Gay Klub Brno

Aj homosexuáli sa chcú baviť a zoznamovať! Sú to obyčajní ľudia rovnako ako Vy! Kluby určené pre gayov sú plné pohody, rešpektu a voľné zábavy! Nemusí je nutne navštevovať len gayovia, ale aj heterosexuáli z túžby po dobrodružstve.


Kluby pre gayov a lesbičky ponúkajú veľa kvalitnej zábavy. Tá ale nie je v ničom výnimočná ako zábava heterosexuálov. Aj tu sa stretnete s priateľmi, spoločne popíja na bare, zatancujete si a porozprávate o tom, čo ste zažili v práci či doma. Gay kluby rozhodne nie sú ufúľanej, netolerantný a sexistické, ako sa možno domnievajú - naopak! Žiadne orgie tu nečakajte. Tieto kluby sú totiž v dni svojho otvorenia napchaté na prasknutie ľuďmi, ktorí sa chcú baviť "medzi svojimi" - vkusne a usporiadane!!

Kto je to gay?

Gay je muž priťahovaný rovnakým pohlavím. Táto láska a sympatie sú úplne prirodzené a nenútené. Existuje aj možnosť, že sa heterosexuál mylne domnieva, že je gayom, a to napríklad v prípade, že prežil neobyčajne silný emotívny zážitok s mužom alebo zažíva erekciu pri bližšom kontakte s rovnakým pohlavím. Homosexuálom sa človek nestáva myšlienkou alebo svojím správaním. Táto orientácia je vrodená a nemožno sa jej naučiť. Niekto si pod slovom "gay" ihneď predstaví sex. Mnohým ľuďom tento pojem dokonca robí problém vysloviť, štíty sa ho a bojí. Všetko je dané neznalosťou a bůhvíjakým zoznamom prehreškov.

Mýty o gayích

Po svete koluje mnoho neprávd a mýtov o gayích, ktoré ľudí odrádzajú od pozitívnych názorov a myšlienok o naozajstné homosexualite.

Sú divní a divne sa tiež správajú! Divní? Divne sa správajú? A kto to povedal? Homosexuáli majú rovnaké potreby a sny ako ostatné. Majú radi ľudí, zvieratá a život. Nesprávajú sa divne, to si len nalhávají tí, ktorí by chceli, aby sa divne správali. Okolo nás žije mnoho gayov a lesbičiek a vôbec o tom nevieme. Správajú sa totiž nenápadne, nikde nevykřikují svoju orientáciu ani nemávate ružovými šatky s nápisom "Som gay". Do niektorých gayov by ste snáď ani nikdy nepovedali, že sa im viac páčia muži ako ženy.
Každý gay má alebo bude mať AIDS! Veľký omyl, ktorý mylne koluje po celom svete. Chorobou AIDS trpia nielen homosexuáli, ale nakaziť sa môžu aj heterosexuáli. Téma AIDS je pre gayov veľmi naliehavú a nepríjemné. Choroba je totiž spôsobená štýlom života a tým, ako ku svojmu zdraviu pristupujete. Aj Heterosexual sa môže stať, že si zabudne pred sexom vziať kondóm ...
Gayovia žijú bujarým a nespútaným životom! Gayovia sa radi bavia, ale to neznamená, že si na svoju zábavu nevedia zarobiť. Keď zamestnáte gayov, môžete si byť istí spoľahlivo a perfektne odvedenú prác. Gayovia sa výborne hodí do odborov ako kaderník, organizátor akcií alebo kozmetický salón. Oplývajú zmyslom pre krásu, rozumejú si so ženami a vie oceniť ľudskú snahu.
Stále skrývajú svoju orientáciu, aj keď je očividná! Občas je odkrytie a zverejnenie svoje odlišné orientácie zložité vďaka náboženským pomerom v rodine alebo pedantskému otcovi. Navyše sa gayovia viac bojí o nadviazanie vzťahu, majú to predsa len zložitejšie ako heterosexuáli. Musia sa znížiť k hľadaní lásky cez internet alebo pochybné chaty. Veľakrát z týchto vzťahov vychádzajú sklamaní. Aj homosexuáli majú právo na lásku a svoj život by si mali užiť rovnako ako heterosexuáli - na plno a podľa svojho.

História homosexuality

Homosexualita sa v skorších dobách označovala ako choroba a ľudia sa jej snažili liečiť najrôznejšími spôsobmi. Lekári bola táto orientácia popisovaná ako porucha sexuálneho zdravia a neprípustný rozmar odporného chtíč. Dejiny zaznamenali prvé známky homosexuality približne pred 4.000 rokmi, kedy sa v chrámoch prvýkrát ponúkala mužská prostitúcia pod vedením veľkňaza. V staroveku bola táto prostitúcia bežná, aj keď sa medzi ľuďmi hovorilo o pekelnom hriechu a zvrhlosti. Od 11. storočia sa problematikou homosexuality začali zaoberať svetské súdy a niektoré jedince za ich preukázanú orientáciu dokonca popravoval ako výstrahu pre ostatných troufalce. Homosexualita bola tiež dlho spájaná s čarodejníctvom. Trestala sa smrťou, mučením, väzením, nútenými prácami aj bičovaním. Po opakovateľných operáciách a pokusoch sa lekári zhodli na tom, že je homosexualita nezmeniteľná a liečiť sa nedá! Dnes sú gayovia a lesbičky vnímanie ako normálne súčasť obyvateľstva a ich orientácia je heterosexuálmi prijímaná kladne. Od roku 2006 je u nás v SR povolené uzatvoriť registrované partnerstvo medzi gaymi aj lesbičkami.

Gay kluby - zábava pre gayov aj heterosexuálmi

Nie je žiadnou výnimkou, že v gay kluboch často narazíte aj na heterosexuálmi. Do týchto klubov tiež radi chodia ženy, pretože majú istotu, že tu po nich nebudú skákať žiadni sexuchtiví muži. Vývoj gay klubov ide neustále dopredu a aj na takomto mieste sa môžete skvele pobaviť. V Brne gay kluby jednoducho idú. Fungujú tu v niekoľkých priestoroch, kde ľudia z menších miest hľadajú anonymitu a súkromie. V gay kluboch sa zoznamujú gayovia aj lesbičky, nájde tu svoje útočisko každý, kto má rád spoločnosť a hudbu.

Programy a akcie pre gayov a lesbičky

Možno Vás napadá otázka, aké programy frčí v gay kluboch? Na akú hudbu sa baví gayovia a lesbičky? Nepřekvapíme Vás! Je to rovnaké ako u hererosexuálů - večer s českými piesňami, karaoke párty, pyžamová párty, striptíz, go-go tanečníci, obsluha hore bez .... Asi najžiadanejším programom gay klubov býva travesti show, v ktorej často gayovia vystupujú a ktorá je veľmi obľúbená aj u heterosexuálov. Vynikajúca zábava je tu zaručená!! Nudiť sa tu rozhodne nebudete!

Travesti show

Kto by nepoznal starú typickú zábavu v mene travesti! Tieto show sú známe už niekoľko desiatok rokov a stále patrí medzi najvyhľadávanejšie podujatia všetkých diskoték a klubov. Travesti show dokáže spestriť akúkoľvek diskotéku, tanečný večer, oslavu alebo večierok. Prenesie svojich hostí do sveta hudby, tanca, zábavy, svetiel a známych osobností. V tejto show môžete uvidieť prezlečené muža za slávnej speváčky ako napríklad Helenu Vondráčkovú, Naďu Urbánkovú, Tinu Turner, Veru Špinarová a mnoho ďalšieho. Travesti je vhodné pre mužov i ženy a všetci sa rovnako dobre pobaví. Ak ste ešte žiadnu travesti show nenavštívili, neváhajte a určite si túto originálnu zábavu nenechajte ujsť!

Slávni gayovia

Aj medzi slávnymi osobnosťami je veľké množstvo gayov a lesbičiek. Niektorí svoju orientáciu tajili celú dobu svojej umeleckej pôsobnosti, iní sa nehanbili vyjsť na svetlo už v začiatkoch svojej kariéry:

 

 • Pedro Almodóvar (španielsky režisér)
 • Hans Christian Andersen (spisovateľ, dramatik)
 • Eduard Cupák (český herec)
 • Peter I. Čajkovskij (ruský skladateľ)
 • James Dean (obľúbený americký herec a idol ženských sŕdc)
 • Ruppert Everet (herec)
 • Stephen Gately (spevák kapely Boyzone)
 • Elton John (spevák, skladateľ)
 • Chris Lowe (spevák, hudobník z Británie)
 • Leonardo Da Vinci (maliar)
 • George Michael, Prince, Freddie Mercury (speváci)
 • Martina Navrátilová (tenistka)
 • Aneta Langerová (speváčka)
 • Gianni Versace (návrhár)
 • Oscar Wilde (spisovateľ, dramatik)

Gay Klub Brno


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky