Ženy chcú o problémoch vo vzťahu hovoriť, muži chcú len viac sexu

Tvrdenie, že muži chcú len sex a nič iné ich nezaujíma, nie je až tak cynické, ako sa môže zdať. Podľa britskej psychologické organizácie Relate pomáhajúci manželom a partnerom riešiť ich vzťahovú krízu odráža toto tvrdenie realitu.


Akonáhle začne mať vzťah problémy, sú to ženy, ktoré začnú ako prvé hľadať pomoc. A chcú o problémoch predovšetkým hovoriť. Muži vyhľadajú pomoc až vo chvíli, keď sa potápa loď. A ide im o jediné. Ako najrýchlejšie problém vyriešiť a mať viac sexu.

Ženy chcú o problémoch vo vzťahu hovoriť, muži chcú len viac sexu

Štúdia publikovaná v denníku Daily Mail sa opiera o rozhovory psychoterapeutov pracujúcich pre organizáciu Relate. Podľa záverov si muži mnohokrát dlho neuvedomujú, že im vzťah krachuje. Aj keď znaky krízy sú evidentné. Mnohí muži vnímajú poradňu a terapiu ako slabosť a využijú ju naozaj až vo chvíli, keď sa ich loď vzťahu potápa. Potom ale žiadajú jediné, zoznam rýchlych a efektívnych riešení, toho, čo majú robiť, aby sa všetko rýchlo napravilo a oni mali zase dosť sexu.

"Ženy vedľa toho hľadajú v poradniach viac komunikácie a porozumenia

A snaží sa pri sedení vykonať revíziu zdravotného stavu svojho vzťahu," píše Daily Mail s tým, že muži majú veľmi praktický prístup. Pre nich je sedenie príležitosťou vyriešiť rýchlo problém a mať znova sex. Vyplýva to zo štúdie Davida Wilkinsa, ktorý vyspovedal niekoľko terapeutov.

"Niekedy je pre mužov hnacou silou, ktorá ich vedie na terapiu, to, že budú s partnerkou lepšie komunikovať a budú mať viac sexu. Myslím, že ak chcete viac mužov dostať na terapiu, potom musíte jednoducho povedať, príďte sa k nám poradiť a budete mať viac sexu! "Cituje jedného z terapeutov spoločnosti Relate denník Daily Mail.

Muži pritom paradoxne potrebujú terapiu viac ako ženy. Takmer tri štvrtiny samovrahov sú muži, trikrát viac mužov je závislých na alkohole a deväť z desiatich osôb s poruchami spánku sú muži.

Ženy chcú o problémoch vo vzťahu hovoriť, muži chcú len viac sexu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky