Erekcia (nielen) počas puberty

Každý zdravý chlapec si prejde obdobím, kedy končí detstvo a začne dospievania. Z ničoho nič si začne všímať, že telo reaguje inak a všíma si, že má čo chvíľu erekciu, či už kvôli slečne, alebo bez zjavnej príčiny.


Za všetkým hľadaj hormóny

Na začiatku puberty telo začne produkovať pohlavné hormóny, ktoré sa stanú motorom dospievania a potom aj pohlavného života. V prípade chlapov ide hlavne o testosterón. Jeho produkcia sa zněkolikanásobí prakticky zo dňa na deň. Ale pre telo je to novinka. Nevie, ako na takú veľa pohlavných hormónov reagovať a ako si zvykne, je chlapec veľmi vzrušivý.

Ku vzrušenie stačí málo

Ako chlapec dospeje a zvykne si, nie je problém vyvolať erekciu prakticky čímkoľvek. Stačí často aj pohľad na peknú slečnu. Samozrejme aj myšlienka na sex, peknú babu (alebo chlapca) alebo akákoľvek predstava.

Čo je ale horšie, v tomto období sa niekedy nedajú vyhnať predstavy s erotickým alebo sexuálnym podtextom z hlavy. Jediné, čo je pozitívne, je dočasnosť tohto javu.

Samovoľné erekcie

Niekedy je vzrušivosť tak veľká, že k erekcii dochádza bez zjavnej príčiny. Deje sa to v období, keď prudko vzrastie hladina testosterónu. Toto obdobie trvá väčšinou len niekoľko mesiacov. Potom si telo zvykne a je potrebné sa sústrediť na erotický podnet, aby sa dostavila erekcia.

Nočná erekcia

Počas snívanie mozog triedi spomienky na predošlý deň. Samozrejme, že keď si typický teenager kráti nudné vyučovanie myšlienkami na tú slečnu v minisukni s ostro nabitým výstrihom, čo stretol cestou do školy, bude táto slečna figurovať v snoch is tými predstavami.

Navyše dôjde počas fázy REM ik zrýchleniu srdcovej činnosti. Tým sa zlepší prekrvenie a zostáva veľa krvi aj pre penis. Výsledkom toho všetkého je niekoľko stvrdnutie penisu za noc.

Ďalší faktor je spánok samotný. Počas spánku sa vždy na chvíľu uvoľní všetky svaly, teda aj tie, čo drží penis zmenšený. Takže rozmery sú ako pri erekcii, len nie je tvrdý, pretože nezadržiava krv.

Je to úplne normálny jav a vymiznú až vo chvíli, keď v starobe stratí schopnosť erekcie vplyvom zdravotného stavu.

Ranná erekcia

Je ďalšia vec, ktoré si mladý muž všimne. Po prebudení je často penis ako kameň. Je to posledná z tých nočných erekciou. Každý, kto ju má, si môže gratulovať, pretože podľa lekárov je to indikátor zdravotného stavu. Ranná erekcia znamená, že muž netrpí ochorením srdca, cukrovkou a ďalšími zdravotnými problémami. Ale pozor, tento indikátor je tak citlivý, že po puberte ho môže rozhodiť aj chrípka alebo stres v práci.

Polúcia

Niekedy pri nočnej erekcii dôjde ik samovoľné ejakuláciu. Takto si telo pomáha od nadbytočného ejakulátu, ktorý sa začne tvoriť počas puberty. Opäť sa jedná o prejav zdravia, aj keď nemusí byť príjemný. Našťastie sa tento prejav dá jednoducho eliminovať riadeným vystreknutím ejakulátu - masturbáciou.

Masturbácia

Masturbácia je ďalší z prejavov prebúdzajúcej sa sexuality. Je prirodzená, silne návyková a zdravá. V tomto období môže aj pomôcť s eliminovaním nechcených erekciou, stačí len masturbovať dostatočne často, aby sa uvoľnilo sexuálne napätie.

Intímne kontakt

Ďalšia vec, na ktorú malý bojovník reaguje povstaním, je akákoľvek nová intímna skúsenosť so slečnou alebo chalanom. Neviem o nikom, komu by sa nepostavil pri prvom vášnivejšom bozku alebo pri maznanie. Opäť úplne normálne a nedá sa s tým nič robiť.

Ako to diskrétne vyriešiť?

Nie vždy je žiaduce zbraň v pohotovosti za všetkých okolností. Hlavne v spoločnosti, keď môže aj cez oblečenie byť zrejmé, čo sa vlastne deje.

Našťastie existujú štyri spôsoby riešenia. Prvým z nich je masturbácia. Chlapec potom nie je nadržaný, nemá v noci polúcia a nie je špinavé prestieradlo a navyše pozná svoje telo a reakcie.

Druhá možnosť je nemyslieť na sex. Nájsť si niečo, čo je asexuálnu a to nedá mozgu priestor na sex (medzi 10. a 12. rokom života som sa tak naučil programovať).

Tretia možnosť je unaviť sa pri športe. Vyplaví sa adrenalín a ten blokuje erekciu. V prírode adrenalín znamená útek do bezpeční alebo obrana, v oboch situáciách krv potrebujú svaly a penis jej nemá dostatok.

No a konečne poslednou možnosťou, ktorú máme je maskovanie. Penis sa dá aj pri erekcii pritiahnuť k bruchu. Stačí ho zafixovať gumou od trenírok, voľnejšie tričko a je po probléme.

Nech sa vás týka ktorýkoľvek z popísaných prípadov, majte na pamäti, že mať erekciu je vždy tá lepšia alternatíva. Je kľúčom k poznaniu vlastného tela, poskytuje príjemné pocity a dáva istotu, že netrpíte žiadnou vážnou chorobou.Jde len o to, ako si vyčistiť hlavu a ako erekciu maskovať v spoločnosti.

Erekcia (nielen) počas puberty


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky