Kuriózne prípady z urológie

Tento článok popisuje kuriózne prípady sexuálne motivovaného správania, s ktorými sa museli potýkať lekári urologickej kliniky olomouckej fakultnej nemocnice. Z prípadov vyplýva jasné ponaučenie.


Lepidlo + penis = problém

Štrnásťročný mladík často, až niekoľkokrát denne, masturboval svižným preťahovaním predkožky cez žaluď. Po niekoľko mesiacov žil v strese, keď bol úplne nevhodne poučený literatúrou a rodičmi o škodlivosti masturbácie na ďalšie pohlavný život (riziko neskoršej impotencia vyčerpaním "prírodou prideleného počtu ejakuláciou") a možnosti vážneho narušenia celkového zdravotného stavu (klasické informácie o "vysychanie miechy" a ďalšie výmysly). Hľadal spôsob, ako prerušiť bludný kruh medzi fyzickou potrebou pôsobiť si príjemné veci a vedomím, že si tým vážne škodí. Za vinníka označil predkožku, domnieval sa, že keď nepôjde pretiahnuť, bude všetko v poriadku. Toho sa snažil dosiahnuť použitím sekundového lepidla. Prvýkrát k tomu došlo bez potreby lekárskej asistencie - všetko sa spravilo v krátkej dobe samo. Pri druhom pokuse bol mladík dôslednejší - užil viac lepidla, vopred osušil podľa návodu lepené plochy a odmastil je. K lekárovi prišiel druhý deň pre bolesti penisu, najmä pri erekcii, ktoré ani týmto drastickým spôsobom nedokázal zabrániť. Lekári našli začervenaný žaluď a zlepenú opuchnutú predkožku s drobnými trhlinami. Po aplikácii antibiotické a znecitlivujúce masti sa mladíkovo poranenia zahojila bez ďalších komplikácií. Po odbornom vysvetlení problematiky fyziologické potreby masturbácie, zbúranie mýtov sa viac neobjavil.

Nezvyčajné praktiky

V dopoludňajších hodinách sa dostavil na ambulancii urologické kliniky mladý muž s manželkou as nemožnosťou sa vymočiť. Príčinou bolo kukuričné ​​zrno, ktoré uviazlo v močovej trubici asi l cm od jej vyústenia navonok. Pre bolesti nemal v tejto chvíli postihnutý muž moc chuti na vysvetľovanie. Postupne však bolo možné zistiť mechanizmus vzniku tejto komplikácie. Išlo o náruživý pár, ktorý si obľúbil menej obvyklé spôsoby pohlavného ukájanie, a najmä v rámci milostnej predohry prevádzkoval najrôznejšie hrátky so svojimi genitáliami. K jednej z najobľúbenejších patrila hra s kukuričným zrnom, ktoré si muž zaviedol na kraj močovej trubice a žena je potom jazykom a ústami dobývala späť. Počas tejto aktivity spravidla nastupovala mocná erekcie, ktoré potom bolo využité už obvyklým spôsobom. Večer pred návštevou ambulancie však bolo vybraných zrejme zrno väčšie ako inokedy a partnerka nebola cez všetky snahy schopná je vysať. Po styku došlo k bolestivej zástave močenia. Ako možné riešenie tejto komplikácie sa ukázalo použitie špeciálneho košíka, ktorý zrno zachytil a vytiahol. Ku kontrole za jeden týždeň sa už chorý nedostavil aj keď sľúbil priniesť údajne dlhý zoznam nezvyčajných sexuálnych aktivít, ktoré s manželkou prevádzkujú.

Zlé riešenie problému s erekciou

Mladý muž vo veku okolo 25 rokov, teda na vrchole svojich sexuálnych možností, uspokojoval spočiatku ochotne a neskôr už s rastúcim zúfalstvom nadmerné sexuálne nároky svojej partnerky. Namiesto rozchodu sa márne snažil riešiť vec afrodiziakami. Raz, bezradný z bědující partnerky nad ochabnutým penisom, ktorý nebolo možné znovu prinútiť k erekcii, odišiel do kuchyne a tam nájdenú grilovacie ihlou - ako to sám nazval - si "prešpikoval penis". Prečo a ako to urobil presne nevie - bol v strese a asi aj pod vplyvom alkoholu. Snáď si raz, alebo aj viackrát zabodol ihlu cez žaluď pozdĺžne do penisu. Erekcia, v ktorú dúfal, sa nedostavila, zato silné krvácanie. Chorý bol dopravený na operačnú sálu a pre nepokoj uvedený do narkózy. Operačný tím ošetril všetky krvácajúce cievy. Chorý sa lehote napravil bez ťažkostí.

Ihla nie je na hranie

Najmladším chorým bol osemročný chlapec, ktorého priviedla matka na ambulancii kliniky. Večer si navliekal korálky na silonový vlasec za pomoci ihly. Tá sa potom nejakým spôsobom, o ktorom chlapec nechcel príliš hovoriť, dostala do zadnej časti močovej trubice a uviazla tam. Našťastie sa zveril so svojím problémom včas. Vyšetrením bola zistená bolestivosť na hrádzi. Röntgenová snímka ukázal tieň tvare ihly. V celkovej narkóze bola vykonaná uretroskopie (endoskopické vyšetrenie močovej rúry) a nájdená kovová ihla dĺžky 47 mm. Ťažko sa podarilo uvoľniť koniec ihly tak, že ho bolo možné uchopiť kliešťami a cudzie teleso vybrať.

Kľúč na penise

66 ročný muž urobi doma klobásky a popíjal pri tom pravú valašskú slivovicu. Po čase sa snažil masturbovať, ale jeho erekcia bola nedostatočná. Preto si na penis navliekol kľúč od udiarne, ktorého oko sa mu zdalo svojou veľkosťou pre posilnenie erekcie vhodné. Erekcia bolo dosiahnuté, ale po ukojenie sa nedarilo objemný a vlastne už priškrtenie penis z oka kľúča vybrať. Muž doudil a išiel spať. Ráno sa opäť pokúšal kľúč sňať, ale márne. Močil veľmi ťažko. Veľmi sa hanbil a návštevu lekára odkladal až nebolo zbyt. Keď sa konečne k lekárovi vypravil bola konštatovaná suchá gangréna penisu, ktorý bol čierny, so suchou kožou. Pri ohliadke zvyšku penisu bola - pri zanedbanej hygienickej úrovni chorého - nájdená mŕtva mucha a 37 živých hrubých lariev. Po odstránení odumretého penisu sa chorý naučil močiť v sede a na kontrolu viac neprišiel.

Článok v plnom znení as fotografiami nájdete na stránkach časopisu Urológia pre prax.

Kuriózne prípady z urológie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky