Nočné kluby Praha

Zábava v našom hlavnom meste rozhodne nekončí pred polnocou a tento článok sa zaoberá tým, čo je možné v Prahe robiť v neskorých večerných alebo skorých ranných hodinách. Jednou z možností sú pražskej nočné kluby.


Nočné kluby

Akonáhle sa zotmie, zaplní sa ulice stovkami svetiel a pútačov, ktoré lákajú do rôznych podnikov. Je tiež možné dostať na vytipovaných miestach (predovšetkým na Václavskom námestí) letáky od miestnych rozdávacie, ktoré vás s prehľadnou mapkou dovedú do daného podniku a vopred vás informujú o ponuke a cenových podmienkach. Noc je ešte mladá, takže je dobrý nápad s kamarátmi taký podnik navštíviť. Vopred je ale dobré sa rozhodnúť a radšej si podnik vybrať ešte za triezveho stavu doma. Existuje aj veľa menej pekných podnikov, ktorých návšteva nie je dobrá. Nemožno povedať, že by lokácie nevyhnutne vopred zaisťovala kvalitu a pretože majú niektoré podniky vstupné, tak sa nepozriete dovnútra bez zaplatenia. Je teda lepšie si všetko vopred doma nájsť na internete. Tiež je potrebné dodať, že vzhľadom na to, že do tohto podniku pravdepodobne pôjdete až v neskorej fáze večera, nemusí byť váš úsudok úplne presný.

Čo ponúka nočné kluby

Ponuka väčšiny týchto klubov je zvyčajne rovnaká. Na pódiu tancujú sporo odeté alebo nahé ženy a pod pódiom sú sedačky, na ktoré si môžete sadnúť a objednať si pitie. V zadnej časti potom sú privátne kabíny, do ktorých môžete ísť na privátne tanec alebo iné služby (zvyčajne ale len to prvé). Vzadu potom je bar. Akcie, ktoré v týchto kluboch sú, bývajú rôzne pre každý deň as rôznou tematikou. Obvykle je tiež na polnoc pripravená polnočnej šou, ktorú tvoria napríklad lesbické scény alebo iné.

Druhy nočných klubov

Základné členenie je podľa formy zárobku klubu. V niektorých je vysoké vstupné, ale po vstupe je už cena všetkých nápojov viacmenej štandardnej alebo mierne vyššie. Druhým typom nočných klubov potom sú podniky, v ktorých je vstup zadarmo, ale poplatok je de facto obsiahnutý v cene nápojov. Malé pivo tak môže vyjsť aj na stovku alebo dve stovky. Zase ale neplatíte za vstup, takže to teoreticky môže vyjsť lacnejšie. Záleží veľa na tom, ako veľmi máte v pláne piť. Vopred odporúčam si ceny prezrieť, aby ste predišli brutálne vysokému účtu na konci. Je ale pravda, že väčšina nočných klubov účtuje nápoje rovno - zrejme práve preto, aby týmto potenciálnym komplikáciám predišla. Na otázku, či sa dá vstúpiť dovnútra a potom si nič neobjednať je nejednoznačná odpoveď. Je to neslušné, ale či vás po chvíli z podniku vyvedú, sa asi bude líšiť podnik od podniku. Dodal by som, že v podnikoch s bezplatným vstupom chodia k vášmu stolu každú chvíľu dievčatá s ponukou privátneho tanca. V kluboch sa vstupným bývajú menej intruzivní a chodí menej. Úvaha nad tým, čo sa viac oplatí, je ťažšie. Do určite miery je nulový vstup dobrým znakom, pretože značí, že majiteľ verí, že bude chcieť klient v klube zostať a kúpiť si pár drinkov. Na druhú stranu je ale pravda, že účtovanie vstupného predstavuje aj isté sebavedomie majiteľa, takže ťažko povedať. Ak chcete skonzumovať veľa nápojov, rozhodne je lepšie ísť do klubu so vstupným. Naopak, ak sa idete len pozerať, je lepšie klub bez vstupného.

Akcie v nočných kluboch

Nie každý deň je v nočných kluboch rovnaký. V niektoré dni sa konajú špeciálne tematické akcie. Niekedy sa tak namiesto nočného klubu ocitnete v pekle, nemocnici, u Santa Clausa doma alebo na policajnej stanici. Ak máte nejaké zvláštne záujmy a chute, odporúčam si pozrieť plán akcií a prísť v správny deň, tak aby ste si to viac užili.

Návštevnosť nočných klubov

Praha je cez celý rok preplnená turistami. Najväčší nával turistov možno spoznať na jar a na jeseň. Silné bývajú aj vianočné sviatky a silvester. Z hľadiska jednotlivých dní v týždni už to nie je tak rozdielne, ale logicky najhoršie sú piatky a soboty. V tieto dni je síce najväčší záujem do nočných klubov zájsť, ale bývajú aj najviac zaplnené, a to v zásade bez ohľadu na spôsob vyberania vstupného. O niečo viac ľudí býva v tých bez vstupného a to najmä v okolí Václavského námestia. Na druhej strane majú väčšinou tieto podniky veľkú kapacitu a tak nie je dôvod sa príliš znepokojovať. Málinko lepšie je síce tieto kluby navštevovať cez týždeň, ale je jasné, že to veľa ľudí kvôli práci druhý deň robiť nemôže. Ďalej by stálo za to dodať, že si nie je dobré sebou brať veľa vecí, pretože vás s nimi zvyčajne nepustí dnu a musíte si ich dať do šatne, čo zdržuje vstup a hrozí, že si ich pri odchode zabudnete vyzdvihnúť.

Go Go tanečnice v nočných kluboch

Samotná čísla, ktoré sú divákom v kluboch predstavovaná, sú rôzne. Zvyčajne sa jedná o jednu alebo dve tanečnice, ktoré tancujú na určitú hudbu av rytme sa zbavujú posledných zvyškov oblečenia, s ktorými na parket vstupovali. Na chvíľu si potom kľaknite na kraj pódia, aby im za strunu nohavičiek alebo pančúch mohli diváci dať nejakú tú bankovku. Akonáhle hudba skončí, slečny sa zdvihnú a opustí pódium, na ktorom je vystrieda iná dvojica alebo trojica. Niekedy sa ženy medzi sebou na parkete bozkávajú alebo osahávají. Niektoré kluby tiež majú tyče, okolo ktorých sa tanečnica zvíja do rytmu hudby. Celkovo je to rozhodne niečo iné, než čo vídame v bežných kluboch ako doplnok hudby. Predovšetkým teda v tom, že v normálnych kluboch zvyčajne ženy nevyzliekajú svoje prádlo do úplnej nahoty.

Nočné kluby v Prahe

V Prahe je centrom tohto typu zábavy Václavské námestie a okolie. Na Václavskom námestí môžete skúsiť napríklad podnik Hot Peppers, ktorý je bez vstupného. Trochu odlišným podnikom v inej časti Bratislavy je potom Showpark, v ktorom obchádzate oddelené izby a volíte ten, do ktorého vstúpite. Cenu si dohovárate priamo s dievčaťom. Zároveň je tu aj štandardné strip bar. Jeho cena je zahrnutá v cene vstupného. Ďalším podobným podnikom je potom Neon Club, tentoraz zase bez vstupného. Existuje aj celý rad takzvaných kabaretov, ktoré sú podobné vyššie spomenutým klubom, ale predsa len majú trochu viac štýlu a často sa tam tiež hrá klasickejšie muzika. Nemusíte sa však držať centra. Podniky tohto typu sú rozosiate po celej Prahe.

Záverom je teda možné povedať, že je v Prahe naozaj veľký výber nočných podnikov a je len na vás, ktorý zvolíte. Vopred si rozmyslite otázku vstupného versus ceny nápojov a tiež či sa práve nekoná nejaká zaujímavá akcia. Nakoniec tiež môžete porovnať "dodatkové služby", teda rôzne súkromné ​​tanca a podobne. Zároveň zvážte deň a čas, kedy sa dostavíte, aby nebolo plno alebo takmer plno. S dodržaním týchto rád je malá pravdepodobnosť, že by ste odchádzali z nočného klubu sklamaní.

Nočné kluby Praha


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Re: No?né kluby Praha

maria kovacova | 22.05.2013 18:38
mam zajem o pracovni misto

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Nočné kluby Praha

Benešov u Prahy Vlašim Sázava Týnec nad Sázavou Votice Čerčany Bystřice u Benešova Neveklov Netvořice Čechtice Divišov Miličín Chocerady Trhový Štěpánov Dolní Kralovice Postupice Vrchotovy Janovice Louňovice pod Blaníkem Poříčí nad Sázavou Pyšely