Záhada bodu G

Má ženské telo gombík, ktorý vyvolá orgazmus? Bod G je predmetom diskusií aj dobrým biznisom: plastická operácia bodu G údajne spôsobí revolúciu v sexuálnych zážitkoch, píše sexuologička Laura Janáčková.


Stále častejšie sa v časopisoch objavuje inzercie na chirurgický zákrok, ktorý zvýši sexuálne dráždenie ženy a umožní prežívať vaginálne orgazmy aj ženám Klitoridálne orgazmovým.

Túto revolúciu údajne zaručí augmentácia bodu G čiže akési vypodloženie citlivého miesta v pošve

Existuje vôbec bod G? A je možné naimplantovat na ženské telo čosi ako "gombík", ktorý spustí prívaly rozkoše? Nedávno som si vypočula mladú ženu, ktorá sa chystala na dovolenku a chcela si ju užiť so všetkým všudy. Počula vraj o operácii bodu G, ktorá jej umožní prežívať pri súloži orgazmus. "Už ma nebaví ho predstierať a tajne masturbovať," dodala. Iná má klientka dostala operáciu darom k 40. narodeninám. Zrejme v tom zohrala rolu záchrana manželstva, do ktorého sa vloudila nuda a stereotyp.

Archimedes raz povedal:

"Dajte mi pevný bod vo vesmíre a ja pohnem zemeguľou." V sexuálnom živote je vraj aspoň u niektorých žien týmto bodom bod G, teda Gräfenbergov bod nazvaný podľa svojho objaviteľa. Ernst Gräfenberg zverejnil svoje prvé pozorovanie už v roku 1950, ale trvalo tridsaťdva rokov, než bol tento bod uznaný odbornými kruhmi za hodný pozornosti a pomenovaný.

Dodnes sa však odborníci o jeho existencii sporia

Samy ženy niekedy nevedia, či ho majú, a mnohí muži ho márne hľadajú. Údajne ide totiž o malý hrbolček veľkosti fazule umiestnený v pošve na dvanástke podľa hodinového ciferníka asi 4 cm za pošvovým vchodom. Pri ručnej stimulácii by mal zduřet a jeho dráždením by mohla žena dôjsť k orgazmu. Výskumy profesora Milana Zaviačičom poukazujú aj na spojitosť s tzv ženskou ejakuláciou. Mnohé ženy si skutočne dokážu nájsť vo vagíne oblasť, ktorej dráždenie vzbudzuje príjemné pocity. Trhová medicína v poslednej dobe prišla s možnosťou jej vypodloženie za účelom zvýšenia sexuálneho zážitku.

Operácia bodu G je drobný chirurgický zákrok

Ktorý spočíva vo vstreknutí vlastného tuku z oblasti pupku alebo iného materiálu (napr. Restylane) do miesta, ktoré žena v pošve označí za najviac dráždivé (práve spomínané 4 cm za pošvovým vchodom). Po vpichu vznikne na určenom mieste pupenec, ktorý potom viac vyčnieva do pošvy. Pri vniknutí prsta, penisu alebo vibrátora je na neho vyvíjaný väčší tlak, a ten skutočne môže vyvolať orgazmus. Zmenšenie priestoru vo vagíne je vraj príjemné aj pre mužov, pretože stlačenie penisu je pevnejší, a teda dráždivejšia.

Nevýhodou zákroku okrem bežných rizík spojených s operačným výkonom je to

Že tuk sa postupne v priebehu niekoľkých rokov (asi jedného až dvoch rokov) vstrebáva, a je teda jasné ďalší výkon. Ďalším - iste nie nepodstatným - rizikom je fakt, že operácia nemá zaručený výsledok au väčšiny anorgastických žien je bez efektu. Na jej obhajobu možno povedať, že lekári v zahraničí ju vykonávajú už pomerne dlhú dobu a klientiek neubúda.

Výsledky ukazujú, že mnohým z tých

Ktoré prežívajú klitoridálny orgazmus, operácia skutočne umožnia zažiť orgazmus aj pri súloži. Potom sa teda investícia približne 22 000 Sk (účtovaných v ČR) oplatí.

K zlepšeniu výsledkov po zákroku pomáha aj špeciálny sexuálny nácvik spočívajúci v dvoch nekoitálnych

A dvoch koitálne praktikách, ktoré v rámci rehabilitácie navedú ženu k novým prežitkom - často stačí tento nácvik sám o sebe a operácie vôbec netreba. Na záver je však nutné pripomenúť, že intenzívnym prežitkom pri milovaní často oveľa viac než podloženie bodu G prospieva zamilovanosť.

Záhada bodu G


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky