Vítejte v rozvodovém hotelu! Vše jde rychle a levně

V Holandsku majú páry možnosť stráviť víkend, počas ktorého sa rýchlo a bezbolestne rozvedú. Koncept zvaný "Rozvodový hotel" pomáha rozhádaným párom dať dohromady všetky dokumenty potrebné k rozvodu behom dvoch dní.


Kandidáti na rozvod sa stretnú so sprostredkovateľom a niekoľkými právnikmi za zatvorenými dverami

Tí im pomôžu vyriešiť rozdelenie majetku, alimenty, výživné, opatrovníctvo detí ... A to všetko za fixné, vopred danú sumu. Ide o nápad podnikateľa Jima Halfense, ktorý tvrdí, že si všimol medzery na trhu ponúk. V Holandsku sa totiž cena rozvode môže vyšplhať až na päťciferné sumy v eurách. Celý proces navyše často trvá niekoľko mesiacov. "Keď vyjdú z hotela, všetko je už hotové. Podľa holandského práva potom už stačí, keď sudcovia ukážu podpísanú dohodu. Tá potom trvá ešte pár týždňov.
Ale z hotela vyjdú de facto rozvedení, len ešte trvá, než je to úplne oficiálne, "povedal Halfens reportérom Sky News.

Procházka, dobré jedlo ... a je po rozvode!

Podnikateľ využíva rad luxusných hotelov po celej krajine. Manažérka predaja Ninka Bonsová vysvetľuje, že páry väčšinou prichádzajú spoločne, ale ubytujú sa v oddelených izbách: "Správame sa k nim ako k akýmkoľvek iným hosťom. Len je trochu pozornejšie sledujeme. Normálne by sme sa klientov pýtali, ako sa im pobyt v hoteli páčil. V prípade rozvodového hoteli by to bolo samozrejme nepatričné​​."

Obchodník Hans, ktorý si prial zostať nemenovaná, tvrdí, že jeho rozvod s druhou ženou bol - vďaka tejto službe - relatívne príjemný: "Keď sme neboli v hoteli a nedohadovali sme urovnanie, chodili sme na prechádzky po meste, na spoločné jedlo a dokonca sme sa aj celkom nasmiali. "

Vítejte v rozvodovém hotelu! Vše jde rychle a levně


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky