik končiace v extrémnych prípadoch bolestivosťou a kožným podráždením. Naporúdzi je potom otázka, prečo tento druh cvičenia ženy opakujú. Z lásky? Alebo zo strachu? Predovšetkým mladí muži si často myslia, že dlhá erekcie a jej udržanie je znakom toho, že sú "samci", a vôbec netuší, že by mohlo ísť o poruchu nazvanú retardovaná ejakulácie. Sledovanie pornografických erotických scén je mnohokrát tiež vedie k presvedčeniu, že "kvalitné" súlož trvá dlhšie ako pol hodiny a hlavne že je to práve to, čo všetky ženy chcú a potrebujú.

A pretože v našej spoločnosti stále panujú istá tabu v sexuálnej komunikácii medzi partnermi

Veľakrát ani netušia, aké sú skutočné sexuálne priania ich partneriek. Stále ma prekvapuje, že sa v praxi stretávam s manželskými pármi, kde muž mnoho rokov vôbec nevie, že jeho partnerka dosahuje orgazmus len dráždením klitorisu. Čo sa týka dĺžky ejakulácia, kde je hranica medzi normou a poruchou? O poruche typu oneskorené čiže retardované ejakulácie môžeme hovoriť vtedy, keď muž nie je schopný kontrolovať svoju ejakuláciu, ku ktorej dochádza neskôr, než by si partneri želali, čo spôsobuje u oboch alebo u niektorého z nich výrazný diskomfort. Retardovaná ejakulácia má psychogénne alebo organické dôvody.

Medzi psychogénne dôvody môžeme zaradiť psychosociálne príčiny

Napríklad nevedomú agresivitu, strach z otehotnenia partnerky, mylnú predstavu naozajstného muža a podobne. V tejto oblasti má často vplyv aj religiozita, preferencie masturbácia pred pohlavným stykom, zlý masturbačnou návyk, sexuálny prejav úzkosti, ale aj možné sexuálne deviácie a anomálne motivačné systémy. Organické príčiny zahŕňajú vrodené malformácie, anatomické, neurogénna, infekčné, endokrinologické či farmakologické dôvody. Ak si žena ďalšie predlžovanie súlože nepraje, partneri by ju mali ukončiť a muž by sa mal "dotiahnuť" k ejakulácii masturbáciou. V tejto situácii je najdôležitejšie, aby žena bola schopná naznačiť svoje želanie súlož ďalej nepredlžovať. To najdôležitejšie pri milovaní totiž nie je ejakulovať pri súloži, ale aby obaja partneri dosiahli sexuálneho uspokojenia. A to spôsobom, ktorý bude vyhovovať obom.

Nekonečný sex


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Re: Nekonečný sex

Slavčo | 15.12.2015 22:24
Krátko vydržíš, je zle... dlho vydržíš, je zle. A kedy bude dobre?

Re: Nekonečný sex

sumichrast | 26.01.2016 21:29
trrrtkaj

Re: Nekonečný sex

Hugo | 24.04.2016 14:37
Mam ten problem. A paci sa mi. Sukam aj 8 hodin. Partnerka po 4-5 cislach hovori ze si nesadne ze ju boli pipina. Ale paci sa jej to jemne aj tvrdo polohy su ako gimnastika.

Re: Nekonečný sex

Pukavček | 13.02.2017 09:59
je jasne, ze holka potrebuje dlhsie drazdenie, nez muz, ale je to dvojsecna zbran, lebo prilis dlhy sex bez ejakulacie sa casto zda nekonecny a oboch vas to moze zacat nudit. Vec sa da "napravit" aj bez tabliet, takze skor, nez nieco budete kupovat, odporucam precitat si nasledovne -- https://vimax.sk/oneskorena-retardovana-ejakulacia/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky